LIVE η Super League: ΠΑΟΚ – Skoda Ξάνθη και Εργοτέλης – Πανθρακικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS μέσα από κοινή ανάρτηση την εξέλιξη στους αγώνες ΠΑΟΚ – Skoda Ξάνθη και Εργοτέλης – Πανθρακικός για την 30η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League…

Καλησπέρα! Για τις επόμενες ώρες το ThrakiSportS από την Τούμπα όπου βρισκόμαστε, θα σας μεταφέρει μέσα από αυτήν την ανάρτηση την εξέλιξη στον σημαντικό για την Ξάνθη αγώνα για είσοδο στην πεντάδα με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ, αλλά παράλληλα θα σας ενημερώνουμε και για τον αγώνα – τελικό για την παραμονή στην κατηγορία που δίνει ο Πανθρακικός την ίδια ώρα στην Κρήτη με τον Εργοτέλη. Και τα δύο ματς αρχίζουν στις 17:15 και θα έχουμε ενημέρωση και για τα δύο από αυτήν την ανάρτηση.

Ωρα 16:40 Την ίδια ώρα διεξάγεται στην Αθήνα η αναμέτρηση Πανιώνιος – Παναιτωλικός με τις δυο ομάδες να είναι λίγο πριν το τέλος στο 2-0 υπέρ των Αθηναίων, ένα αποτέλεσμα που δεν ευνοεί καθόλου τον Πανθρακικό (σε αντίθεση με την Ξάνθη).

Ωρα 16:42  Οι ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια

Ωρα 16:44  Και τρίτο γκολ για τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, με τον Κολοβό που είχε σκοράρει και το πρώτο στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (αφού στην ανάπαυλα οι δυο ομάδες ήταν ισόπαλες χωρίς τέρματα). Ο Γιάννου το άλλο γκολ.

Ωρα 16:46 Πολύ καλός καιρός στο Ηράκλειο με τις συνθήκες διεξαγωγής του αγώνα ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Πανθρακικό να είναι εξαιρετικές.

Ωρα 16:49 Στην Τούμπα η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Τζαβέλλας, Βίτορ, Ρατς, Τζιόλης, Κάτσε, Περέιρα, Μακ, Παπαδόπουλος, Αθανασιάδης.

Ωρα 16:55 Η ενδεκάδα της Ξάνθης
Ξάνθη (Λουτσέσκου): Κυριακίδης, Γκομσί, Γούτας, Παπάζογλου, Μπαξεβανίδης, Παπαστεριανός, Ομπόντο, Λουσέρο, Σίλβα, Σολτάνι και Καπετάνος.

Ωρα 16:59 Στο Ηράκλειο η εντεκαδα του Εργοτέλη: Καβουσάκης, Τζανακάκης, Λουβιόν, Γκοργκς, Πίτσος, Μποέ Καν, Καζναφέρης, Καλέ, Μπρούνο, Ολαϊτάν, ΤζίλαςΩρα 17:01 Στον πάγκο: Δερμιτζάκης, Λυκογιάννης, Γκέντσογλου, Κοζορώνης, Ούλα, Σολάρι, Γιουσούφ

Ωρα 17:03 Η εντεκάδα του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Ποτουρίδης, Μεχία, Ντιγκινί, Εμπόου, Κάσες, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Ρομέου, Μελίσσης, Τσουμάνης

Ωρα 17:06 Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ίγκορ, Μάρτινς, Μανού, Βιγιαφάνε, Ηλιάδης, Χρήστου

Ωρα 17:08 O κόσμος που βρίσκεται λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα στις εξέδρες της Τούμπας δεν ξεπερνάει τις 2 με 3 χιλιάδες

Ωρα 17:14 Στα δυο γήπεδα σε Ηράκλειο και Τούμπα οι ομάδες ετοιμάζονται για την εναρξη του αγώνα.

Ωρα 17:15 Ξεκίνησαν και οι δυο αγώνες σχεδόν ταυτοχρονα.

Ωρα 17:16 Σουτ του Καλέ στο 1′ για τον Εργοτελη, η μπάλα άουτ.

Ωρα 17:22  Στην Τούμπα σουτ του Κλέιτον μετά απο σπάσιμο του Σολτάνι απο τα δεξιά με την μπάλα να καταλήγει πάνω απο τα δοκάρια του Ιτάνζ.

Ωρα 17:25 Στο Ηράκλειο χωρίς καμία αξιόλογη φάση στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ωρα 17:30 Η Ξάνθη εδώ και λίγα λεπτά έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Ωρα 17:31 Στο Ηράκλειο στο 16′ σουτ του Ρομέου με την μπάλα να καταλήγει εκτός.

Ωρα 17:35 Γκολ στην Τούμπα! 1-0 ο Παπαδόπουλος. Κεφαλιά του Παπαδόπουλου από πάσα του Κάτσε στο 21′ ο οποίος σκοράρει μετά απο λάθος εκτίμηση του πρώην τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ Κυριακίδη. ΠΑΟΚ – Ξάνθη 1-0.

Ωρα 17:37 Γκολ στο Ηράκλειο! 1-0 ο Χαλκιαδάκης. Ωραίο σουτ του Χαλκιαδάκη στο 22′ από το ημικύκλιο της περιοχής και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Πανθρακικού. Εργοτέλης-Πανθρακικός 1-0.

