Κινδύνευσε (παρόντος και πρώην παίκτη του Πανθρακικού) η ζωή πορτιέρο που έχει… σκοράρει σε βάρος της Ξάνθης

Ένα πανηγυρικό φίλικο, μια «φιέστα» για τον Τηλυκράτη Λευκάδας με τον ΠΑΣ Γιάννινα, δεν είχε αίσιο τέλος και δεν εξελίχθηκε όπως αναμενόταν. Αυτό γιατί ο νεαρός πορτιέρο του ΠΑΣ Νίκος Κολιοφούκας, που μεταξύ άλλων είχε «πληγώσει» και την Κ20 της Ξάνθης πριν περίπου ένα μήνα, σε μια σύγκρουση που είχε με συμπαίκτη του, του γύρισε η γλώσσα του και λιποθύμησε.

Ο Νίκος Κολιοφούκας είναι μόλις 19 ετών, αλλά έχει προωθηθεί στην επαγγελματική ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. Το φιλικό του ΠΑΣ με τον Τηλυκράτη, λοιπόν, μπορεί να είχε εορταστικό χαρακτήρα, αφού διοργανώθηκε για τα από την ίδρυση του Τηλυκράτη, όμως δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, αφού διεκόπη στο 62ο λεπτό. Αυτό γιατί στη φάση όπου οι γηπεδούχοι σκόραραν και μείωσαν τη διαφορά σε 1-2 από τον ΠΑΣ, ο πορτιέρο της ομάδας των Ιωαννίνων συγκρούστηκε με έναν συμπαίκτη του και δυστυχώς από την σύγκρουση, του γύρισε η γλώσσα και λιποθύμησε.

Ευτυχώς η αντίδραση του γιατρού που βρισκόταν στο παιχνίδι ήταν άμεση και κερδήθηκε σημαντικός χρόνος για τη ζωή του νεαρού γκολκίπερ, ενώ στη συνέχεια στο γήπεδο κατέφθασε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, και οι τραυματιοφορείς μαζί με τον γιατρό έκριναν πως χρειαζόταν ο Κολιοφούκας να μεταφερθεί στο νοσοκομείο της Λευκάδας.

Στον αγώνα αγωνίσθηκε από πλευράς Τηλυκράτη ο Κώστας Ιασωνίδης, πρώην παίκτης του Πανθρακικού για μια διετία, ενώ υπενθυμίζουμε πως ο νεαρός πορτιέρο το ΠΑΣ Γιάννινα που τραυματίστηκε ήταν και αυτός που είχε σκοράρει στις καθυστερήσεις του αγώνα των ομάδων Κ20 του ΠΑΣ και της Ξάνθης και είχε ισοφαρίσει με εντυπωσιακό τρόπο σε 2-2. Για την ιστορία το παιχνίδι ανάμεσα σε Τηλυκράτη και ΠΑΣ Γιάννινα «τελείωσε» με σκορ 1-2 στο 62ο λεπτό…

Δείτε παρακάτω βίντεο από το mypreveza από όπου και η φώτο.