LIVE από τo ΔΑΚ Λαμίας για την Super League: ΠΑΣ Λαμία – ΑΟ Ξάνθη 0-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το ThrakiSportS την εξέλιξη στο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής ανάμεσα στην Ξάνθη και την Λαμία που ανοίγει την αυλαία στο πρωτάθλημα των δυο ομάδων για το 2018.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερωθείτε για την εξέλιξη στο παιχνίδι Λαμία-Ξάνθη για την δέκατη έκτη αγωνιστική της Super League.

Ωρα 16:43 Πρεμιέρα για την Ξάνθη στο 2018 αλλά και στον β’ γύρο με δύσκολο ματς στη Λαμία, ενώ την ίδια ώρα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός πριν λίγο άνοιξε το σκορ απέναντι στον Πλατανιά. Όμως πάμε να δούμε πριν αναφερθούμε στα του ματς τους χορηγούς που βοηθούν τα μέγιστα στο να γίνεται πραγματικότητα αυτή η μετάδοση.

Ωρα 16:47  Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”,που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 16:51  Χορηγός επίσης είναι τα καταστήματα Fresh Co εντός και εκτός της πόλης μπορείτε να πιείτε έναν ποιοτικό καφέ ή να απολαύσετε κάποιο από τα πολλά παρασκευάσματα του μαγαζιού, φυσικά σε πολύ καλες τιμές! Τα καταστήματα Fresh μπορείτε να τα βρείτε στην οδό Σαράντα Εκκλησιών 3, εντός της πόλης της Ξάνθης, ή στο 3ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Λάγους, εκτός πόλης. Περισσότερες πληροφορίες και στη σελίδα του Facebook, κάνοντας ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ και για delivery στο τηλέφωνο 25410-62531.

Ωρα 16:55  Και δεύτερο γκολ με τον ίδιο τρόπο, εύστοχο πέναλτι, από τον ίδιο παίκτη, Βιγιαφάνες, για τον Παναθηναϊκό επί του Πλατανιά που κάνει το 2-0 και καθαρίζει το ματς αφού είμαστε στις καθυστερήσεις.

Ωρα 16:56  Ακόμη χορηγός της σημερινής αναμέτρησης είναι και το καφέ μπαρ Prestige, που μπορείτε να το βρείτε στην οδό Βασιλίσσης Σοφίας 9. Στο Prestige μπορείτε να πιείτε έναν καφέ και να χαλαρώσετε, οποιαδήποτε ώρα της ημέρας, αλλά και να διασκεδάσετε από το βράδυ, μέχρι το πρωί. Για περισσότερες πληροφορίες κάντε ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 16:59  Τέλος χορηγός της μετάδοσης   είναι και η βιοτεχνία κατασκευής αθλητικών και επαγγελματικών ενδυμάτων, Figli, του Μπάμπη Χατζημεστή. T-shirt υψηλής ποιότητας σε προσιτές τιμές για όλα τα καταστήματα ή επιχειρήσεις, πλήρης εξοπλισμός αθλητικών ομάδων, ασχέτως αθλήματος, με όλα τα απαραίτητα και προσφορές ολόκληρο τον χρόνο! Τη βιοτεχνία Figli μπορείτε να τη βρείτε στην οδό Μεσολογγίου 48 στη Ξάνθη και στα τηλέφωνα 25410 -72626/6943470776 ή στην ιστοσελίδα κάνοντας κλίκ ΕΔΩ.

Ωρα 17:03  Η ενδεκάδα για την Ξάνθη: Ζίβκοβιτς, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Μεχία, Κασάδο, Λισγάρας, Γέντρισεκ, Σβάρνας, Φασίδης, Φλίσκας, Τριάδης

Ωρα 17:05  Για πρώτη φορά ξεκινά ως βασικός ο Φασίδης, που είχε μέχρι σήμερα τέσσερις συμμετοχές με την πρώτη ομάδα της Ξάνθης.

Ωρα 17:08 Οι έντεκα του Μπάπη Τεννέ είναι Μελίσσας, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ομο, Βασιλαντωνόπουλος, Μπλάζιτς, Πίτι, Βάντερσον, Τσούκαλος, Βουό.

Ωρα 17:11  Εντός έδρας οι Λαμιώτες μετρούν μέχρι στιγμής 2 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες. Εκτός έδρας η Ξάνθη μετά  3 νίκες, 1 ισοπαλία και 3 ήττες.

Ωρα 17:14  Διαιτητής είναι ο Τάσος Παπαπέτρου με βοηθούς τους Χρήστο Ακρίβο και Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, ενώ τέταρτος είναι ο Γεώργιος Μιχαηλίδης. Πάμε για την έναρξη.

1′ Εναρξη του αγώνα

4′  Διακοπή στον αγώνα. Γέντρισεκ και Παντελιάδης συγκρούστηκαν στον αέρα και φαίνεται να πονούν πολύ. Στον αγωνιστικό χώρο τα ιατρικά τιμ των δυο ομάδων.

8′  Εχει ξεκινήσει ξανά το ματς, ωστόσο ο Σλοβάκος πέρασε για αρκετή ώρα εκτός αγωνιστικού χώρου και επέστρεψε με επίδεσμο στο κεφάλι.

13′ Ο Βασιλαντωνόπουλος κάνει σκληρό φάουλ στον Φασίδη, παρατηρήσεις από τον Παπαπέτρου.

