B’ Εθνική: Ήττα του ΓΑΣ Κομοτηνή στην Χαλκιδική από το Πευκοχώρι

Ένα ακόμη παιχνίδι αγγαρεία ήταν αυτό στο Πευκοχώρι Χαλκιδικής ανάμεσα στην τοπική Ευρώπη Πευκοχωρίου και τον ουραγό ΓΑΣ Κομοτηνή, που βρήκε νικητές τους γηπεδούχους νικητές με 79-62, με τη διαφορά ωστόσο να αυξάνει το τελευταίο δεκάλεπτο.

Η ομάδα του Νεοκλή Λεμονίδη που περιμένει τις τελευταίες 6 αγωνιστικές για να τελειώσει ο φετινός της Γολγοθάς, ήταν μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο με 20-21, ήταν κοντά στο σκορ κυρίως στα πρώτα 30′ λεπτά του αγωνα, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο το Πευκοχώρι πάτησε γκάζι και έκλεισε το αγώνα στο +17, αφού οι 23 πόντοι του Μπεκρή δεν ήταν αρκετοί ώστε να την κρατήσουν κοντά στο σκορ.

Δεκάλεπτα: 20-21, 43-35 (ημίχρονο), 55-49, 79-62 (τελικό αποτέλεσμα).

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 20 (4), Κεσίδης, Γεωργάκης 5, Μπεχλιβάνης, Δελήγιάννης 17 (3), Τέρπος 1, Αμπατζίδης 4, Τριφτανίδης 4, Νησιώτης 9, Ζώτος 9, Δήμου 8 (2), Γεωργίτσης 2
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής 3 (1), Σταματέλος 10 (2), Μαγκώνης, Λεχόυδης 3 (1), Ντίνας 8 (2), Μπεκρής 23 (3), Καλατζής 9 (1), Καραμπέκης 1, Στασινόπουλος 5