Γ’ Εθνική: Με την βοήθεια του κόσμου γύρισε στο τέλος το ματς με τον Μακεδονικό ο ΓΑΣ Κομοτηνή

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το 2017 ο ΓΑΣ Κομοτηνή στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Σε ένα ματς που κράτησε μέχρι το τέλος αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών που γέμισαν το κλειστό, οι παίκτες του Νεοκλή Λεμονίδη κατάφεραν να πάρουν σημαντική νίκη με 70-66 επί του Μακεδονικού.

Βέβαια, αξίζει να σημειωθεί ότι ήταν οι Θεσσαλονικείς εκείνοι που ξεκίνησαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά πόντων στην πρώτη περίοδο. Ο ΓΑΣ όμως κατάφερε να ψαλιδίσει την διαφορά και έτσι στο δεύτερο ημίχρονο να πάρει το προβάδισμα προς το τέλος της γ’ περιόδου, το οποίο δεν έχασε μέχρι τέλους.

Δεκάλεπτα: 13-24, 35-39 (ημίχρονο), 53-52, 70-66 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Μπακάλης, Λάλλα

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σκεμπή 3, Αθανασίου, Χατζηδημητρίου 12 (1), Καναράς 7, Σιμάκης 15, Καλατζής 6, Βελή 16 (1), Καραμπέκης, Χαλήλ 11

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Μύθου): Κοντσές 9, Ντισλής 27 (3), Μπαρζού 2, Παπαγρηγορίου 8, Χαλάτσης 6 (2), Πηλακούτας 17 (2), Λυχρίδης 5 (1), Μαργαρίτης