Γ Εθνική Live: ΠΑΟ Κοσμίου – Αγιονέρι, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εβρος Σουφλίου και Ροδόπη 87 – Πιέριδες Μούσες

Μεταδίδει ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες των ομάδων της Θράκης για την Γ’ Εθνική Κατηγορία Ποδοσφαίρου Ανδρών και Γυναικών. Ο Εβρος Σουφλίου ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη και αντιμετωπίζει τον Ηρακλή Αμπελοκήπων, ο ΠΑΟ Κοσμίου στο γήπεδο του Μίσχου παίζει με τον Εθνικό Αγιονερίου αναζητώντας το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα ενώ στον Κάλχαντα η γυναικεία ομάδα Ροδόπη ’87 αντιμετωπίζει τις Πιέριδες Μούσες στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής Γυναικών. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής βρίσκεται στον Μίσχο για τον αγώνα του Κοσμίου, πληροφορείται από Νίκο Γκουντλη και Κων. Μαυρομάτη για όσα συμβαίνουν στα παιχνίδια του Σουφλίου και της Ροδόπης και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Κρίσιμη αγωνιστική, ιδίως για το Κόσμιο που ακόμα δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα, φιγουράρει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και χρειάζεται απαραίτητα τους τρεις βαθμούς. Από αυτό το live θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη και για το Σουφλί και για την Ροδόπη ’87 που κάνει πρεμιέρα.

Ωρα 14:45  Ας ξεκινήσουμε με τις γυναίκες που κάνουν πρεμιέρα στην δική τους Γ’ Εθνική. Η Ροδόπη ’87 φιλοξενεί στο γήπεδο του Κάλχα τις Πιέριδες Μούσες Κατερίνης. Παίζουν ακόμα την ίδια ώρα Αμαζόνες Καλυβίων – Μετέωρα και ΠΑΟΚ Κοζάνης – Νεφέλες. Όλα τα παιχνίδια διεξάγονται στις τρεις το μεσημέρι της Κυριακής, ενώ έχει ρεπό η Βασίλισσα της Θράκης, η ομάδα της Ξάνθης δηλαδή.

Ωρα 14:50  Για τους άνδρες και τον πρώτο όμιλο έχουμε τα εξής παιχνίδια: ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Αγιονερίου, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εβρος Σουφλίου, Ορφέας Ελευθερούπολης – Αρης Ακροποτάμου, Δόξα Πετρούσας – Πανσερραϊκός, Μουδανιά – Διγενής Λακκώματος, Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας, Νέστος Χρυσούπολης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Κιλκισιακός – Εθνικός Σιδηροκάστρου.

Ωρα 15:00  Εναρξη όλων των αγώνων. Κάθε φορά που θα υπάρχει εξέλιξη σε κάποιο από τα τρία παιχνίδια θα έχετε ενημέρωση

Ωρα 15:05  Να σας δώσουμε συνθέσεις του αγώνα, εδώ στο γήπεδο Μίσχου:

ΠΑΟ ΚΟΣΜΊΟΥ: Πουλακίδας, Μόσχος, Βαλσάμης, Αθανασίου, Ζούλης, Κουφιώτης, Φωτιάδης, Μουστάκας, Βασιλακάκης, Λυκούδης, Παναγιώτου
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Αβραμίδης, Χαραλαμπίδης, Σοϊλεμεζίδης, Καρασίμος, Αποστόλας, Πανανός, Γράικος, Μπολιανίδης, Μίτσικας, Χασάνογλου, Ζενελ

Ωρα 15:20  Συμπληρώθηκε το πρώτο εικοσάλεπτο στους αγώνες. Τίποτα το ιδιαίτερο στον Μίσχο, το 0-0 παραμένει. Δεν έχουμε ενημέρωση από τους παράγοντες των ομάδων για τα άλλα δύο ματς, λογικά αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει σκορ ούτε σε αυτά.

Ωρα 15:25  Γκολ για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων. Προηγείται με 1-0 του Εβρου Σουφλίου με τέρμα από το πέμπτο λεπτό, το κακό όμως είναι ότι πριν λίγο τραυματίστηκε σοβαρά και ο Τσαπάνης (έσπασε η μύτη του λένε οι πρώτες πληροφορίες) και για αυτό οι άνθρωποι του Σουφλίου τρέχουν και δεν φτάνουν και είχαμε καθυστερημένη ενημέρωση. Ελπίζουμε όλα να πάνε καλά με τον ποδοσφαιριστή του Έβρου, που προφανώς έχει αντικατασταθεί.

Ωρα 15:28  Γκολ για την Ροδόπη ’87 στο γυναικείο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Με σκόρερ την Κακουλίδου η ομάδα της Κομοτηνής προηγείται με 1-0 των Πιεριδων Μουσών Κατερίνης.

Ωρα 15:30  Χωρίς σκορ παραμένει το παιχνίδι στον Μίσχο ανάμεσα σε ΠΑΟ Κοσμίου και Ηρακλή Αγιονερίου. Νευρικές και οι δύο ομάδες, πολλά λάθη, χωρίς να υπάρχει η μεγάλη φάση.

