LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής: Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Πανθρακικός – Ατρόμητος για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στο ΔΑΚ Κομοτηνής και μεταδίδει…

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε για την εξέλιξη στην αναμέτρηση Πανθρακικός – Ατρόμητος για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ωρα 16:34 Θυμηθείτε το pre game του αγώνα με ένα κλικ ΕΔΩ. Αυτήν την στιγμή η ΑΕΚ παραμένει στο 0-0 με τον Παναιτωλικό, στο ματς που ανοίγει την αυλαία των σημερινών αγώνων στην Super League.

Ωρα 16:38 Αξίζει πριν ξεκινήσουμε με τα στοιχεία του αγώνα να σας ενημερώσουμε ότι την αναμέτρηση Πανθρακικός-Ατρόμητος σας την προσφέρει το πρακτορείο ΟΠΑΠ Παντούλη που βρίσκεται στην Αγίου Γεωργίου 14, στην Κομοτηνή. Σπεύσατε εκεί για να παίξετε “Παμε Στοίχημα”, φυσικά Tζόκερ αλλά και για να εξοφλήσετε λογαριασμούς, σε νέο ακόμα πιο μεγάλο και εκσυγχρονισμένο χώρο 150 τετραγωνικών  (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 16:41 Επίσης την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 16:44  Tρίτος χορηγός της σημερινής μετάδοσης είναι η «Υπεραγορά Κρεάτων και Αλαντικών» του Νίκου Τρίχα, που βρίσκεται στην οδό Μακεδονίας 39. Στο συγκεκριμένο ιδιαίτερα δημοφιλές κρεοπωλείο θα βρείτε ντόπιας παραγωγής προϊόντα εκλεκτής ποιότητας, για το κυριακάτικο τραπέζι σας αλλά και καθημερινά, με ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί στην περιοχή.

Ωρα 16:47  Τέλος να ευχαριστήσουμε την εφημερίδα «Θρακική Αγορά» που κυκλοφορεί κάθε Πέμπτη και έχει πλήρες αθλητικό ένθετο, στο οποίο μπορείτε να ενημερώνεστε σε συνεργασία και με την ομάδα του ThrakiSportS για όλα τα αθλητικά νέα της εβδομάδας που πέρασε.

Ωρα 16:50  Σε λίγο θα μπούμε στις καθυστερήσεις στο ματς του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ που είναι σε εξέλιξη, το 0-0 παραμένει

Ωρα 16:53  Αξίζει να σημειωθεί ότι παράλληλα με το Πανθρακικός – Ατρόμητος θα διεξαχθεί και το ΠΑΟΚ – Καλλονή, ενώ στις 19:30 θα παίξουν Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός.

Ωρα 16:56  Αυριο εχουμε το ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος για το κλείσιμο της αγωνιστικής στο πλαίσιο της οποίας χθες είχαμε την ισοπαλία της Ξάνθης με τον Λεβαδειακό.

Ωρα 16:58  Γκολ στις καθυστερήσεις στο Αγρίνιο για τον παναιτωλικό, που  με δυνατό σουτ του Πάουλο στην εκπνοή του αγώνα έδωσε στον Παναιτωλικό τη νίκη επί της ΑΕΚ.

Ωρα 17:01  Απομένει λιγότερο από ένα τέταρτο για την έναρξη του αγώνα και ήρθε η ώρα για τις συνθέσεις με τις οποίες θα ξεκινήσουν οι δυο ομάδες.

Ωρα 17:05 Για τον Πανθρακικό ο Ζόραν Στοϊνοβιτς που για πρώτη φορά κάθεται ως πρώτος προπονητής στον πάγκο της ομάδας (κάθισε και την Καθαρά Δευτέρα με την ΑΕΚ αλλά υποτίθεται αναπληρώνοντας τον Γιάνη Χατζηνικολάου) θα ξεκινήσει με τους: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Μπουγαΐδης, Χρήστου, Τσιάρας, Ηλιάδης, Λαδάκης, Χασομέρης, Ντιγκινί, Ίγκορ.

Ωρα 17:07  Για τον Ατρόμητο ο Τραϊανός Δέλλας ξεκινά με τους Μπάρκας, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ουσέρο, Ματέι, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Κυβρακίδης, Μπίτολο, Λαζαρίδης, Σουμπίνιο.

Ωρα 17:09  Στην Κομοτηνή βρίσκεται και ο ισχυρός άνδρας του Ατρομήτου Γιώτγος Σπανός.

Ωρα 17:12  Υπενθυμίζεται ότι αν ηττηθεί ο Πανθρακικός τότε και μαθηματικά θα οδεύσει προς την Β’ Εθνική αφού δεν θα μπορέσει να καλύψει διαφορά μίνιμουμ εννιά βαθμών σε τρεις αγώνες που απομένουν

Ωρα 17:13  Και τι αγώνες! Με Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό έξω, εκτός των άλλων…

Ωρα 17:16  Κομίνης από Θεσπρωτία ο διαιτητής, Καλφόγλου από τον ίδιο σύνδεσμο και Λάμπρου από Ανατολική Αττική οι βοηθοί του. Παμε για την έναρξη, εισήλθαν οι ομάδες στο γήπεδο.

