Ήττα του Πανθρακικού παρότι προηγήθηκε στη Λεωφόρο

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Παρότι προηγήθηκε επί του δεύτερου στη βαθμολογία Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο, ο Πανθρακικός γνώρισε την ήττα με 4-1 από τους πράσινους και παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα των Κ-20 της Super League.

Η ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδη ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Τσανακτσόγλου στο 27’, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Έξι λεπτά μετά, ο Β. Αγγελόπουλος ισοφάρισε για τους γηπεδούχους με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες με 1-1.

Οι πράσινοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 66’ με τον Μουζακίτη και στο 74ο λεπτό ο Μπαλμπόα έδωσε διαφορά δύο τερμάτων στην ομάδα του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στην εκπνοή ο Νιούμαν.

ΠΑΟ: Κοτσάρης, Αναστασόπουλος, Χουχούμης, Αγγελόπουλος Β., Τζανουλίνος, Δώνης, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Μπαλμπόα (80’ Ζαφειράκης), Σταματάκης (55’ Νιούμαν), Κουσίδης (76’ Χαλκιαδάκης-Φάζος)
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Θυμιανίδης, Σδραβος-Ρίζος, Φραγκούλης, Κουραπίδης, Μητρούσης, Ζούλης, Καθάριος, Κόσκολος, Τσανάκτσογλου (82’ Θωμάς), Λίτσκας (58’ Χατζηιωαννίδης), Γεωργιάδης (66’ Φασουλής)