LIVE από το «Κλεάνθης Βικελίδης» της Θεσσαλονίκης: Άρης – Πανθρακικός 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την μετάδοση του φιλικού αγώνα Άρης – Πανθρακικός, που ενδεχομένως να αποτελέσει και την πρόβα τζενεράλε των δυο ομάδων ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος, εφόσον αυτή γίνει την άλλη εβδομάδα.

Καλησπέρα! Ο Πανθρακικός δίνει δεύτερο φιλικό με τον Άρη μέσα σε δύο εβδομάδες, μετά από εκείνο στο ΔΑΚ Κομοτηνής πριν 14 μέρες, δεδομένης της παρατεταμένης αναβολής στην έναρξη του πρωταθλήματος της Football League. Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στον αγώνα.

Ωρα 16:05  Σε λιγότερο από μισή ώρα θα ξεκινήσει το παιχνίδι με τις δυο ομάδες να κάνουν ήδη προθέρμανση. Από αριστερά όπως βλέπουμε από τα δημοσιογραφικά θεωρεία προπονούνται οι πράσινοι.

ΕικονίδιοΏρα 16:08  Αξίζει πριν ξεκινήσουμε με τα στοιχεία του αγώνα να σας ενημερώσουμε ότι την αναμέτρηση Αρης – Πανθρακικός σας την προσφέρει το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Αγίου Γεωργίου 14, στην Κομοτηνή. Σπεύσατε εκεί για να παίξετε “Παμε Στοίχημα”, φυσικά Tζόκερ αλλά και για να εξοφλήσετε λογαριασμούς, σε νέο ακόμα πιο μεγάλο και εκσυγχρονισμένο χώρο 150 τετραγωνικών  (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ώρα 16:12 Επίσης χορηγός της σημερινής μετάδοσης είναι η «Υπεραγορά Κρεάτων και Αλαντικών» του Νίκου Τρίχα, που βρίσκεται στην οδό Μακεδονίας 39. Στο συγκεκριμένο ιδιαίτερα δημοφιλές κρεοπωλείο θα βρείτε ντόπιας παραγωγής προϊόντα εκλεκτής ποιότητας, για το κυριακάτικο τραπέζι σας αλλά και καθημερινά, με ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στην περιοχή.

Ώρα 16:15 Χορηγός της σημερινής αναμέτρησης είναι ακόμα τα «Γεωργικά Εφόδια Λιάγκης» στην οδό Χαριλάου Τρικούπη 87. Γεωπονικές Συμβουλές, γεωργικά εφόδια, σπόροι, λιπάσματα, φυτοφάρμακα στις καλύτερες τιμές της αγοράς και πάντα δίπλα στον αγρότη.

Ωρα 16:19  Χορηγός της μετάδοσης είναι η νέα αγαπημένη συνήθεια στην Κομοτηνή, το Coffee Lab που άνοιξε στην Οδό Ορφέως και αποτελεί το πρώτο εκτός Αττικής αδερφάκι των Coffee Lab που «σαρώνουν» σε διάφορες περιοχές της Αθήνας. Πιείτε τον καφέ σας σε ένα ζεστό και προσεγμένο χώρο, επιλέγοντας ανάμεσα σε τέσσερις μονοποικιλιακής εξαιρετικής ποιότητας καφέδες, δοκιμάστε το μοναδικό chocco ball, ενώ το βράδυ μπορείτε να πιείτε το κρασί ή την μπύρα σας. Ακόμα και αν πεινάσετε, ένα από τα πεντανόστιμα σάντουιτς μπορούν να σας χορτάσουν. Φυσικά όλα αυτά έρχονται και στο χώρο σας με ένα τηλέφωνο (κάντε κλικ ΕΔΩ για περισσότερες λεπτομέρειες).

Ωρα 16:22  Πάμε στις ενδεκάδες του αγώνα. Ο Νίκος Αναστόπουλος ξεκινά με τους Διούδη, Τσουμάνη, Καράμπελα, Ιντζίδη, Τζανακάκη, Ρόβα, Αντρέου, Μιλούνοβιτς, Ίλιτς, Καπνίδη και Τάτο.

Ωρα 16:25 Η εντεκάδα του Πανθρακικού: Γκαραβέλης, Πολίμος, Μυρθιάνος, Πετρούσης, Μπουγαϊδης, Πλέγας, Γαβριηλίδης, Καρδάρης, Ηλιάδης, Χαλκιάδακης, Ρομπέρτ.

Ωρα 16:27  Στον πάγκο για τον Πανθρακικό είναι οι Τζελέπης, Ρουσσάκης, Μωραϊτης, Ψάλτης, Κουσίδης, Κωστίκος, Μήλιος, Νικόλτζης, Ζυγκερίδης.

Ωρα 16:32  Τώρα εισέρχονται στον αγωνιστικό χώροι οι δυο ομάδες

1′ Εναρξη του αγώνα

2′ Ευκαιρία για τον Άρη. Φάουλ σε καλό σημείο εκτελεί ο αρχηγός των γηπεδούχων Ανδρέας Τάτος, λίγο άουτ η μπάλα. Πρώτη καλή ευκαιρία στον αγώνα.

4′  Πρώτο σουτ για τον Πανθρακικό αλλά με τη βοήθεια της κόντρας η μπάλα στην αγκαλιά του Διούδη.

10′  Υποψία ευκαιρία για τον Αρη με μια καλή προσπάθεια από τον Τσουμάνη αλλά το σουτ κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

14′  Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα είναι για παίκτη του Πανθρακικού, την αντικρίζει ο Πλέγας για τράβηγμα στον Μιλουνοβιτς

18′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με σουτ του Πλέγα, μπλόκαρε ο Διούδης

23′  Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πανθρακικό να στέκεται αρκετά καλά στον αμυντικό τομέα και ελάχιστες φορές να έχει απειληθεί.

