LIVE από το ΔΑΚ Σερρών για την Football League: Πανσερραϊκός – Πανθρακικός 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον Πανθρακικό για το πρωτάθλημα της Football League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσετε την εξέλιξη στον αγώνα Πανσερραϊκός – Πανθρακικός για το πρωτάθλημα της Football League.

Ωρα 14:36  Πριν ξεκινήσουμε με τα πρώτα στοιχεία να σας αναφέρουμε τους χορηγούς αυτής της μετάδοσης, αρχίζοντας από το Coffee Lab, τη νέα αγαπημένη συνήθεια στην Κομοτηνή που άνοιξε στην Οδό Ορφέως και αποτελεί το πρώτο εκτός Αττικής αδερφάκι των Coffee Lab που «σαρώνουν» σε διάφορες περιοχές της Αθήνας. Πιείτε τον καφέ σας σε ένα ζεστό και προσεγμένο χώρο, επιλέγοντας ανάμεσα σε τέσσερις μονοποικιλιακής εξαιρετικής ποιότητας καφέδες, δοκιμάστε το μοναδικό chocco ball, ενώ το βράδυ μπορείτε να πιείτε το κρασί ή την μπύρα σας. Ακόμα και αν πεινάσετε, ένα από τα πεντανόστιμα σάντουιτς μπορούν να σας χορτάσουν. Κάθε μέρα 3 με 6 το μεσημέρι Happy Hour, ενώ στο χώρο υπάρχουν πλέον και επιτραπέζια παιχνίδια. Φυσικά ότι χρειάζεστε έρχεται και στο χώρο σας με ένα τηλέφωνο (κάντε κλικ ΕΔΩ για περισσότερες λεπτομέρειες).

Ωρα 14:40  Χορηγός της μετάδοσης είναι επίσης το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Αγίου Γεωργίου 14, στην Κομοτηνή. Σπεύσατε εκεί για να παίξετε “Παμε Στοίχημα”, φυσικά Tζόκερ, να εξοφλήσετε λογαριασμούς και να ανανεώσετε το χρόνο ομιλίας στο κινητό σας, στον πιο μεγάλο και σύγχρονο πρακτορείο της Κομοτηνής, σε χώρο 150 τετραγωνικών. Πλέον μπορείτε να πληρώσετε τα δελτία σας και με χρεωστική ή προπληρωμένη κάρτα (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ώρα 14:43 Επίσης χορηγός της σημερινής μετάδοσης είναι η «Υπεραγορά Κρεάτων και Αλλαντικών» του Νίκου Τρίχα, που βρίσκεται στην οδό Μακεδονίας 39. Στο συγκεκριμένο ιδιαίτερα δημοφιλές κρεοπωλείο θα βρείτε ντόπιας παραγωγής προϊόντα εκλεκτής ποιότητας, για το κυριακάτικο τραπέζι σας αλλά και καθημερινά, με ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στην περιοχή.

Ώρα 14:46 Τέταρτος χορηγός της σημερινής αναμέτρησης είναι ακόμα τα «Γεωργικά Εφόδια Λιάγκης» στην οδό Χαριλάου Τρικούπη 87. Γεωπονικές Συμβουλές, γεωργικά εφόδια, σπόροι, λιπάσματα, φυτοφάρμακα στις καλύτερες τιμές της αγοράς και πάντα δίπλα στον αγρότη.

Ωρα 14:49  Είναι μια ιδιαίτερη αναμέτρηση για τον Κώστα Βασιλακάκη, προπονητή του Πανθρακικού, που είναι ιδιαίτερα αγαπητός στις Σέρρες καθώς είναι ο τεχνικός που ανέβασε πριν δυο χρόνια την ομάδα στην Β’ Εθνική, ξεπερνώντας τον Αρη.

Ωρα 14:52 Οι έντεκα που επιλέγει να ξεκινήσει ο Βασιλακάκης, για έναν Πανθρακικό που μαστίζεται από πολλά οικονομικά κυρίως προβλήματα:  Γκαραβέλης, Πολίμος, Κάργαρης, Μπουγαϊδης, Πετρούσης, Πλέγας, Γαβριηλίδης, Ρουσάκης, Μήλιος, Ζιγκερίδης, Χαριαλάνης.

Ωρα 14:54 Πάμε να δούμε τους έντεκα του Πανσερραϊκού: Μέλκας, Στέβιτς, Καψάλης, Τσελεπίδης, Παπατζίκος, Φουσού, Ρούτσης, Τσιμίκας, Κάκκο, Τσούτσης, Γκούρτσας

Ωρα 14:57  Διαιτητής είναι ο  Λυμπούδης με βοηθούς τους Αϊναλή και Τυριακίδη και τέταρτο τον Γκορτζίλα, όλοι της ΕΠΣ Μακεδονίας.

Ωρα 14:59 Θυμίζουμε ότι από χθες είχαμε για την 14ην αγωνιστική Αχαρναϊκός – Άρης 0-2 και ΟΦΗ – Λαμία 1-2.