Ωρα 15:35  Γκολ για τον Εθνικό Αγιονερίου. Ο Μυστικας το σουτ, ασθενής απόκρουση τερματοφύλακα και με κοντινο πλασε ο Ζενέλ γράφει το 0-1 λίγο μετά την συμπλήρωση του δευτέρου ημιχρόνου.

Ωρα 15:45  Γκολ για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων. Προηγείται του Έβρου Σουφλίου με 2-0, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά δεν έχουμε μάθει περισσότερες λεπτομέρειες.

Ωρα 15:50  Ημίχρονο σε όλα τα ματς. Αποτελέσματα πρώτου μέρους: ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Αγιονερίου 0-1, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εβρος Σουφλίου 2-0, Ροδόπη 87 – Πιέριδες Μούσες Κατερίνης 1-0.

Ωρα 15:55  Σε άλλα παιχνίδια της Γ’ Εθνικής στο ημίχρονο: Κιλκισιακός – Εθνικός Σιδηροκάστρου 0-0, Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας 0-1.

Ωρα 16:00 Αρκετά σοβαρός αποδεικνύεται ο τραυματισμός του Τσαπάνη. Μαθαίνουμε ότι με ασθενοφόρο που κλήθηκε διεκομίσθη σε νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης. Έτρεχε πολύ αίμα από τη μύτη του και η αρχική εκτίμηση ήταν ότι έσπασε.

Ωρα 16:05  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου σε όλα τα παιχνίδια

Ωρα 16:15  Στον Μίσχο παραμένει το 0-1 στον αγώνα ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Αγιονερίου. Ειχαμε τρεις αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 46′ στη θέση του Αθανασίου ο Πασχαλιδης και στο 50’΄στη θέση του Βασιλακακη ο Μυστριδης για το Κόσμιο, επίσης έξω ο Ζενέλ και μέσα ο Σπασιτς για το Αγιονέρι

Ωρα 16:20  Γκολ για την Ροδόπη ’87. Με δυο απαντωτά τέρματα κλειδώνει τη νίκη η ομάδα της Κομοτηνής στο γήπεδο του Κάλχαντα. Σκόρερ η Λαζαριδου στο 47′ και η  Παρμακτσή στο 50′. Ροδόπη 87 – Πιέριδες Μουσες 3-0.

Ωρα 16:38   Γκοοοοοολ για το Κόσμιο. Ο Μυστρίδης σκόρερ στο 83ο λεπτό, ισοφαρίζει επτά λεπτά πριν το τέλος και δίνει άλλη διάσταση στο παιχνίδι λίγο πριξ το τέλος. ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Αγιονερίου 1-1

Ωρα 16:45  Γκολ για το Σουφλί. Μειώνει το σκορ πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, βρισκόμαστε στο 85ο λεπτό. Σκόρερ θα σας πούμε πιο μετά, καθώς οι παράγοντες του Εβρου τρέχουν για τον γνωστό τραυματισμό και μαθαίνουμε το σκορ από άλλες πηγες. Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εβρος Σουφλίου 2-1

Ωρα 16:51   Γκοοοοοοοολ για το Σουφλί! Ισοφαρίζει σε 2-2 και πετυχαίνει σε πέντε λεπτά μια επική ανατροπή. Ακόμα το παιχνίδι δεν έχει τελειώσει, μπαίνουμε στις καθυστερήσεις. Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εβρος Σουφλίου 2-2!

Ωρα 16:53  Τέλος του αγώνα στον Μίσχο. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟ Κοσμίου – Εθνικός Αγιονερίου 1-1

Ωρα 16:55  Τέλος του αγώνα στο γήπεδο του Κάλχα. Πρεμιέρα με το δεξί για τον Ροδόπη 87, φτάνει σε μια εύκολη νίκη επί των Πιεριδων Μουσών Κατερίνης με 4-1. Στο 78 η Δελιδου μείωσε 3-1 ενώ η Κακουλίδου αλλαξε την μπάλα με την Παρμακτζή και διαμορφώθηκε στο 81ο λεπτό το τελικό 4-1.

Ωρα 17:03  Συγνώμη για την καθυστέρηση, Τελείωσε το ματς και στγ Θεσσαλονίκη. Το Σουφλί έκλεψε στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας. Ηρακλής ΑΜπελοκήπων – Εβρος Σουφλίου 2-2

Κάπου εδώ ολοκληρώνουμε το live, που διεξήχθη μετ’ εμποδίων. Ευχόμαστε τα καλύτερα στον παίκτη του Σουφλίου που τραυματίστηκε σοβαρά. Θυμίζουμε ότι για το γυναικείο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής η Ροδόπη 87 ξεκίνησε με εύκολη νίκη, ενώ  για το ανδρικό Κόσμιο και Σουφλί συνέχισαν με ισοπαλίες. Σελίγο αναλυτικό ρεπορτάζ από όλους τους αγώνες αλλά και συνολικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία. Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας…