LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Ηρακλής 0-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε απευθείας από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Πανθρακικός – Ηρακλής για την 29η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στο παιχνίδι Πανθρακικός – Ηρακλής και στα υπόλοιπα ματς της 29ης αγωνιστικής της Super League.

Ωρα 18:18  Ειναι ένα παιχνίδι αδιάφορο βαθμολογικά, θεωρητικά τουλάχιστον, αν και λέγονται διάφορα για το τηλεοπτικό συμβόλαιο που θα εξασφαλίσει αρκετές χιλιάδες ευρώ αν πιάσει τους 20 βαθμούς, από τους οποίους απέχει μια νίκη.

Ωρα 18:21  Είναι επίσης ένας αγώνας ανάμεσα σε δυο ομάδες που δεν εξασφάλισαν άδεια κατά την πρώτη εξέταση από το πρωτοβάθμιο όργανο αδειοδότησης της ΕΠΟ την περασμένη Παρασκευή.

Ωρα 18:25  Αξίζει πριν ξεκινήσουμε με τα στοιχεία του αγώνα να σας ενημερώσουμε ότι την αναμέτρηση   σας την προσφέρει το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Αγίου Γεωργίου 14, στην Κομοτηνή. Σπεύσατε εκεί για να παίξετε “Παμε Στοίχημα”, φυσικά Tζόκερ αλλά και για να εξοφλήσετε λογαριασμούς, σε νέο ακόμα πιο μεγάλο και εκσυγχρονισμένο χώρο 150 τετραγωνικών  (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 18:28 Επίσης την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 18:31 Tέλος, ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθειά τους στην πραγματοποίηση των μεταδόσεων του Πανθρακικού την εφημερίδα «Θρακική Αγορά» που κυκλοφορεί κάθε Πέμπτη και έχει πλήρες αθλητικό ένθετο, στο οποίο μπορείτε να ενημερώνεστε σε συνεργασία και με την ομάδα του ThrakiSportS για όλα τα αθλητικά νέα της εβδομάδας που πέρασε,  αλλά και τον ραδιοφωνικό σταθμό Hit FM,  που εκτός από την καλύτερη μουσική της πόλης, έχει εξασφαλίσει και τα αποκλειστικά δικαιώματα ραδιοφωνικής μετάδοσης των αγώνων της ΕΠΣ Θράκης.

Ωρα 18:38  Πάμε να δούμε τους έντεκα με τους οποίους παρατάσσει τον Πανθρακικό ο Ζόραν Στοϊνοβιτς: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Ρούσσος, Ποτουρίδης, Τσιάρας, Ηλιάδης, Μπαϊκαρά, Χασομέρης, Ντιγκινί, Ίγκορ

Ωρα 18:41  Για τον  Ηρακλή ο Ν. Παπαδόπουλος κατεβάζει τους: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Καρασαλίδης, Κυριακίδης, Στάμου, Ζαμπάζης, Ιντζόγλου, Τσιλιανίδης, Μοντέιρο, Λεοζίνιο, Βέλλιος.

Ωρα 18:45  Λίγος κόσμος στο τελευταίο παιχνίδι του Πανθρακικού στην Super League, ένα τέταρτο πριν την έναρξη του ματς.

Ωρα 18:52  Αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι δυο ομάδες και σε λίγο θα έχουμε την επίσημη είσοδο

Ωρα 18:55 Θυμίζουμε ότι την ίδια ώρα διεξάγονται όλα τα παιχνίδια της αγωνιστικής και μπορείτε να ενημερώνεστε και για το Βέροια – Skoda Ξάνθη με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 18:59  Μόλις έκαναν επισήμως την εμφάνιση οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο και πάμε για την έναρξη του τελευταίου ματς για τοπν Πανθρακικό στο ΔΑΚ Κομοτηνής.

