Κ20: Απίστευτο παιχνίδι με 6 γκολ στα Πηγάδια

Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Εξαιρετικό παιχνίδι στα Πηγάδια οπού Ξάνθη και Πανιώνιος προσέφεραν εξαιρετικό θέαμα σε όσους επέλεξαν να περάσουν το πρωινό του Σαββάτου βλέποντας παιχνίδι για το πρωτάθλημα Νέων της SuperLeague, με τους φιλοξενούμενους μάλιστα να φεύγουν με το διπλό νικώντας με 2-4.

Οι Νέοι της Ξάνθης ξεκίνησαν εντυπωσιακά καταφέρνοντας να προηγούνται με 2-0 μέσα σε 27 λεπτά, η αντίδραση ωστόσο των «κυανέρυθρων» ήταν ομολογουμένως εντυπωσιακή. Η ομάδα του Μάριου Ζερβίδη άνοιξε το σκορ στο 22’ με τέρμα του Φασίδη ενώ ο Χατζητερζόγλου με σουτ στο 27’ πραγματοποίησε το 2-0 για την ομάδα της Ξάνθης. Η απάντηση του Πανιώνιου ήταν άμεση και με δύο τέρματα του 19χρονού Αρντίτ Πρέντι στο 28’ και στο 45’ κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι πριν καν την λήξη του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό με εκατέρωθεν ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους όμως να είναι πιο εύστοχοι και να πετυχαίνουν ακόμη δύο τέρματα, αρχικά στο 78’ με τν Φερεντίνο ενώ το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο νεαρός Αλβανός επιθετικός του Πανιωνίου Πρέντι με σουτ  στο 88’ πετυχαίνοντας έτσι χατ-τρικ. Δαιαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Στέφανος Κουμπαράκης από της ΕΠΣ Θράκης, με βοηθούς τους Χουσκόγλου και Δημητριάδη επίσης της ΕΠΣ Θράκης.

SKODA ΞΑΝΘΗ (Μ. Ζερβίδης): Δεμένικος, Ορφανίδης Λ., Χατζητερζόγλου, Παρασκευάς (80’ Ψύρρας), Δελής (87’ Μήττας), Καρυπιάδης, Λαζαρίδης (56’ Ντούφας), Φασίδης, Βαλαβανόπουλος, Ορφανίδης Π., Πασχαλάκης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δ. Τερεζόπουλος): Πολίτης, Μέξι, Ρόπας, Καλυβάς, Λουλάι, Γκίνη, Φερεντίνος (83’ Κόντι), Αρώνης (68’ Πινιώτης), Πρέντι, Καρκασίνας, Ντάγκρας (32’ Γκέζο).