Γ Εθνική Live: Μακεδονικός – Εβρος Σουφλίου, Κόσμιο – Ελευθερούπολη, Αμαζόνες – Ροδόπη και ΠΑΟΚ Κοζάνης – Βασίλισσες

Μεταδίδουν οι Δημήτρης Μπακιρτζής, Νίκος Γκούντλης και Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες των ομάδων της Θράκης για την Γ’ Εθνική Ποδοσφαίρου, σε Άνδρες και Γυναίκες. Ο Δημήτρης Μπακιρτζής από την Κομοτηνή μας ενημερώνει για τον αγώνα ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης και ο Νίκος Γκούντλης για την αναμέτρηση Μακεδονικού – Έβρου Σουφλίου, ενώ συντονίζει ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης που παράλληλα ενημερώνεται για την εξέλιξη στους αγώνες Αμαζόνες Καλυβίων – Ροδόπη ’87 και ΠΑΟΚ Κοζάνης – Βασίλισσες της Θράκης.

Καλησπέρα. Καλό μήνα. Από νωρίς ανοίγουμε αυτό το live, για την εξέλιξη στους τέσσερις αγώνες που αξίζει να σημειώσουμε ότι όλοι ξεκινούν στις τρεις το μεσημέρι. Θα έχουμε ενημέρωση σήμερα από παντού, όπου χτυπάει η καρδιά του θρακιώτικου ποδοσφαίρου. Σε άλλες αναρτήσεις ωστόσο θα βρείτε τα live για τις ομάδες της Super League, Πανθρακικό και Skoda Ξάνθη, εδώ θα περιοριστούμε στην Γ’ Εθνική, σε άνδρες και γυναίκες.

Ωρα 14:00 Μία ώρα πριν την έναρξη των αγώνων, όλες οι ομάδες είναι στα γήπεδα, αφού τυπικά οφείλουν τώρα να δώσουν συνθέσεις και να παρουσιαστούν στους διαιτητές. Αναλυτική ενημέρωση λεπτό προς λεπτό από αυτό το live.

Ωρα 14:10 Στην Θεσσαλονίκη το Σουφλί έχει ταξιδέψει από το βράδυ του Σαββάτου. Μόλις γνωστοποιήθηκαν οι αρχικές ενδεκάδες. Για τον Έβρο ξεκινούν οι Παμποριδης, Μπάμιος, Μπάτζιος, Λίτσιος, Τσαπάνης, Τρίχας, Καμπιώτης, Εφραιμίδης, Δανίδης, Βιόπουλος, Αραμπατζής. Ο Μακεδονικός ξεκινά με τους Καριμάλης, Αράπης, Καραγιάννης, Δούμας, Πουρσανίδης, Μαρίγκος, Βράμπης, Ζαγναφέρης, Τζιαμπάζης, Λαγγίζος, Κρυστάλλης.

Ωρα 14:22 Αρχική ενδεκάδα της Ροδόπης ’87 στον αγώνα με τις Αμαζόνες Καλυβίων στα Τρίκαλα, για το γυναικείο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα: Θεοδωρακοπούλου, Γιαμπούρη, Γεωργαντά, Κουφού, Φλώρου, Λαζαρίδου, Συμεωνίδη, Περιβολοπούλου, Μανέτα, Παρμαξή, Κακουλίδου.

Ωρα 14:33 Στο γήπεδο της ΕΚΤΕΝΕΠΟΛ Κομοτηνής ο ΠΑΟ Κοσμίου υποδέχεται τον Ορφέα Ελευθερούπολης. Πάμε στις συνθέσεις. Για το Κόσμιο ξεκινούν οι Παπανικολάου, Σιδηρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κουφιώτης, Σούλης, Βαλσάμης, Φωτιάδης, Μουστάκας, Πασχαλίδης, Λυκούδης, Ξενάκης. Για τον Ορφέα Αλευθερούπολης οι Αγαθόπουλος, Κεχαγιάς, Φιλιπίδης, Κωνσταντινίδης, Ελευθεριάδης, Σταματόπουλος, Οτεμπερης, Παπαδάτος, Χριστοδουλίδης, Δουμάνης, Τσαπέγιας.

