LIVE από το ΔΑΚ Αγρινίου: Παναιτωλικός – ΑΟ Ξάνθη (2-3 τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την Ξάνθη για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Η Έλενα Καρατζίδου βρίσκεται στον υπολογιστή και συντονίζει το Live.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερωθείτε για το επόμενο τρίωρο για την εξέλιξη στο παιχνίδι Παναιτωλικός – Ξάνθη για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ώρα 16:33 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”,που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ώρα 16:43 Επίσης χορηγός της μετάδοσης είναι το Cafe-Bar De Novo, το οποίο μπορείτε να το βρείτε στην οδό Βασιλίσσης Σοφίας 5 στην πόλη της Ξάνθης. Σας υπόσχεται ωραία μουσική, διασκέδαση και διάφορου είδους εκδηλώσεις, όπως Cocktail Nights ή βραδιές κρασιού. Περισσότερες πληροφορίες με ένα κλικ ΕΔΩ ή στο τηλέφωνο του καταστήματος 25410-72319.

‘Ωρα 16:45 Χορηγός επίσης είναι τα καταστήματα Fresh Co εντός και εκτός της πόλης μπορείτε να πιείτε έναν ποιοτικό καφέ ή να απολαύσετε κάποιο από τα πολλά παρασκευάσματα του μαγαζιού, φυσικά σε πολύ καλές τιμές! Τα καταστήματα Fresh μπορείτε να τα βρείτε στην οδό Σαράντα Εκκλησιών 3, εντός της πόλης της Ξάνθης, ή στο 3ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Λάγους, εκτός πόλης. Περισσότερες πληροφορίες και στη σελίδα του Facebook, κάνοντας ένα κλικ εδώ.

Ωρα 16:49 Τέλος χορηγός της μετάδοσης της σημερινής 5ης αγωνιστικής είναι και η βιοτεχνία κατασκευής αθλητικών και επαγγελματικών ενδυμάτων, Figli, του Μπάμπη Χατζημεστή. T-shirt υψηλής ποιότητας σε προσιτές τιμές για όλα τα καταστήματα ή επιχειρήσεις, πλήρης εξοπλισμός αθλητικών ομάδων, ασχέτως αθλήματος, με όλα τα απαραίτητα και προσφορές ολόκληρο τον χρόνο! Τη βιοτεχνία Figli μπορείτε να τη βρείτε στην οδό Μεσολογγίου 48 στη Ξάνθη και στα τηλέφωνα 25410 -72626/6943470776 ή στην ιστοσελίδα κάνοντας κλίκ εδώ.

Ώρα 16:52 Με αρκετές αλλαγές στην εντεκάδα σε σχέση με τη προηγούμενη φορά θα παραταχθεί η Ξάνθη. Πάμε να δούμε αναλυτικά τους βασικούς Ξάνθης και Παναιτωλικού για τον σημερινό αγώνα.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Κούσας, Ρόσα, Φερέϊρα, Μάκος, Μαρκόβσκι, Πάουλο, Τσοκάνης, Μύγας, Καμαβουάκα και Ουάρντα

Ξάνθη: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Τριάδης, Πούνες, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Γουάλας, Φλίσκας, Λάζιτς και Λισγάρας

Ώρα 16:58 Ας ρίξουμε μια ματιά και στους αναπληρωματικούς των δύο ομάδων στο Αγρίνιο.

Για τον Παναιτωλικό: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Τομανέ, Ρότσα, Λεντέσμα, Χαντάκιας και Βασιλούδης

Για την Ξάνθη: Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου, Χατζητερζόγλου, Κολλαράς, Π. Ορφανίδης, Λ. Ορφανίδης, Ράνος.

Ώρα 17:05 Θυμίζουμε επίσης πως πρώτος διαιτητής της αναμέτρησης σήμερα θα είναι ο κ. Τίκας(Καρδίτσας), με βοηθούς του Μερκενίδη (Μακεδονίας) και Μεϊντάνα (Αχαΐας). Τέταρτος διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ. Τζήλος (Λάρισας).

Ώρα 17:10 Έχουν αποσυρθεί, πλέον, οι παίκτες των ομάδων στα αποδυτήρια και μετράμε αντίστροφα για το πρώτο σφύριγμα του αγώνα, με κάτι λιγότερο από πέντε λεπτά να απομένουν.

1′ Σέντρα στο γήπεδο του Αγρινίου από τους παίκτες του Παναιτωλικού

4′ Ο Φερέιρα εκτέλεσε απευθείας το φάουλ απομάκρυναν οι αμυντικοί της Ξάνθης.

6′ Μακρινό σουτ του Βασιλακάκη, η μπάλα ψηλά άουτ.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Λάτζις για φάουλ.

