Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Όσα έγιναν στον αγώνα Ροδόπη 87 – Αμαζόνες Καλυβίων

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Με 1-0 νίκησε η Ροδόπη 87 τις Αμαζόνες Καλυβίων από τα Τρίκαλα, συνεχίζοντας την προέλαση στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών και φτάνοντας ένα βήμα πιο κοντά στον τίτλο και την άνοδο.

Το χρυσό γκολ πέτυχε η Βαδάκη στο 15ο λεπτό με πλασέ μετά από εκτέλεση φάουλ της παίκτριας- προπονήτριας της ομάδας Βίκυς Περιβολοπούλου, το οποίο πανηγυρίστηκε δεόντως από τις κοπέλες της Ροδόπης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 29o λεπτό η Κατερίνη και στο 64ο η Παρμαξή σημάδεψαν τα δοκάρια, κάτι που σημαίνει ότι το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει και μεγαλύτερες διαστάσεις αν ήταν πιο εύστοχες.

ΡΟΔΟΠΗ ’87: Θεοδωροπούλου, Κουφού, Φλώρου, Κατερίνη, Κυριάκου, Κακουλίδου (68′ Παπαλά), Λαζαρπιτσε, Περιβολοπούλου, Μανέτα, Βαδαση, Γκίνη (54′ Παρμαξή).