Ισοπαλία 5-5 και… γκολ από τον Μάντζιο Junior στο φιλικό Πάνθραξ – Ροδόπη

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς έδωσε το απόγευμα της Πέμπτης ο Πανθρακικός αντιμετωπίζοντας την γυναικεία ομάδα της Ροδόπη ΄87 στο Δημοτικό στάδιο Κομοτηνής.

Ήταν μια αναμέτρηση που συγκέντρωσε τα βλέμματα περίπου 400 φιλάθλων οι οποίοι ήρθαν από την μια να δούνε την τελευταία ποδοσφαιρική παράσταση του Πανθρακικού για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014 και από την άλλη να χειροκροτήσουν την Ροδόπη ΄87 που πριν λίγες μέρες ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια Γ΄Εθνικής κερδίζοντας την επάνοδο της στην Β΄Εθνική.

Ο αγώνας προσέφερε αρκετές συγκινήσεις στους φιλάθλους καθώς όλοι οι συμμετέχοντες το απόλαυσαν και προσπάθησαν με τις ενέργειες τους να προσφέρουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερο θέαμα. Στα πλαίσια του θεάματος μετά από 30 λεπτά αγώνα οι προπονητές των ομάδων Άκης Μάντζιος και Βίκυ Περιβολοπούλου συμφώνησαν να ανταλλάξουν ποδοσφαιριστές με αποτέλεσμα να δημιουργηθούν 11αδες και από τις δυο ομάδες.

Το τελικό 5-5 σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης με τον 5ο χρονο γιο του Άκη Μάντζιου, Μάριο, να παίρνει την μπάλα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και αφού πέρασε 2 φορές τον Μπαϊκαρά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ. Ήταν ένα τέρμα που σφράγισε ένα ξεχωριστό φιλικό και χειροκροτήθηκε από όλους.