16′ Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και μεγάλη ευκαιρία το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Προσπαθούν να βρούν τα πατήματα τους οι ομάδες. Ο Παναιτωλικός πιέζει ψηλά προσπαθώντας να απειλήσει την εστία της Ξάνθης εκμεταλλευόμενος κάποιο λάθος των αμυντικών.

17′ Σουτ για την Ξάνθη με τον Γιουνές που πέρασε ψηλά άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Κυριακίδη.

19′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!!Η Ξάνθη έβγαλε αντεπίθεση από το κόρνερ του Παναιτωλικού, ο Γιουνές έσπασε την μπάλα στον Τριάδη κι αυτός άνοιξε το σκορ. Παναιτωλικός-Ξάνθη 0-1

21′ Δεύτερη κίτρινη για τη Ξάνθη και τον Ντε Λούκας

22′ Ο Φερέιρα εκτέλεσε φάουλ, ο Ζίβκοβιτς έκανε τρομερή επέμβαση και κρατάει το 1-0 για την Ξάνθη.

30′ Έχει συμπληρωθεί μισή ώρα απο την έναρξη του αγώνα και η κατοχή είναι υπέρ του Παναιτωλικού, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται στο 62%  ενω η Ξάνθη στο 38%. Πέρα απο το γκολ οι τελικές δεν είναι πολλές, 2 για τον Παναιτωλικό με 1 εντός περιοχής και 3 για τη Ξάνθη με 1 στη περιοχή.

31′ Η Ξάνθη διαχειρίζεται το υπέρ της προβάδισμα και προσπαθεί να “χτυπήσει” στην κόντρα επίθεση με τους ταχύτατους Τριάδη και Λάζιτς παρά τη δυνατή βροχόπτωση στο Αγρίνιο.

32′ Σε κόρνερ για τον Παναιτωλικό ο Πάουλο προσπάθησε να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή με τους αμυντικούς της Ξάνθης να απομακρύνουν.

35′ Ευκαιρία για τη Ξάνθη με λάθος του Μύγα ο οποίος γύρισε την μπάλα στον… Γιουνές αλλά τον πρόλαβαν οι Μάκος και Κούσας.

36′ Τρίτη κάρτα στο παιχνίδι και πάλι για τη Ξάνθη και τον Τριάδη.

41′ Τελευταία λεπτά του αγώνα και ο Παναιτωλικός πιέζει για ισοφάριση αλλά η άμυνα της Ξάνθης είναι πολυ καλά στημένη.

43′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Φερέϊρα εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι με τον Κούσα να κάνει την προβολή αλλά να πιάνει “αέρα” και τη μπάλα να περνάει άουτ. Ο διαιτητής σε αυτή τη φάση υπέδειξε επιθετικό φάουλ σε παίκτη του Παναιτωλικού.

Ώρα 18:00 Τέλος ημιχρόνου στο Αγρίνιο. Η Ξάνθη προσπαθεί να κρατήσει το 0-1 με κλειστή άμυνα και παίζει πιο οργανωμένα μετα το γκόλ ενω ο Παναιτωλικός προσπαθεί να ισοφαρίσει και παίζει επιθετικά προσπαθώντας να ξεπεράσει το γκολ που δέχτηκε απο το πουθενά. Μεγάλο ενδιαφέρον θα έχει το δεύτερο ημίχρονο αν και η έντονη βροχόπτωση έχει βαρύνει αρκετά τον αγωνιστικό χώρο.Μείνετε μαζί μας για την εξέλιξη του δεύτερου ημιχρόνου.

Ώρα 18:05 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”,που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ώρα 18:08 Χορηγός επίσης είναι τα καταστήματα Fresh Co εντός και εκτός της πόλης μπορείτε να πιείτε έναν ποιοτικό καφέ ή να απολαύσετε κάποιο από τα πολλά παρασκευάσματα του μαγαζιού, φυσικά σε πολύ καλές τιμές! Τα καταστήματα Fresh μπορείτε να τα βρείτε στην οδό Σαράντα Εκκλησιών 3, εντός της πόλης της Ξάνθης, ή στο 3ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Λάγους, εκτός πόλης. Περισσότερες πληροφορίες και στη σελίδα του Facebook, κάνοντας ένα κλικ εδώ.