1′  Εναρξη του αγώνα με τους παίκτες του Πανθρακικού στη σέντρα

2′ Πρώτο σουτ στο ματς από τον Χασομέρη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάρκα.

7′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ματέι από αριστερά, ο Σουμπίνιο έπιασε το σουτ στην κίνηση, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

15′ Την φλύαρη υπεροχή έχει ο Ατρόμητος στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, μετά το πεντάλεπτο βασικά, με κατοχή αλλά χωρίς να έχει απειλήσει ουσιαστικά

19′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Χρήστου από αριστερά, ο Ίγκορ έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

21′ Γκολ για τον Ατρόμητο. Σκορερ ο Λε Ταλέκ που πήρε την πάσα από τον Σουμπίνιο και την κατάλληλη στιγμή πλάσαρε εύστοχα για το Πανθρακικός – Ατρόμητος 0-1

22′ Μεγάλη ευκαιρία του Ατρόμητου για το 0-2. Κάθετη πάσα του Σουμπίνιο, ο Ούμπιδες πάτησε περιοχή από αριστερά, όμως το πλασέ που επιχείρησε έφυγε άουτ.

25′  Μικροεπεισόδιο με τον Εμπό στην κερκίδα, που πανηγύρισε το γκολ του Ατρομήτου. Αυτό δεν άρεσε σε κάποιους από τους λίγους οπαδούς του Πανθρακικού και υπήρξε μια μικρή ένταση

27′  Ο Εμπό αναγκάστηκε να φύγει και να πάει στον χώρο όπου βρίσκονται οι διοικητικοί του Ατρομήτου, αν και γενικά ήταν αγαπητός απ΄το πέρσασμα του στην Κομοτηνή

29′  Υπενθυμίζεται ότι ο Εμπό πήγε πέρυσι από τον Πανθρακικό στον Ατρόμητο, αλλά τραυματίστηκε τον Οκτώβριο, έχασε όλη τη χρονιά και για ψυχολογικούς λόγους τον πήρε στην αποστολή στην Κομοτηνή ο Δέλλας

35′  Ευκαιρία για τον Πανθρακικό!  Σέντρα του Παπαγεωργίου από δεξιά, ο Χασομέρης έπιασε την κεφαλιά, όμως δεν απείλησε τον Μπάρκα.

40′ Νέα υποψία ευκαιρίας για Πανθρακικό, αν και όχι τόσο σημαντική όσο η προηγούμενη. Αστοχο μακρινό σουτ από τον Ντιγκινί, η μπάλα πήρε ύψος και κατέληξε άουτ.

45′ Αδύναμο σουτ του Ματέι από το ύψος του πέναλτι, ο Αθανασιάδης μπλόκαρε.

45+2′  Ημίχρονο στην Κομοτηνή. Ο Πανθρακικός πίσω στο σκορ, μετά το πρώτο 45λεπτο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ατρόμητος – Πανθρακικός 0-1

46′ Έναρξη δευτερου μέρους. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

55′ Καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό, όταν ο Ντιγκινί  έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μπάρκα.

56′ Διπλή ευκαιρία στο λεπτό αυτό για τον Πανθρακικό που πιέζει. Αρχικά σε γύρισμα του Ντιγκινί από τα αριστερά και πλασέ του Ίγκορ, μπλοκαρε σταθερά ο Μπάρκας. Στην συνέχεια ο  Χασομέρης μετά από τακουνάκι του Ιγκορ και ενω είναι  έτοιμος να πλασάρει, με τάκλιν ο Μπίτολο σώζει τον Ατρόμητο.

61′ Νεα ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ωραία κάθετη πάσα του Ηλιάδη για τον Χασομέρη, που μπήκε στην περιοχή, αλλα το πλασέ του απεκρουσε ο Μπάρκας.

62′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Σουμπίνιο, μέσα ο Στόιτσεφ, σε μια προσπάθεια του Δέλλα να ισορροπήσει το παιχνίδι.

68′ Σουτ του Ματέι εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αθανασιάδη.

71′ Νέο σουτ του Ρουμάνου Ματει έξω από την περιοχή, η μπάλα μόλις άουτ.

73′ Κίτρινη κάρτα στον Χασομέρη.

74′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Μπαϊκαρά στη θέση του Τσιάρα.

77′ Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη.

78′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο.

81′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γροντής στη θέση του Ματέι.

84′ Ο Μουδούρογλου στην θέση του Χασομέρη για τον Πανθρακικό.

87′ Ο Λε Ταλέκ δίνει την θέση του στον Παπαδόπουλο που επιστρέφει στην Κομοτηνή για ακόμη μια φορά σαν αντίπαλος.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

90’+4′ Τέλος αγώνα. Και μαθηματικά πλεον ο Πανθρακικός επιστρέφει στην Football League. Τελικό αποτέλεσμα Πανθρακικός-Ατρόμητος 0-1