Ωρα 14:40  Στην Κοζάνη, η Βασίλισσα της Θράκης έφτασε πριν μια ώρα περίπου για το παιχνίδι με τον τοπικό ΠΑΟΚ. Η αρχική ενδεκάδα: Φίλια, Ηρακίδου, Χατζηαντωνίου, Τσία, Ναλμπάντη, Κατσαρού, Βλάχου, Λαζαρίδου, Μπενακίδου, Στεφανίδου, Μετεκίδου.

Ωρα 14:50  Σε δέκα λεπτά ξεκινούν και τα τέσσερα παιχνίδια που καλύπτουμε. Live ενημέρωση από το ThrakiSportS.

Ωρα 15:00 Εναρξη σε όλα τα παιχνίδια. Υπενθυμίζουμε τους αγώνες που καλύπτουμε: Μακεδονικός – Έβρος Σουφλίου, ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης για τον Α’ Όμιλο της Γ’ Εθνικής Ανδρών, Αμαζόνες Καλυβίων – Ροδόπη 87 και ΠΑΟΚ Κοζάνης – Βασίλισσες Θράκης για την Γ’ Εθνική Γυναικών.

Ωρα 15:15  Συμπληρώσαμε δεκάλεπτο σε όλα τα παιχνίδια, δεν έχουμε καμία ενημέρωση ότι μπορεί κάπου να έχει ανοίξει το σκορ.

Ωρα 15:20 Γκολ για την Ροδόπη ’87 στα Τρίκαλα. Στο 14 είχαμε πάσα Κακουλίδου έξοχο πλασέ από Παρμαξή και Αμαζόνες – Ροδόπη ’87  0-1.

Ωρα 15:22 Νωρίτερα, στο 5′ ακυρώθηκε γκολ της Παρμαξή ως οφσαϊντ. Πολύ νερό στο γήπεδο των Καλυβίων Τρικάλων.

Ωρα 15:25  Στην Κοζάνη, το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε ΠΑΟΚ Κοζάνης και Βασίλισσα της Θράκης.

Ωρα 15:28  Ακυρώνεται ως οφσάιντ γκολ που πετυχαίνει ο Ορφέας Ελευθερούπολης στην Κομοτηνή. Παραμένει το Κόσμιο – Ορφέας 0-0

Ωρα 15:30 Στην Θεσσαλονίκη, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Μακεδονικό και Έβρο Σουφλίου. Δυο ευκαιρίες είχε η θρακιώτικη ομάδα στο 3 με Εφραιμίδη και στο 13 με Τρίχα αλλά πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Περισσότερο παιχνίδι κέντρου, ενώ συμπληρώθηκαν 25 λεπτά αγώνα.

Ωρα 15:35  Γκολ για την Ροδόπη ’87 στα Τρικαλα. Ατομική προσπάθεια Παρμαξή στο 30′, ανατρέπεται και κερδίζει πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα η Περιβολοπούλου. Αμαζόνες – Ροδόπη 0-2.

Ωρα 15:48  Τελος πρώτου μέρους στην Κομοτηνή. ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-0

Ωρα 15:51  Τέλος πρώτου μέρους στην Θεσσαλονίκη. Μακεδονικός – Εβρος Σουφλίου 0-0.

Ωρα 15:53  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα Καλύβια Τρικάλων. Αμαζόνες Καλυβίων – Ροδόπη ’87 0-2.

Ωρα 15:55 Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στην Κοζάνη. ΠΑΟΚ Κοζάνης – Βασίλισσες της Θράκης 0-0.

Ωρα 16:05  Ξεκινούν τα παιχνίδια για το δευτερο ημίχρονο.

Ωρα 16.09  Γκοοοοολ ο Έβρος Σουφλίου. Με την έναρξη του σδευτέρου ημιχρόνου, ο Σάκης Δανίδης ανίγει το σκορ στο 47′ και έτσι καροπφορεί η υπεροχή της εβρίτικης ομάδας στο πρώτο μέρος. Μακεδονικός – Έβρος Σουφλίου 0-1.

