LIVE από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – Παναιτωλικός 3-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει απο τo Skoda Xanthi Arena ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι απο το Skoda Xanthi Arena οπού η Skoda Ξάνθη υποδέχεται στα πλαίσια της εξ’ αναβολής 26ης αγωνιστικής  της Super League τον Παναιτωλικό.

Καλησπέρα απο τα Πηγάδια φίλες και φίλοι οπού η Ξάνθη σε λίγα λεπτά υποδέχεται τον Παναιτωλικό σε μια πολύ σημαντική αναμέτρηση για την μάχη της πεντάδας.

Ωρα 16:35 Νίκη μετά από τρεις μήνες εντός έδρας για το πρωτάθλημα αναζητά η Ξάνθη καθώς η όμάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου επικράτησε για τελευταία φορά στις 18 Δεκεμβρίου επί του ΠΑΟ με 4-2.

Ωρα 16:39 Πολύ καλός ο καιρός για να παρακολουθήσουμε ένα καλό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες και επίσης μία καλή ευκαιρία να συγκεντρωθεί αρκετός κόσμος στο γήπεδο.

Ωρα 16:44 Διαιτητής της αναμέτρησης έχει ορισθεί ο οφθαλμίατρος στο επάγγελμα Μιχάλης Κουκουλάκης από το Ηράκλειο με βοηθούς τους Καρσιώτη (Κορινθίας),Μπαλτά(Αχαίας) και τέταρτος ο Μαντάκης(Ημαθίας).

Ωρα 16:50 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για τη Skoda Ξάνθη ο Ραζβάν Λουτσέσκου έχει επιλέξει τους Κυριακίδη,Μπαξεβανίδη,Γουάλλας,Γούτα,Παπάζογλου,Ομπόντο,Βασιλακάκη,Κλέιτον,Σολτάνι,Λουσέρο και Καπετάνο.

Ωρα 16:53 Για τον Παναιτωλικό ο Μάκης Χάβος επέλεξε τους: Μπρακάλι,Μύγα,Γκαρσία,Μαλεζά,Εντζεγκουέλε,Γοδόι,Φωτάκη,Θεοδωρίδη,Κάπελ,Μαρτίνεζ και Μορένο.

Ωρα 16:56 Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Ζαρόπουλος,Γκομσί,Μπαλούφο,Παπαστεριανός,Λισγάρας,Ράνος,Μπέλιτς

Ωρα 17:00 Οι αναπληρωματικοί του Παναιτωλικού είναι οι Σταφανάκος,Κουτρουμάνος,Ρουσκουγιέδα,Μπεχαράνο,Σκαραμοτσίνο,Μήλιος και Βασιλείου.

Ωρα 17:10 Οι δύο ενδεκάδες έχουν παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές και περιμένουμε την έναρξη του αγώνα.

1′ Έναρξη του αγώνα.

9′ Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής χωρίς τη μεγάλη φάση για κάποια από τις δύο ομάδες.

19′ Κίτρινη κάρτα δείχνει ο διαιτητής Κουκουλάκης στον Μαρτίνεζ για μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου.

23′ Δεύτερη κίτρινη για παίκτη του Παναιτωλικόυ, αυτή τη φορά για τον Εντζεγκέλε.

27′ Ο Λεάντρο Κάπελ σημαδεύει το δοκάρι του Κυριακίδη με μακρινό σουτ.

39′ Γκοοοοοοοολ! Σκοράρει η Ξάνθη μετά από φάουλ του Λουσέρο και κεφαλιά του Παπάζογλου. Skoda Ξάνθη-Παναιτωλικός 1-0

43′ Πρώτη κίτρινη κάρτα για παίκτη της Ξάνθης στο Γουάλας ύστερα από δυνατό μαρκάρισμα σε αντίπαλο.

44′ Κίτρινη κάρτα για τον Μύγα ο οποίος ανέκοψε αντεπίθεση του Γουάλας.

45′ Τέλος πρώτου μέρους στα Πηγάδια.Skoda Ξάνθη-Παναιτωλικός 1-0

Σε λίγο και πάλι κοντά σας για το δεύτερο μέρος.

46′ ‘Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα από δεξιά του Σολτάνι, ο Κλέιτον στέλνει τη μπάλα πάνω από την εστία του Μπρακάλι.

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μύγα περνάει στον αγωνιστικό χώρο ο Μπεχαράνο.

59′ Πέναλτι για την Ξάνθη. Ο Εντζεγκέλε ανατρέπει τον Καπετάνο.

60′ Ο Κλέιτον αστοχεί στο πέναλτι. Στέλνει την μπάλα χαμηλά άουτ. Παραμένει το 1-0 υπέρ της Ξάνθης.

61′ Πρώτη αλλαγή και για την Ξάνθη. Ο Μπαλούφο περνάει στη θέση του Σολτάνι.

63′ Γκοοοοολ! Ο Μπαλούφο από δεξιά μπήκε στην περιοχή και ύστερα από πάσα στον Κλέιτον έγινε το γκολ. Skoda Ξάνθη-Παναιτωλικός 2-0

65′ Ο κόσμος στο γήπεδο έχει ζεσταθεί για τα καλά.

67′ Δεύτερη αλλαγή πραγματοποιεί ο Παναιτωλικός. Εκτός αγωνιστικού χώρου περνάει ο Μαρτίνεζ και στη θέση του μπαίνει ο Ρουσκουγιέδα.

71′ Τη δεύτερη αλλαγή θα πραγματοποιήσει η Skoda Ξάνθη. Ο Θοδωρής Βασιλακάκης αποχωρεί τραυματίας και στη θέση του θα μπει ο Παπαστεριανός.

71′ Ο Μάκης Χάβος ολοκληρώνει τις αλλαγές του με τον Φωτάκη να βγαίνει από το γήπεδο και να μπαίνει στη θέση του ο Κουτρουμάνος.

80′ Χωρίς κάποια φάση στα τελευταία λεπτά. Όπως είναι λογικό έχει πέσει ο ρυθμός στον αγώνα μιας και το τελικό αποτέλεσμα έχει κριθεί σε μεγάλο βαθμό.

83′ Γκοοοοοολ για την Ξάνθη! Ο Παντελής Καπετάνος με μονοκόμματο σουτ στο όριο της μεγάλης περιοχής κάνει το 3-0. Skoda Ξάνθη-Παναιτωλικός 3-0

88′ Τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Αντώνης Ράνος παίρνει τη θέση του Καπετάνου που αποθεώνεται από τους φίλους της ομάδας.

90′ Ο Θεοδωρίδης εκτελεί το μακρινό φάουλ και ο Κυριακίδης αποκρούει τη μπάλα σε κόρνερ.

90′ Πέντε λεπτά καθυστερήσεων δείχνει ο τέταρτος διαιτητής.

91′ Σουτ του Μορένο καταλήγει στην αγκαλιά τοιυ Κυριακίδη.

95′ Λήξη του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα στα Πηγάδια με την Ξάνθη να επικρατεί του Παναιτωλικού: Skoda Ξάνθη-Παναιτωλικός 3-0

Αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ σε επόμενες αναρτήσεις…