Live Α2 Γυναικών: Νίκη Αλεξανδρούπολης – Νέα Γενέα 1-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το κλειστό της Αλεξανδρούπολης ο  Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στη Νίκη Αλεξανδρούπολης και τη Νέα Γενέα για την 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α2 Γυναικών. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής βρίσκεται στο Κλειστό “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” και μεταδίδει…

Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Νίκη Αλεξανδρούπολης: Λαμπροπούλου, Καράμπαλη, Λαμπρίδου, Τζιογκίδου, Σιρδάρη, Βαρελά, Λυμπεροπούλου (λ)

Νέα Γενέα: Πολυνοπούλου, Κολοκυθά, Μπουρνή, Αποστολίδου, Κολοκοτρώνη, Τυχάλα, Γιουμούκη (λ)

1ο Σετ: 6-2, 8-3, 12-5 (σταθερά μπροστά η Νίκη), 16-9, 18-11, 25-14 με την Νίκη να κατακτά άνετα το πρώτο σετ απέναντι στη Νέα Γενέα.

2ο Σετ: 6-12, 11-19 (μπροστά με 8 πόντους η Νέα Γενέα), 12-25 με τη Νέα Γενέα να επικρατεί στο δεύτερο σετ και έτσι να ισοφαρίζει σε 1-1. Αξίζει να σημειωθεί πως σε μία φάση στα μέσα του δευτέρου σετ υπέστη διάστρεμμα και η Μπουρσανίδου από τη Νέα Γενέα, στην οποία παρασχέθηκαν αμέσως οι πρώτες βοήθειες από τον γιατρό και πρόεδρο της Νίκης κύριο Χαρπαντίδη.

3ο Σετ: 5-10 (δυνατό ξεκίνημα για τη Νέα Γενέα), 8-12, 9-13, 10-17 (η Νικολαΐδου μετά από αρκετό καιρό βρίσκεται στην αποστολή και πήρε τη θέση της Βαρελά), 11-18, 13-19, 15-22 (κοντά στην κατάκτηση του σετ η Νέα Γενέα – η Γίτση που επέστρεψε και αυτή μετά απο καιρό στην αποστολή της Νίκης πήρε τη θέση της Τζιογκίδου), 16-25 με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να επικρατεί εύκολα και στο τρίτο σετ, κάνοντας την ανατροπή με 1-2 στον αγώνα.

4ο Σετ: 1-3, 2-4, 3-4 (μειώνει στον πόντο η Νίκη), 3-7 (τάιμ άουτ από τον Γιώργο Τεκτονίδη γα τη Νίκη), 5-8, 5-10, 5-12 (μπροστά για 7 πόντους η Νέα Γενέα), 7-14, 10-15 (μειώνει στους 5 πόντους η ομάδα της Αλεξανδρούπολης), 11-16, 11-17 (τάιμ άουτ από τη Νίκη σε ένα κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού), 14-17 (ο κόσμος ενθαρρύνει τη Νίκη,για να φτάσει στην ισοφάριση – τάιμ άουτ από τον προπονητή της Νέας Γενέας), 16-18 (η Νίκη πλησιάζει στους 2 πόντους), 17-19, 17-20, 18-21, 18-22 (κοντά στη νίκη η ομάδα από τη Θεσσαλονίκη), 19-22, 19-23, 20-23, 21-23 (τάιμ άουτ από τη Νέα Γενέα), 21-24, 22-24, 22-25 με τη Νέα Γενέα να κερδίζει τον αγώνα με 1-3 σετ απέναντι στη Νίκη.

Έτσι η ομάδα της Αλεξανδρούπολης υπέστη την 5η ήττα της σε 5 αγώνες και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Α2 Γυναικών. Περισσότερες λεπτομέρειες και ρεπορτάζ σε λίγο…