Ήττα για τους Νέους της Ξάνθης από τον ΠΑΟΚ

Την ήττα γνώρισε η ομάδα Κ20 της Skoda Ξάνθη από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι της 30ης αγωνιστικής που διεξήχθη στο γήπεδο της Νέας Μεσήμβριας στην Θεσσαλονίκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15΄με τον Συράκο, με την ομάδα της Ξάνθης να χάνει μοναδική ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια με τον Πέτρο Ορφανίδη να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι στο πέναλτι που κέρδισε η Skoda. Μάλιστα το ημίχρονο έκλεισε με τον χειρότερο τρόπο για την ομάδα του Κώστα Μπεδρελή μια και στο 44’ ο Δεληγιαννίδης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 53’ με σουτ του Παναγιωτίδη έκαναν το 3-0, ενώ στο 60’ άγγιξαν και το τέταρτο αλλά ο Δεμένικος κέρδισε από τα 11μέτρτα τον Σαββίδη. Το 3-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος με την ομάδα του ΠΑΟΚ με αυτή τη νίκη να φτάνει τους 50 βαθμούς και να αυξάνει την διαφορά του από την Ξάνθη που έμεινε στην 5η θέση με 45βαθμούς. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Καρυπίδης με βοηθούς τους Παπαδόπουλο Γ. και Παπαδόπουλο Τρ. της ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης (77′ Βασαΐτης), Τσελεπίδης, Τσιαμπάζης, Χατζηδίμπας, Παναγιωτίδης, Πατράλης, Σαββίδης (65′ Κτιστόπουλος), Κάκκο (60′ Τσολακίδης), Δεληγιαννίδης, Συράκος

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Τουμαντζίδης, Κολλαράς (65’ Λαζαρίδης), Προύντζος, Χατζητερζόγλου (72’ Πουλουκτσής), Μήττας (46’ Δελλής), Δημητριάδης, Μελισσόπουλος,Πασχαλάκης, Ορφανίδης Π., Φασίδης.