Γ Εθνική LIVE: Μουδανιά – Σουφλί, Βυζάντιο – Κόσμιο, Ροδόπη και Βασίλισσες

Μεταδίδει από την Κομοτηνή ο Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες Μουδανιά – Εβρος Σουφλίου και Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – ΠΑΟ Κοσμίου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Παράλληλα, θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στους εντός έδρας αγώνες της Ροδόπης και της Βασίλισσας με Νεφέλες και ΠΑΟΚ Κοζάνης, για την Γ’ Εθνική Γυναικών.

Καλησπέρα. Πλούσια δράση σήμερα, με τα πρωταθλήματα της Γ’ Εθνικής σε άνδρες και γυναίκες να έχουν πλήρη δραστηριότητα.

Ωρα 14:40 Πάμε κατευθείαν σε συνθέσεις από το ματς του Σουφλίου, στο οποίο και θα δώσουμε την πιο μεγάλη έμφαση.

Μουδανιά: Τεμπονης, Θανος, Μπισμπίδης, Στόικος, Γκινιώτης, Λεονταρίδης, Χαραλαμπίδης, Μίχας, Μάουρο, Σερέτης, Πλατάκης

Εβρος: Βογιατζής, Μπάμιος, Κατρανίτσας, Λίτσιος, Μπάτζιος, Τορομανίδης, Εμρέ, Εφραιμίδης, Καμπιώτης, Βιόπουλος, Αραμπατζής

Ωρα 14:45 Πέρα από το ματς Μουδανιά – Έβρος Σουφλίου, θα σας ενημερώνουμε και για τον αγώνα Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – ΠΑΟ Κοσμίου. Το υπόλοιπο πρόγραμμα της αγωνιστικής: Κιλκισιακός-Αγροτικός Αστέρας, Εθνικός Σιδηροκάστρου-Διγενής Λακκώματος, Νέστος Χρυσούπολης-Πανσερραϊκός, Μακεδονικός -Αρης Ακροποτάμου, Δόξα Πετρούσας -Εθνικός Αγιονερίου και Ηρακλής Αμπελοκήπων-Ορφέας Ελευθερούπολης.

Ωρα 14:50  Παράλληλα διεξάγονται και οι αγώνες της 7ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική Γυναικών. Στο γήπεδο Κάλχα η πρωτοπόρος Ροδόπη 87 φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ Κοζάνης, ενώ η Βασίλισσα της Θράκης παίζει στην Λευκόπετρα με τις Νεφέλες Κατερίνης. Μάλιστα, το παιχνίδι αυτό είναι ήδη στο ημίχρονο με την θρακιώτικη ομάδα να έχει βάλει τις βάσεις για μια σημαντική νίκη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Βασίλισσα της Θράκης – Νεφέλες 2-0.

Ωρα 14:55 Σε πέντε λεπτά ξεκινάνε τα τρία παιχνίδια που θα καλύπτουμε: Μιουδανιά – Έβρος Σουφλίου, Κοκκινόχωμα – ΠΑΟ Κοσμίου και Ροδόπη – ΠΑΟΚ Κοζάνης. Σε εξέλιξη στο δεύτερο ημίχρονο στην Λευκόπετρα με τις Βασίλισσες να προηγούνται πάντα με 2-0.

Ωρα 15:00  Εναρξη όλων των παιχνιδιών. Θα σας ενημερώνουμε όποτε υπάρχει κάποια σημαντική εξέλιξη. Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο και στην Λευκόπετρα, παραμένει το 2-0,

Ωρα 15:08   Γκοοοοολ για τον Εβρο Σουφλίου. Κόρνερ Βιόπουλου, άστοχη έξοδος του τερματοφύλακα των Μουδανιών και με κεφαλιά ο Μπατζιος γράφει το Μουδανιά- Εβρος Σουφλίου 0-1.

Ωρα 15:16  Γκολ για το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος. Προηγείται με 1-0 του ΠΑΟ Κοσμίου με την συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 15:28  Γκολ για τα Μουδανιά. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, έπιασε το σουτ ο Στόικος και ισοφαρίζει την ομάδα της Θράκης. Μουδανιά – ¨Εβρος Σουφλίου 1-1

Ωρα 15:40  Γκοοοοολ για την Ροδόπη 87. Με δύο σουτ της Παρμαξή στο 10′ και το 21′ η ομάδα της Κομοτηνής προηγείται με 2-0 για το γυναικείο πρωτάθλημα. Ροδόπη ’87 – ΠΑΟΚ Κοζάνης 2-0.

