Ήττα για τις κορασίδες του ΓΑΣ Κομοτηνή από τους Τιτάνες Παλαμά που προκρίθηκαν στην Τελική Φάση του Πρωταθλήματος

Όπως και στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πτολεμαΐδας έτσι και σήμερα οι κορασίδες του ΓΑΣ Κομοτηνή λύγισαν στο τέλος, γνωρίζοντας την ήττα με 45-30 από τους Τιτάνες Παλαμά, οι οποίοι προκρίθηκαν στην Τελική Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν αδιάφορο για την ομάδα της Κομοτηνής, ύστερα από τη χθεσινή ήττα έκπληξη της ομάδας της Καρδίτσας. Παρ’ όλα αυτά ο ΓΑΣ ήταν ανταγωνιστικός για κάτι παραπάνω από 30 λεπτά, βάζοντας δύσκολα στους Τιτάνες, που ήθελαν μόνο τη νίκη για να κατακτήσουν την πρώτη θέση.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν νευρικό, με τις δύο ομάδες να είναι άστοχες επιθετικά και με πολλά λάθη. Έτσι η πρώτη περίοδος τις βρήκε ισόπαλες με 9-9, ενώ το ημίχρονο βρήκε την ομάδα της Κομοτηνής μπροστά στο σκορ με 17-18.

Στο τρίτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι, καθώς οι ομάδες συνέχισαν να βρίσκονται κοντά, με τους Τιτάνες να προηγούνται στο τέλος με 29-26. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τον ΓΑΣ να μένει στους 4 πόντους και την ομάδα του Παλαμά να φτάνει στο τελικό 45-30 και μαζί στην πρόκριση στην Τελική Φάση.

Δεκάλεπτα: 09-09, 17-18 (ημίχρονο), 29-26, 45-30 (τελικό αποτέλεσμα)