Ωρα 16:14  Γκολ ο Ορφέας ελευθερούπολης στην Κομοτηνή. Σκόρερ στο 50′ ο Σταματόπουλος, ενώ στην αμέσως προηγούμενη φάση είχε ευκαιρία και Σιδηρόπουλος. ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-1

Ωρα 16:25 Γκολ ο Ορφέας ελευθερούπολης στην Κομοτηνή. Σκόρερ ο δανεικός απο την  Skoda Ξάνθη Φώτης Δουμάνης στο 60′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-2

Ωρα 16:30 Στην Κοζάνη, ακόμα δεν έχει ανοίξει το σκορ. Στο 60′ παραμένει το ΠΑΟΚ Κοζάνης – Βασίλισσα Θράκης 0-0

Ωρα 16:32 Γκολ για την Ροδόπη. Η Παρμαξή σκόραρε ξανά διαμορφώνοντας το   Αμαζόνες Καλυβίων – Ροδόπη ’87    0-3

Ωρα 16:35 Δυο γκολ σε δυο λεπτά στην Κομοτηνή, όλα για τον Ορφέα με το σκορ να  είναι στο 0-4.  ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-4

Ωρα 16:36 Στην Κομοτηνή, τα τέρματα για την ομάδα του Ορφέα πέτυχαν οι Δουμάνης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ και Τσαπέγιας, λίγο μεετά το 70ο λεπτό. ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-4

Ωρα 16.47 Γκοοολ για το Σουφλί. Ο Καμπιώτης σκοράρει και κάνει το 0-2 μέσα στην Θεσσαλονίκη, στο 87′ και δείχνει να κλειδώνει μια σημαντική εκτός έδρας επικράτηση για το Σουφλί. Μακεδονικός – Εβρος Σουφλίου   0-2

Ωρα 16:50 Στα Τρίκαλα, ξεκίνησε και πάλι να βρέχει καταρρακτωδώς στα Καλύβια Τρικάλων. Από την αρχή του αγώνα ψιλοέριχνε και έχει πολύ νερό στο γήπεδο… “Καθάρισαν” όμως νωρίς τα κορίτσια της Κομοτηνής. Δέκα λεπτά πριν το τέλος: Αμαζόνες Καλυβίων – Ροδόπη87′ 0-3

Ωρα 16:55 Στην Κοζάνη, φτάσαμε στο 80′ στην Κοζάνη, στον αγώνα του ΠΑΟΚ με τις Βασίλισσες της Ξάνθης. Παραμένουν ισόπαλες χωρίς τέρματα οι δυο ομάδες  ΠΑΟΚ Κοζάνης – Βασίλισσα Θράκης 0-0

Ωρά 16:58 Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή. Τελικό αποτέλεσμα ΠΑΟ Κοσμίου – Ορφέας Ελευθερούπολης  0-4

Ωρα 17:00 Τέλος του αγώνα στην Θεσσαλονίκη. Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για το Σουφλί. Τελικό αποτέλεσμα Μακεδονικός – Έβρος Σουφλίου 0-2

Ωρα 17:05 Τέλος του αγώνα στην Κοζάνη. Ισόπαλες δίχωςτέρματα αναδείχτηκαν ΠΑΟΚ και Βασίλισσες.  ΠΑΟΚ Κοζάνης – Βασίλισσες της Θράκης 0-0.

Ωρα 17:08 Τέλος του αγώνα στα Τρίκαλα. Εντυπωσιακή εμφάνιση απο τα κορίτσια της Ροδόπης που κέρδισαν με 0-3. Αμαζόνες Καλυβίων – Ροδόπη ’87    0-3

Σύνοψη. Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Έβρο Σουφλίου στην Θεσσαλονίκη επί του Μακεδονικού. Ηττα για ακόμα ένα παιχνίδι για τον ΠΑΟ Κοσμίου, από τον Ορφέα Ελευθερούπολης με 0-4. Νικησε ευκολα η Ροδόπη στα Τρίκαλα, ισοπαλία για τη Βασίλισσα στην Κοζάνη. Ακολουθούν αναλυτικά ρεπορτάζ σε λίγο…