Ωρα 15:45  Γκοοοοολ για τις Βασίλισσες. Με χατ τρικ της Ευαγγελίας Κατσαρού, προηγούνται με 3-0 και τέλος του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα για το γυναικείο πρωτάθλημα στο γήπεδο της Λευκόπετρας: Βασίλισσα της Θράκης – Νεφέλες Κατερίνης 3-0

Ωρα 15:50  Τέλος ημιχρόνου στα Μουδανιά. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Μουδανιά – ¨Εβρος Σουφλίου 1-1

Ωρα 15:52  Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στο Κοκκινόχωμα. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0

Ωρα 15:55  Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στο γήπεδο του Κάλχαντα. Ροδόπη ’87 – ΠΑΟΚ Κοζάνης 2-0

Ωρα 16:00  Εναρξη σιγά – σιγά των δευτέρων ημιχρόνων στα παιχνίδια. Αυτήν την ώρα σε Μουδανιά, σε λίγο σε Κοκκινόχωμα και τελευταία στην Ροδόπη όπου το ματς ξεκίνησε με δεκάλεπτη καθυστέρηση.

Ωρα 16.09  Γκολ για τα Μουδανιά. Ο Χαραλαμπίδης ο σκόρερ με σουτ μετά από λάθος Μπάτζιου και αναμπουμπούλα στην ομάνυνα της θρακιώτικης ομάδας. Μουδανιά – Έβρος Σουφλίου 2-1

Ωρα 16:20 Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ντέρμπι της αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής που ενδιαφέρει και την περιοχή μας, ο Νέστος είναι ισόπαλος 1-1 με τον Πανσερραϊκό. Ο Τάντις έκανε το 0-1 και ο Δεσύλας ισοφάρισε. Αυτή ήταν και τον αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Ωρα 16.30  Στα μισά του δευτέρου μέρους τα αποτελέσματα παραμένουν όπως τα είχαμε αφήσει: Μουδανιά – Σουφλί 2-1, Κοκκινόχωμα – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0 και Ροδόπη ’87 – ΠΑΟΚ Κοζάνης 2-0.

Ωρα 16:35  Στο Κοκκινόχωμα προσπαθεί να πιέσει το Κόσμιο, μήπως και κάνει την έκπληξη και ισοφαρίσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα

Ωρα 16:37  Δυσκολεύουν τα πράγματα για το Σουφλί. Κόκκινη στον Βιόπουλο, με δεύτερη κίτρινη. Άδικη όμως, στον Κατρανίτσα έπρεπε να δοθεί, μπερδεύτηκε ο διαιτητής, έχει γίνει ένας μικρός χαμός και μια διακοπή, αλλά είναι ανένδοτος. Με 10 θα συνεχίσει το Σουφλί που είχε πριν λίγο και δοκάρι.

Ωρα 16:40  Γκολ για τον Πανσερραϊκό στην Χρυσούπολη. Με σκόρερ τον γεωργιάδη στο 75′ παίρνει το προβάδισμα. Νέστος Χρυσούπολης – Πανσερραϊκός 1-2

Ωρα 16:46  Γκοοοοολ για την Ροδόπη ’87. Σκόρερ η Γρηγοροπούλου με πέναλτι στο 81ο λεπτό. Ροδόπη – ΠΑΟΚ Κοζάνης 3-0

Ωρα 16:49  Με δέκα θα συνεχίσει στα τελευταία λεπτά και τα Μουδανιά. Αποκαθίσταται η αριθμητική ισορροπία, λόγω της άδικης κόκκινης στον Βιόπουλο. Μένουν λιγότερα από δέκα λεπτά, ο Έβρος πιέζει, είχε δύο τετατέτ χαμένα και ένα δοκάρι, αλλά χάνει 2-1

Ωρα 16:55  Τέλος του αγώνα στα Μουδανιά. Δεν τα κατάφεραν οι Θρακιώτες. Τελικό αποτέλεσμα: Μουδανιά – Έβρος Σουφλίου 2-1

Ωρα 16:57  Τέλος του αγώνα στην Χρυσούπολη. Δεν τα κατάφερε ούτε ο Νέστος. Τελικό αποτέλεσμα: Νέστος Χρυτσούπολης – Πανσεραϊκός 1-2

Ωρα 16:59  Τέλος του αγώνα και στο Κοκκινόχωμα. Ήττα και για τον ΠΑΟ Κοσμίου που δέχτηκε και δεύτερο τέρμα στο τέλος, με πέναλτι που αμφισβητείται έντονα. Τελικό αποτέλεσμα: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0.

Ωρα 17:03  Τέλος του αγώνα και στον Κάλχα με εντυπωσιακό γκολ για την Ροδόπη, που έπιασε ένα απίστευτο σουτ από την σέντρα και σκόραρε για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα: Ροδόπη ’87 – ΠΑΟΚ Κοζάνης 4-0

Κατά συνέπεια, έχουμε τα τελικά αποτελέσματα στους αγώνες των ομάδων μας. Ασχημα τα νέα στην Γ΄Εθνική Ανδρών, ευχάριστα με ευρείες νίκες για Ροδόπη και Βασίλισσες στην Γ’ Εθνική Γυναικώ. Σε λίγο σε επόμενες αναρτήσεις όλα τα αποτελέσματα και αναλυτικά ρεπορτάζ…