Γ’ Εθνική Live: Εθνικός Αλεξ – Ευκαρπία, ΓΑΣ Κομοτηνή – Τιτάνες Δράμας και Ασπίδα Ξάνθης – Ιωνικός Ιωνίας

Μεταδίδουν οι Γιάννης Παπαδόπουλος και Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθείστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους τρεις αγώνες των ομάδων της Θράκης για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Μπάσκετ. Στις 4.00 ξεκινα στην Αλεξανδρούπολη ο αγώνας Εθνικού – Ευκαρπίας και ο Ζαχαρίας Μπαλτζής μας ενημερώνει από το Κλειστό για την εξέλιξή του, από τις έξι θα υπάρχει ενημέρωση και για τα παιχνίδια ΓΑΣ Κομοτηνή – Τιτάνες Δράμας και Ασπίδα Ξάνθης Ιωνικός Ιωνίας με τον Γιάννη Παπαδόπουλο να βρίσκεται στις επάλξεις.

Καλησπέρα. Για περίπου τέσσερις ώρες θα είναι ανοιχτό αυτό το live για να σας ενημερώνει για τους τρεις αγώνες των ομάδων της Θράκης στην Γ’ Εθνική, που όλες αγωνίζονται εντός έδρας. Αρχή με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, που διεκδικεί την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Ωρα 15:50  Δέκα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα, ελάχιστος κόσμος στο κλειστό της Αλεξανδρούπολης που σήμερα έχει φορτωμένο πρόγραμμα με αγώνες

Ωρα 16:00 Τζάμπολ στην αναμέτρηση του Εθνικού με την Ευκαρπία. Ξενος, Μπανταλίδης, Χονδρόπουλος, Τελούδης, Γεροντίδης η πεντάδα για τον Εθνικό. Κουφαράλης, Αλίδης, παπαευαγγέλου, Κοιμτζόγλου και Καρούχης η πεντάδα για τη Νέα Ευκαρπία

Ωρα 16:10 Εθνικός – Ευκαρπία 12-10, τρία λεπτά και 33 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του δεκαλέπτου

Ωρα 16:22  Τέλος πρώτου δεκαλέπτου. Ο Εθνικός προηγείται με 22-18 της Νέας Ευκαρπίας

Ωρα 16:31  Πέντε λεπτά και έξι δευτερόλεπτα πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου, η Ευκαρπία πέρασε μπροστά και προηγείται του Εθνικού με 27-31

Ωρα 16:43  Ημίχρονο στο κλειστό “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” της Αλεξανδρούπολης. Στον πόντο η διαφορά. Εθνικός – Ευκαρπία 34-35

Ωρα 16:50  Αξίζει να σημειώσουμε ότι στον πάγκο του Εθνικού δεν βρίσκεται ο Στέφανος Βουτσάς, που μάλλον αποτελεί παρελθόν για την ομάδα του Εθνικού. Κοουτσάρει ο Γ. Κανδύλης

Ωρα 17:00  Μεγαλώνει η διαφορά για την Ευκαρπία, πέντε λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. Εθνικός – Ευκαρπία 38-45.

Ωρα 17:15  Τελος τρίτης περιόδου. Μπροστά οι φιλοξενούμενοι με διψήφιο αριθμό. Εθνικός – Ευκαρπία 49-60

Ωρα 17:30  Πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, ο Εθνικός μειώνει την διαφορά στους τέσσερις. Το σκορ είναι 58-62

Ωρα 17:45  Τελικό αποτέλεσμα στην Αλεξανδρούπολη: Εθνικός – Ευκαρπία 65-73. Άλλη μια ήττα για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης, που είναι πρώτο φαβορί για υποβιβασμό

Ωρα 17:50 Σε δέκα λεπτά ξεκινούν οι αγώνες ΓΑΣ Κομοτηνή – Τιτάνες Δράμας και Ασπίδα Ξάνθης – Ιωνικός Ιωνίας. Live ενημέρωση από το ThrakiSportS.