Ωρα 17:40  Στο Ηράκλειο στο 27′ κίτρινη στον Καζναφέρη.

Ωρα 17:52  Στο Ηράκλειο στο 38′ κίτρινη στον Εμπόου.

Ωρα 17:56 Στην Τούμπα στο 42′ σουτ του Περέιρα καταλήγει πάνω απο τα δοκάρια του Κυριακίδη. Η Ξάνθη έχει παθητικό ρόλο.

Ωρα 17:59 Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα. ΠΑΟΚ – Ξάνθη 1-0

Ωρα 18:01 Λήξη πρώτου ημιχρόνου στο Ηράκλειο. Εργοτέλης- Πανθρακικός 1-0

Ωρα 18:16 Τρεις αλλαγές στο παιχνίδι της Τούμπας με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Για την Ξάνθη οι Μπέρτος και Βασιλακάκης παίρνουν τις θέσεις των Γκομσί και Παπαστεριανού αντίστοιχα. Για τον ΠΑΟΚ ο Νομπόα περνάει στη θέση του Τζιόλη.

Ωρα 18:17 Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και στο Ηράκλειο με τον Ιγκόρ να αντικαθιστά τον Τσουμάνη για τον Πανθρακικό.

Ωρα 18:23 Διπλή επέμβαση του Κυριακίδη που σώζει την Ξάνθη απο βέβαιο κίνδυνο σε επίθεση διαρκείας του ΠΑΟΚ στο 53′.

Ωρα 18:25 Γκολ στην Τούμπα. Το 2-0 ο Παπαδόπουλος. Ο Παπαδόπουλος με ωραίο γυριστό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. ΠΑΟΚ Ξάνθη 2-0

Ωρα 18:26 Στο 53′ σουτ του Μπαϊκαρά η μπάλα κάπου βρήκε και σταμάτησε στο δοκάρι πριν βγει κόρνερ.

Ωρα 18:31 Στην Τούμπα ο Σολτάνι επιχείρησε σουτ έξω απο την μεγάλη περιοχή με την μπάλα να καταλήγει ψηλά έξω.

Ωρα 18:33 Στο Ηράκλειο στο 61′ ο Πανθρακικός πιέζει τον Εργοτέλη.

Ωρα 18:34 Στο 62′ διπλή αλλαγή στο Ηράκλειο. Για την ομάδα του Πανθρακικού ο Ροτζέριο αντικαθιστά τον Ρομέου ενώ για τον Εργοτέλη ο Γιουσούφ περνάει στη θέση του Ολαϊτάν.

Ωρα 18:36 Στην Τούμπα μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Ιτάνζ να παραχωρεί κορνερ στην κεφαλιά του Λουσέρο.

Ωρα 18:39 Η Ξάνθη κλείνει τις αλλαγές της με τον Ράνο να περνά στη θέση του Καπετάνου.

Ωρα 18:39 Γκοολ για τον Πανθρακικό. Στο 67′ ο Μεχία φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Εργοτέλης- Πανθρακικός 1-1

Ωρα 18:42 Στο Ηράκλειο ο Πίτσος παρατηρείται με κίτρινη κάρτα στο 68′.

Ωρα 18:44 Γκοολ για την Ξάνθη. Ο Κλέιτον εκμεταλλέυτηκε τραγικό λάθος του Τζαβέλλα και με καταπληκτικό ψηλοκρεμαστό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίκτυα του Ιτάνζ. ΠΑΟΚ – Ξάνθη 2-1.

Ωρα 18:44 Στο 71′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Καζναφέρη ο Ουλά.

Ωρα 18:45 Στο Ηράκλειο τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό όταν σε αντεπίθεση ο Κάσες δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Ωρα 18:45 Στο Ηράκλειο στο 74′ κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί,

Ωρα 18:46 Ο ΠΑΟΚ κλείνει με τις αλλαγές με τον Κίτσιου να παίρνει τη θέση του Μακ στο 75′.

Ωρα 18:50 Στο 79′ αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Καλέ, ο Σολτάνι.

Ωρα 18:55 Γκολ στο Ηράκλειο για τον Εργοτέλη. Μετά απο ασιστ του Σολάρι ο Τζίλας σκοράρει στο 84′.Εργοτέλης- Πανθρακικός 2-1

Ωρα 18:56 Στο 85′ στην Τούμπα ο Τζαβέλλας με ωραίο γυριστό έστειλε τη μπάλα ελάχιστα αουτ.

Ωρα 18:58 Στο 79′ αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Καλέ, ο Σολτάνι.Ωρα 19:02 Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων για το παιχνίδι του Ηρακλείου.

Ωρα 19:04 Αψιμαχία Αθανασιάδη Μπέρτου και ένταση στον πάγκο της Ξάνθης. Αποβολή για τον Κασναφέρη.

Ωρα 19:05 Λήξη αγώνα στην Τούμπα.  Ο διαιτητής σφύριξε γρήγορα τη λήξη του αγώνα για να αποφορτιστεί η κατάσταση. Τελικό αποτέλεσμα ΠΑΟΚ – Ξάνθη 2-1

Ωρα 19:06 Λήξη αγώνα στο Ηράκλειο. Ο Πανθρακικός ηττήθηκε στο Ηράκλειο και πλέον τα πράγματα δυσκολεύουν για την ομάδα του Ρόκα. Τελικό αποτέλεσμα Εργοτέλης – Πανθρακικός 2-1.