Γιουρόπα Λιγκ: Αντικαταστάθηκε στο 92ο λεπτό ο Βιντάλ στη νίκη της Σεβίλλης

Πολύ σημαντικό προβάδισμα πήρε η Σεβίλλη για να βρεθεί στους «16» του Europa League καθώς φιλοξενώντας την γερμανική Γκλάντμπαχ επικράτησε 1-0 και πλέον αναζητά το εκτός έδρας γκολ για να πάρει ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης.

Οι Ανδαλουσιανοί έφτασαν στο σημαντικό προβάδισμα με τέρμα του Ιμπόρα στο 70’ το οποίο αποδείχθηκε αρκετό. Ο πρώην εξτρέμ του Πανθρακικού Αλέιξ Βιντάλ (βρέθηκε στην Κομοτηνή τη σεζόν 2008-2009) ξεκίνησε ως βασικός στον αγώνα και αντικαταστάθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Ντεουλοφέου.

Στην διάρκεια του αγώνα έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει ένα ακόμα τέρμα για την ομάδα του και να την κάνει να ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία την ρεβάνς της άλλης εβδομάδας στην Γερμανία. Στην φωτογραφία, από την ιστοσελίδα της ΟΥΕΦΑ< μονομαχία του Βιντάλ με τον Όσκαρ Βεντ.