15′  Ο Όμο πάσαρε στον Βουό στην περιοχή, εκείνος κάνει κακό κοντρόλ, ο Παντελιάδης σουτάρει με δύναμη αλλά αρκετά άουτ, χαμηλά.

20′ Φάουλ για την Ξάνθη σε καλό σημείο έξω από την περιοχή, ο Τριάδης εκτελεί στο τείχος.

23′ Ο Πίτι εκτέλεσε πολύ επικίνδυνα φάουλ από μακριά, απομάκρυνε ο Λισγάρας προ του Τσούκαλου.

25′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Ζίβκοβιτς να διώχνει σε κόρνερ στη δεξιά του γωνία το σουτ του Τσούκαλου μέσα από την περιοχή.

30′ Νέα υποψία ευκαιρία για Λαμία, ο Πίτι σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει στα πολλά σώματα των αμυντικών κι απομακρύνεται.

34′ Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Μεχία ο σκόρερ με απευθείας αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ, από πολύ καλή θέση, αριστερά από την περιοχή, το οποίο είχε κερδίσει ο Γεντρισεκ. ΠΑΣ Λαμία – ΑΟ Ξάνθη 0-1

41′ Ευκαιρια για Λαμία. Πολύ καλή εκτέλεση του Πίτι, ο Όμο πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα καταλήγει ελάχιστα άουτ, δίπλα στο αριστερό δοκάρι του Ζίβκοβιτς.

42′ Ο Μπλάζιτς δέχεται οδηγίες από τον Τεννέ, που θέλει προφανώς να αλλάξει κάτι στον σχηματισμό της ομάδας του.

45′ Δυο λεπτα καθυστερήσεις για το τέλος του ημιχρόνου

45+1′ Ωραίο κόρνερ του Τριάδη, κεφαλιά του Λισγάρα στο πρώτο δοκάρι, ψηλά άουτ.

45+2′ Νέα εκτέλεση φάουλ του Μεχία στις καθυστερήσεις, άουτ η μπάλα και τέλος ημιχρόνου στην Λαμία. Οι Θρακιώτες μπροστά σκορ με το γκολ του Λισγάρα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου; ΠΑΣ Λαμία – ΑΟ Ξάνθη 0-1

Ωρα 18:04  Θυμίζουμε ότι την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”,που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 18:18  Πάμε για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

46′ Εναρξη δευτερου ημιχρόνου. Καμια αλλαγή για Ξάνθη. Για Λαμία, ο Νόε Ακόστα θα αντικαταστήσει τον Βουό, που απείλησε ελάχιστα στο πρώτο ημίχρονο.

50′ Ευκαιρία για την Λαμία. Ο Πίτι εκτέλεσε αριστοτεχνικά φάουλ απο πολύ πλάγια, ο Ζίβκοβιτς με υπερένταση διώχνει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ακόστα σέντραρε από αριστερά, αλλά ο Λισγάρας έκλεισε τον Πίτι που δεν μπόρεσε να απειλήσει.

51′ Κάρτα για τον Μεχία για φάουλ από πίσω στον Βάντερσον στο ύψος του κέντρου.

52′ Άλλο ένα εξαιρετικό στημένο από τον Πίτι, ο Αναστασόπουλος προσπάθησε να κατεβάσει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δίχως επιτυχία, πέρασε και αυτός ο κίνδυνος για την Ξάνθη.

56′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Το νέο της μεταγραφικό απόκτημα, ο Ντουρίτσκοβιτς, αντικαθιστά τον Τριάδη και κάνει το  ντεμπούτο του στη Super League.

57′  Κίτρινη κάρτα με το… καλημέρα για τον Σέρβο στο πρωτο λεπτό μετά την είσοδό του στο πρωτάθλημα.

60′  Κόρνερ για την Ξάνθη, ο Μελίσσας βγαίνει και διώχνει με γροθιές την εκτέλεση του Ντουρίτσκοβιτς.

63′ Κάρτα στον Βάντερσον, που πάτησε άσχημα τον Μεχία.

68′ Κίτρινη κάρτα για τον Φλίσκα.

71′ Σπουδαία επέμβαση του Ζίβκοβιτς σε κεφαλιά του υποδειχθέντος πάντως σε θέση οφσάιντ Πίτι.

72′ Αλλαγή για την Λαμία. Ο Καραγιάννης περνα στη θέση του Βάντερσον.

74′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Τη θέση του Φασίδη θα πάρει ο Σιλά.

80′ Ο Μελιόπουλος παίρνει τη θέση του Ντε Λούκας, κι άλλος αμυντικός στο παιχνίδι από τον Ράσταβατς.

85′  Πέντε λεπτά πριν το τέλος, η Ξάνθη κρατάει τη νίκη καθώς αρκείται να διώχνει τη μπάλα από την άμυνα, την ώρα που σχεδόν όλη η Λαμία βρίσκεται στην επίθεση αλλά προσπαθεί με σέντρες να πετύχει την ισοφάριση χωρίς επιτυχία.

90′  Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+4′ Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Βασιλαντωνόπουλο να σεντράρει, αλλά τον Αναστασόπουλο να πιάνει κεφαλιά που καταλήγει άουτ.

90+5′  Τεεεελος! Με το δεξί ξεκινά στο 2018 η Ξάνθη. Για πρώτη φορά στα χρονικά καταφέρνει όχι απλά να πάρει βαθμό στη Λαμία αλλά και μια μεγάλη νίκη που θα την ανεβάσει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΣ Λαμία – ΑΟ Ξάνθη 0-1