Ισόπαλος ο Πανθρακικός στα Χανιά

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η ομάδα νέων του Πανθρακικού στα Χανιά με αντίπαλο τον Πλατανιά, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Super League K20.

Μετά από ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 52′, όταν ο Ζίκο, με σουτ από πλάγια θέση, έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Παρόλα αυτά οι ποδοσφαιριστές της Κ20 του Πανθρακικού δεν το έβαλαν κάτω, αντέδρασε και τελικά έφτασαν στο γκολ της ισοφάρισης στο 76ο λεπτό, με τον Φαρμάκη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα με σουτ έξω από την περιοχή.

Με τον βαθμό αυτό ο Πανθρακικός έφτασε τους έξι σε επτά αγώνες, ενώ ο Πλατανιάς έχει οχτώ στους ίδιους αγώνες.

Η σύνθεση του Πανθρακικού (Νίκος Μπαχαρίδης): Γκέκας, Γεωργακόπουλος, Μουτζούρης, Αχμέτ Φουρκάν, Βελή Χακάν (55’ Μανδήλας), Τζατζανάς, Φαρμάκης (80’ Κούτρας), Ψάλτης, Πότσης (60’ Κοσμίδης), Μιχαηλίδης, Παπαρούνας.