26′  Υποψία ευκαιρίας από τον Άρη με ένα σουτ του Τάτου αλλά περνά πολλά μέτρα άουτ

28′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ωραία προσπάθεια του Μιλούνοβιτς, έδωσε στον Καπνίδη ο οποίος γύρισε το κορμί του και με το δεξί προσπάθησε να απειλήσει, αλλά ο Γκαραβέλης στην σωστή θέση μπλόκαρε το συρτό σουτ.

31′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Αστοχο ένα μακρινό σουτ του Χαλκιαδάκη που πιο πριν πέρασε δυο αμυντικούς του Άρη και βρεθηκε σε θέση βολής.

34΄Υποψία ευκαιρίας για τον Άρη. Πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του από τα αριστερά ο Τάτος, αλλά δεν βρέθηκε παίκτης του Άρη στο πέναλτι όπου γύρισε τη μπάλα ο αρχηγός των «κιτρινόμαυρων»

38′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, βγαίνει τετατέτ ο Κερδάρης αλλά την τελευταία στιγμή έκοψε ο Ιντζίδης.

43′  Ευκαιρία για τον Αρη. Σουτ του Τσουμάνη εκτός περιοχής, η μπάλα περνά όμως άουτ.

45′ Γκολ για τον Άρη. Στην εκπνοή του ημιχρόνου με ωραίο σουτ του Τάτου έπειτα από πάσα του Ίλιτς οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ. Αρης – πανθρακικός 1-0

45+1′  Αμέσως μετά το γκολ στέλνει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια ο διαιτητής. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Αρης – Πανθρακικός 1-0

Ώρα 17:28  Στο σημείο αυτό να θυμίζουμε ότι πολύτιμη είναι η συμβολή για την μετάδοση του αγώνα Αρης – Πανθρακικός από το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Αγίου Γεωργίου 14, στην Κομοτηνή. την «Υπεραγορά Κρεάτων και Αλαντικών» του Νίκου Τρίχα, που βρίσκεται στην οδό Μακεδονίας 39, τα «Γεωργικά Εφόδια Λιάγκης» στην οδό Χαριλάου Τρικούπη 87 και το Coffee Lab που άνοιξε στην Οδό Ορφέως και αποτελεί το νέο αγαπημένο στέκι στην Κομοτηνή.

Ωρα 17:32  Ο Πανθρακικός στάθηκε αρκετά καλά στο πρώτο ημίχρονο αλλά χάρη σε αυτό το τέρμα του Τάτου ο Αρης πήρε κεφάλι στο σκορ και μένει να δούμε πως θα αντιδράσει η ομαδα του Κώστα Ανυφαντάκη στο δεύτερο ημίχρονο αλλά και τι αλλαγές θα κάνουν οι δυο προπονητές, καθώς δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι μιλάμε για φιλικό αγώνα.

Ωρα 17:38  Τώρα εισέρχονται οι δύο ομάδες στην αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

46′ Εναρξη β’ μέρους

53′ Γκοοοοοοοολ για τον Πανθρακικό. Δυνατό σουτ από τον Χαλκιαδάκη, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Διούδης και έχουμε το Αρης – Πανθρακικός 1-1.

57′  Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι του Αρη για εντός της περιοχής πτώση του Καπνίδη, παίζεται λέει ο διαιτητής.

59′ Ευκαιρία για τον Αρη. Ο Ιλιτς παίρνει το ριμπάουντ από το κακό διώξιμο του Γλαραβέλη αλλά το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής περνάει άουτ.

61′ Ευκαιρία για τον Αρη. Σέντρα του Τσουμάνη καλή κεφαλιά του Καπνίδη λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πανθρακικού.

66′ Ευκαιρία για τον Αρη. Δυνατό σουτ του Παυλίδη από το ύψος της περιοχής αλλά πάνω από τα δοκάρια του Γκαραβέλη.

68′ Νέο καλό σουτ του Τάτου αλλά αυτή τη φορά δεν του κάνει το χατήρι η μπάλα και περνάει πάνω από την εστία των φιλοξενούμενων.

71′ Πιέζει ο Άρης. Αυτή τη φορά σουτ του Μπαργκάν με το αριστερό και αυτό πάνω από την εστία του Πανθρακικού

75′  Για όσους ενδιαφέρονται έχουν ανέβει τα αποτελέσματα της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Θράκης και μπορείτε να τα δείτε με ένα κλικ ΕΔΩ.

77′  Εχουν γινει πολλές αλλαγές για τον Αρη αλλά και για τον Πανθρακικό πριν λίογο με τον Κουσίδη να περνά στην θέση του σκόρερ Χαλκιαδάκη

80′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό, σουτ του Μπουγκερά, συρτό η μπάλα άουτ

81′ Ευκαιρία για τον Αρη, όμορφη εκτέλεση φάουλ από τον Νέτο η μπάλα λίγο άουτ

82′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, μπαίνει ο Μήλιος στη θέση του Πλέγα

86′ Δοκάρι για τον Άρη. Σουτ του Τάτου σταματά στο αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη που δεν έδειχνε να μπορεί να αντιδράσει αλλά για καλή του τύχη δεν είδε την μπάλα στα δίχτυα

89′  Πιέζει ο Άρης στα τελευταία λεπτά, μπαίνουμε σε λίγο στις καθυστερήσεις αλλά φιλικό είναι, μην περιμένετε ταμπελάκι

90+2 Τέλος του αγώνα. Ο Πανθρακικός παίρνει ένα αποτέλεσμα ψυχολογίας στο φιλικό μέσα στο Βικελίδης. Τελικό αποτέλεσμα: Αρης Θεσσαλονίκης – Πανθρακικός 1-1