1′  Εναρξη του αγώνα

10′  Συμπληρώθηκε δεκάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ματς

18′  Γκολ για τον Ηρακλή. Φάουλ κερδισμένο για τον γηραιό στον άξονα, ο Λεοζίνιο ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη. Πανθρακικός – Ηρακλής 0-1

24′  Γενικά δεν έχει ρυθμό το ματς, στον Πανθρακικό δεν έχουν δημιουργήσει ούτε μια ευκαιρία ενώ συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου.

30′  Σουτ του Ηλιάδη από το ύψος του πέναλτι με την συμπλήρωση του ημιώρου, η μπάλα κόντραρε και πέρασε άουτ

32′  Εχει ανοίξει το σκορ στο Βέροια – Ξάνθη, από ότι βλεπουμε στο live του ThrakiSportS είναι σαφώς πιο ενδιαφέρον το ματς εκεί.

34′  Κεφαλιά του Χασομένη από την καρδιά της περιοχής αλλά ο Γιαννίκογλου μπλόκαρε.

41′  Κεφαλιά του Βέλλιου μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

42′ Κεφαλιά του Παπαγεωργίου αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

45′ Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45+1′  Τέλος πρώτου μέρους. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Πανθρακικός – Ηρακλής 0-1

Ωρα 19:51   Θυμίζουμε  ότι τον αγώνα σας προσφέρει το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Αγίου Γεωργίου 14, στην Κομοτηνή, επίσης  το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, η εφημερίδα «Θρακική Αγορά» που κυκλοφορεί κάθε Πέμπτη και έχει πλήρες αθλητικό ένθετο αλλά και ο ραδιοφωνικός σταθμός Hit FM.

Ωρα 19:55   Συνοπτικά τα αποτελέσματα του πρώτου ημιχρόνου: ΑΕΚ-Πανιώνιος 0-0, Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 0-0, ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς 1-0, Καλλονή-Ατρόμητος 0-2, Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-2, ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 0-0, Βέροια-Ξάνθη 0-1 και φυσικά Πανθρακικός-Ηρακλής 0-1.

46′  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

47′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό στο ξεκίνημα της επανάληψης. Σουτ του Ντιγκινί από τα δεξιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

53′  Σουτ του Τσιλιανίδη από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε

54′  Σουτ του Λεοζίνιο αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

58′  Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Γαβριηλίδης στη θέση του Μπαϊκαρά

64′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Λεοζίνιο να πλασάρει από τα αριστερά, μέσα από την περιοχή αλλά ο Αθανασιάδης απέκρουσε εντυπωσιακά

65′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μουδούρογλου στη θέση του Ίγκορ.

66′ Σουτ του Τσιλιανίδη από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

75′ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Ρομάνο στη θέση του Λεοζίνιο

78′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Κεφαλιά του Μουδούρογλου στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Γιαννίκογλου απέκρουσε εντυπωσιακά.

83′  Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή και τρομερή επέμβαση του Αθανασιάδη σε σουτ του Τσιλιανίδη ενώ στην προηγούμενη φάση εξουδετέρωσε τετ α τετ του Περόνε

85′  Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Τσότρας στη θέση του Ζαμπάζη

86′  Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χαβίτο στη θέση του Ηλιάδη

88′  Γκολ για τον Ηρακλή. Ο Τσιλιανίδης έκανε την κάθεση πάσα και ο Ρομάνο δεν αστόχησε στο τετ α τετ του γράφοντας το Πανθρακικός – Ηρακλής 0-2

89′  Γκολ για τον Ηρακλή. Ο Ρομάνο έκανε την μπαλιά στον Περόνε και εκείνος, με σουτ στην κίνηση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πανθρακικός – Ηρακλής 0-3.

90+1′   Κόκκινη κάρτα στον Ιντζόγλου!  Με δέκα θα ολοκληρώσει το ματς ο Ηρακλής.

90+3′  Τέλος του αγώνα. Άλλη μια ήττα και μάλιστα βαριά για τον Πανθρακικό, στο αντίο του στην Κομοτηνή για την Super league. Τελικό αποτέλεσμα: Πανθρακικός – Ηρακλής 0-3