Ώρα 18:11  Ακόμη χορηγός της μετάδοσης είναι το Cafe-Bar De Novo, το οποίο μπορείτε να το βρείτε στην οδό Βασιλίσσης Σοφίας 5 στην πόλη της Ξάνθης. Σας υπόσχεται ωραία μουσική, διασκέδαση και διάφορου είδους εκδηλώσεις, όπως Cocktail Nights ή βραδιές κρασιού. Περισσότερες πληροφορίες με ένα κλικ ΕΔΩ ή στο τηλέφωνο του καταστήματος 25410-72319

Ώρα 18:14 Τέλος χορηγός της μετάδοσης της σημερινής 5ης αγωνιστικής είναι και η βιοτεχνία κατασκευής αθλητικών και επαγγελματικών ενδυμάτων, Figli, του Μπάμπη Χατζημεστή. T-shirt υψηλής ποιότητας σε προσιτές τιμές για όλα τα καταστήματα ή επιχειρήσεις, πλήρης εξοπλισμός αθλητικών ομάδων, ασχέτως αθλήματος, με όλα τα απαραίτητα και προσφορές ολόκληρο τον χρόνο! Τη βιοτεχνία Figli μπορείτε να τη βρείτε στην οδό Μεσολογγίου 48 στη Ξάνθη και στα τηλέφωνα 25410 -72626/6943470776 ή στην ιστοσελίδα κάνοντας κλίκ εδώ.

46′ Σέντρα για το δεύτερο ημίχρονο στο Αγρίνιο

48′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!!! Ο Γιουνές έβγαλε την σέντρα και ο Λάζιτς με το κεφάλι έκανε το 0-2 για την Ξάνθη!

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Πάουλο να κάνει το σουτ αλλά τον Φλίσκα να διώχνει τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

51′ Συνεχίζει να πιέζει ο Παναιτωλικός. Κεφαλιά του Ουαρντά, η μπάλα δίπλα απ’ το δεξί δοκάρι του Ζίβκοβιτς.

57′  Πολλά αμυντικά προβλήματα για τον Παναιτωλικό τα οποία δείχνει να εκμεταλλεύεται η Ξάνθη ευρισκόμενη συνέχεια στη πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων.

61′ Κίτρινη κάρτα για τον Μπαξεβανίδη και 4 οι κίτρινες για τη Ξάνθη.

62′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Ο Καβακουάκα κέρδισε το πέναλτι από τον Λισγάρα ο οποίος δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα. Λανθασμένη υπόδειξη απο τον διαιτητή καθώς το replay δείχνει τον Λισγάρα να έχει βρει πρώτα μπάλα.

64′ ΓΚΟΛ! Ο Ουάρντα ευστοχεί στο πέναλτι και μειώνει το σκορ για τον Παναιτωλικό. Θυμίζουμε πως και πέρσι ο Παναιτωλικός είχε βρεθεί πίσω στο σκορ με 0-2 και είχε ισοφαρίσει σε 2-2 με δύο γκολ του Ουάρντα το ένα και πέρσι με πέναλτι. Παναιτωλικός- Ξάνθη 1-2

70′ Ακόμη μια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να κάνει το 2-2. Ωραίο συρτό σουτ του Μύγα, η μπάλα ελάχιστα έξω απ’ το αριστερό δοκάρι του Ζίβκοβιτς.

71′ Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ο Γιουνές βγήκε στην αντεπίθεση, μπήκε στην μεγάλη περιοχή, αλλά ο Κυριακίδης έκανε τεράστια επέμβαση και εξουδετέρωσε με τα πόδια το σουτ του Αλγερινού επιθετικού!

72′ Πέναλντι για τη Ξάνθη. Ο Γιουνές βγήκε τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη έκανε την προσποίηση με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να τον ανατρέπει και να δίνεται πέναλτι

73′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ!  Ο Γιουνές ευστοχεί και ουσιαστικά κλειδώνει τη νίκη για τη Ξάνθη. Παναιτωλικός – Ξάνθης 1-3

74′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό στο 74′ με τον Ουάρντα να παραχωρεί τη θέση του στον Τομανέ.

80′ Σουτ του Γιουνές, μπλόκαρε ο Κυριακίδης

81′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ρότσα στη θέση του  Φερέιρα και στη θέση του Ρόσα που πήρε και κίτρινη προ ολίγου, ο Λεντέσμα.

86′ ΓΚΟΛ! Ο Ρότσα πήρε την μπάλα μέσα στην μεγαλή περιοχή έκανε το πλασέ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Παναιτωλικός – Ξάνθη 2-3

87′ Πρώτη αλλαγή για τη Ξάνθη. Στη θέση του Γιούνες ο Ράνος.

90′ Δεύτερη αλλαγή για τη Ξάνθη. Στη θέση του σκόρερ Τριάδη ο Χατζητέρζογλου. Κίτρινη κάρτα στον Ζιφκοβιτς για καθυστέρηση -3 τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+2 Τελευταία αλλαγή για τη Ξάνθη. Στη θέση του Βασιλακάκη ο Πέτρος Ορφανίδης.

90+3 Τέλος του αγώνα στο Αγρίνιο. Τεράστια νίκη για τη Ξάνθη η οποία αυξάνει τον αριθμό των εκτός έδρας νικών σε 3 και πιάνει τους 13 βαθμούς στη βαθμολογία.

Μείνετε στο ThrakiSportS, αφού ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από τον αγώνα. Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας, που μπορείτε να δείτε από κάτω