Ισοπαλία στην «κόντρα» Κεχαγιά – Μπαχαρίδη για το Ελ Θράκικο των Νέων

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν οι ομάδες του Πανθρακικού και της Ξάνθης στον Ελ Θράκικο των Νέων, τον αγώνα που άνοιξε το διήμερο των αναμετρήσεων ανάμεσα στις δύο ομάδες και διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου στο Δημοτικό Γήπεδο Νέου Σιδηροχωρίου.

Διεξήχθη ένα ωραίο παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Η Ξάνθη ήταν εκείνη που προηγήθηκε πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Γιώργο Γούλα, ενώ ο Πανθρακικός ισοφάρισε με τον Γιώργο Λίτσκα στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Υπενθυμίζεται ότι πέρα από τους δυο Γιώργηδες που σκόραραν, ο αγώνας αυτός έφερε αντιμέτωπους στους πάγκους των δύο ομάδων δυο Νίκους, που αποτελούν ζωντανούς θρύλους της Ξάνθης και του Πανθρακικού: τον Κεχαγιά και τον Μπαχαρίδη.

Τόσο ο Νίκος Κεχαγιάς όσο και ο Νίκος Μπαχαρίδης είναι οι ρέκορντμαν συμμετοχών με τις ομάδες της Skoda και του Πανθρακικού αντίστοιχα και εκτιμάται ότι πολύ δύσκολα να μπορέσουν να καταρριφθούν τα ρεκόρ τους.

Με την ισοπαλία αυτή ο Πανθρακικός έφτασε τους 8 βαθμούς και παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα ενώ η Ξάνθη βρίσκεται στην 9η θέση με 27 βαθμούς, αλλά έχει και τρία παιχνίδια λιγότερα σε σχέση με τις ομάδες που προηγούνται.

Κ20 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΥ (Μπαχαρίδης): Θυμιανίδης, Μουζασβίλι, Λειβαδιώτης, Μητρούσης, Ζδράβος-Ρίζος, Ζούλης, Μανδηλας (74′ Ψάλτης), Γκουτσίδης (46′ Τσανάκογλου), Λίτσκας, Φασουλής (Καγιαλογλου), Φραγκούλης.

Κ20 SKODA ΞΑΝΘΗ (Κεχαγιάς): Δεμενικος, Λασπατζης, Κολλαρας, Προύντζος, Παπαδιώτης, Καρυπιάδης, Γούλας (68′ Δόντσος), Ορφανίδης Π. Ορφανίδης Λ (88′ Δελής), Βαλαβανόπουλος (55′ Κούτρας), Πασχαλάκης.