Ωρα 15:02  Τα σημερινά ματς, που αρχίζουν αυτήν την ώρα: Πανελευσινιακός – Απόλλων Σμύρνης, Καλλονή – Τρίκαλα, Κισσαμικός – Χανιά, Αιγινιακός – Καλλιθέα, Αγροτικός Αστέρας – Σπάρτη, Παναιγιάλειος – Αναγέννηση Καρδίτσας

1′ Εναρξη της αναμέτρησης στις Σέρρες.

Δεν υπάρχει κάποια σημαντική φάση για οποιαδήποτε ομάδα στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης.

8′  Δυο μαζεμένες υποτυπώδεις ευκαιρίες για τον Πανθρακικό. Αρχικά ένα ψυλοκρεμαστό σουτ του Ζιγκερίδη πέρασε άουτ και ακολούθως ένα του Καρδαρη μέσα από την περιοχή, αλλά δεν ανησύχησε ο γκολκίπερ των Σερρών.

12′  Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Ρούτσης αποχώρησε τραυματίας και μπήκε στην θέση του Κανούλας.

20′  Κουραστικά αδιάφορο μέχρι στιγμής το παιχνίδι, με τις δυο ομάδες να προσέχουν ιδίως τα νώτα τους.

24′  Εδώ δεν έχουμε γκολ αλλά στα άλλα ματς έχει ανοίξει το σκορ στο Αιγινιακός – Καλλιθέα 0-1 και Καλλονή – Τρίκαλα 0-1 από το πρώτο μάλιστα λεπτό.

26′  Δυο μαζεμένες υποτυπώδεις ευκαιρίες για τον Πανσερραϊκό. Αρχικά μια αδύναμη κεφαλιά του Γκούρτσα από σέντρα του Καψάλη, ακολούθως σουτ του Κανούλα από πάσα Φουσού, σε αμφότερες η μπάλα κατέληξε άουτ..

30′  Ημίωρο χωρίς κάτι το σημαντικό στις Σέρρες, οι δυο ομάδες παραμένουν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

40′  Μιας και δεν έχουμε τίποτα στις Σέρρες, στα άλλα ματς Καλλονή – Τρίκαλα 0-2, Πανελευσινιακός – Απόλλων 1-1 με τους γηπεδούους να προηγούνται και Αιγινιακός – Καλλιθέα 1-1 στα τρία ματς που έχουμε σκορ.

45′  Λήξη πρώτου ημιχρόνου στις Σέρρες. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανσερραϊκός – Πανθρακικός 0-0

Ωρα 15:55  Θυμίζουμε ότι την απευθείας μετάδοση του αγώνα προσφέρουν το Coffee Lab, το πρακροτείο ΟΠΑΠ Παντούλη, η Υπρεαγορά Κρεάτων του Ν. Τρίχα και τα Γεωργικά Εφόδια Λιάγκη στην Κομοτηνή.

Ωρα 15:59  Πανελευσινιακός – Απόλλων Σμύρνης 1-1, καλλονή – Τρίκαλα 0-2, Κισσαμικός – ΑΟ Χανιά 0-0, Αιγινιακός – Καλλιθέα 1-1, Αγροτικός Αστέρας – Σπάρτη 0-0, Παναιγιάλειος – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0 τα αποτελέσματα ημιχρόνου στα άλλα ματς.

Ωρα 16:03  Πάμε για την έναρξη του δεύτερου μέρους

46′  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

52′  Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Σέντρα του Κάκκο από δεξιά, ο Γκούρτσας παίρνει την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

57′  Μεγαλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό με δοκάρι για τους γηπεδούχους! Μετά από φάση διαρκείας, ο Τσελεπίδης πιάνει το σουτ, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο και προς την συμβολή.

58′  Νέο δοκάρι για τον Πανσερραϊκό. Αυτή τη φορά ο Τσιμίκας πιάνει το συρτό σουτ, η μπάλα αποκρούεται από την ρίζα του δεξιού δοκαριού.

61′  Αλλαγή για τον πανθρακικό. Εξω ο Κυριαλάκης, μέσα ο Μπεκατώρος.

63′ Νέα αλλαγή για τον Βασιλακάκη. Εξω ο Ρουσάκης μέεσα ο Φουρκάν.

64′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό στην αντεπίθεση. Σουτ ο Μπεκατώρος, απέκρουσε ο Μέλκας.

75′  Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ που επιτυγχάνει ο Μαυρουδής Μπουγαΐδης για τον Πανθρακικό.

78′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Εξω ο Κάκκος, μέσα ο  Κτιστόπουλος.

80′  Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Εξω ο Ζιγκερίδης, μπαίνει ο Κωστίκος που έχει και τον πατέρα του στην εξέδρα.

81′ Σσέντρα του Γκούρτσα από αριστερά, ο Κανούλας πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα πάει πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.

86′ Εκτέλεση φάουλ του Κανούλα, άουτ.

87′ Κόρνερ του Πλέγα, κεφαλιά του Πετρούση, μπλοκάρει δύσκολα ο Μέλκας.

90′ Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90+3′ Τέλος του αγώνα στις Σέρρες. Πολύτιμος βαθμός για τον Πανθρακικό. Τελικό αποτέλεσμα: Πανσερρεαϊκός – Πανθρακικός 0-0