Ωρα 18:00 Πεντάδες για τον αγώνα του κλειστού της Κομοτηνής: ΓΑΣ (Λεμονίδης): Μασλαρινός, Λεχούδης, Ντίνας, Μακρής, Βελη. Τιτάνες (Νίκος Γρηγοριάδης): Μανιώτης, Στυλίδης, Μελισσαρίδης Στέλιος, Μελισσαρίδης Λάζαρος, Τοσουνίδης

Ωρα 18:08  Λίγα νερά στα δημοσιογραφικά τυ κλειστού της Κομοτηνής από την βροχή, αλλά στο παρκέ όλα καλά. Κακό όμως και νευρικό ξεκίνημα για τον ΓΑΣ. Τρία λεπτά συμπληρωμένα και η ομάδα της Κομοτηνής χάνει από τους Τιτάνες με 4-7

Ωρα 18:11 Πεντάλεπτο στην Κομοτηνή, ΓΑΣ – Τιτάνες 5-9. Κακό ξεκίνημα και ταϊμ άουτ από τον Λεμονίδη

Ωρα 18:15 Σερί 7-0 για τον ΓΑΣ Κομοτηνή που περνά μπροστά στοπ σκορ με 12-11. Ταϊμ άουτ οι Τιτάνες.

Ωρα 18:18  Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στην Ξάνθη. Μπροστά οι γηπεδούχοι με ένα καλάθι. Ασπίδα Ξάνθης – Ιωνικός Ιωνίας 17-15

Ωρα 18:22  Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή. Ο ΓΑΣ πήρε μπροστά μετά το πρώτο πεντάλεπτο και έχοντας ως ηγέτη τον Μασλαρινό που έχει πετύχει 9 πόντους, προηγείται 21-14 των Τιτάνων Δράμας.

Ωρα 18:26 Πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου στην Ξάνθη, η Ασπίδα είναι πίσω στο σκορ από τον Ιωνικό με 21-25

Ωρα 18:30  Πέντε λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο, 5-5 και το επιμέρους σκορ του δεκαλέπτου στο κλειστό της Κομοτηνής. ΓΑΣ – Τιτάνες 26-19

Ωρα 18:40  Τέλος δεύτερης περιόδου στην Κομοτηνή. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Τιτάντες Δράμας 39-26. Η ομάδα της Κομοτηνής έχει επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό και προηγείται με 13 πόντους στο ημίχρονο. Μασλαρινός και Στυλίδης οι πρώτοι σκόρερ των ομάδων με 12 πόντους

Ωρα 18:48 Τέλος δεύτερης περιόδου και στο Εύμοιρο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ασπίδα – Ιωνικός 33-41 με την Ασπίδα να πλησιάζει σε απόσταση βολής στο τελευταίο λεπτό αλλά σε 30 δευτερόλεπτα να κάνει ένα σερί 7-0 ο Ιωνικός και να παίρνει το προβάδισμα ασφαλείας για την αναπαυλα.

Ωρα 18:55 Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου στην Κομοτηνή με τον ΓΑΣ να κάνει σερί 5-0 στο ξεκίνημα και να εκτοξεύει την διαφορά στο 44-26.

Ωρα 19:05 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στην Ξάνθη. Στην Κομοτηνή στα μισά της τρίτης περιόδου το σκορ είναι 51-34

Ωρα 19:11 Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή. Ο ΓΑΣ προηγείται 53-41. Η ομάδα της Δράμας εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του ΓΑΣ στα τελευταία λεπτά, καταφέρνοντας να κατεβάσει την διαφορά από τους 18 στους 12

Ωρα 19:15  Πέντε λεπτά πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου στην Ξάνθη, η Ασπίδα χάνει από τον Ιωνικό με 5 πόντους διαφορά, 43-48. Αλλά το παλεύει

Ωρα 19:19 Στην Κομοτηνή, 7.39″ πριν το τέλος η διαφορά πέφτει μετά από αρκετή ώρα κάτω από τους δέκα. 58-49. Πρώτη αποβολή με πέντε φάουλ στο παιχνίδι για τον Γουδούτση των Τιτανων

Ωρα 19:23 Τέλος τρίτης περιόδου στο Εύμοιρο, με την Ασπίδα να φτάνει σε απόσταση βολής αλλά να μην καταφέρνει να ισοφαρίσει. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Ασπίδα – Ιωνικός 54-55

Ωρα 19:25 Συνεχίζει να είναι νευρικός ο ΓΑΣ 61-50 πέντε πριν το τέλος. Ταιμ άουτ οι Τιτάνες. Οι παίκτες της ομάδας της Κομοτηνής έχουν χάσει πολλά ριμπάουντ στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν το έχουν πληρώσει. Οι παίκτες της ομάδας της Κομοτηνής έχουν χάσει πολλά ριμπάουντ στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν το έχουν πληρώσει.

Ωρα 19:28  Στην Κομοτηνή, με τρίποντο του Σταματέλου το σκορ γίνεται 64-50, δίνοντας διάφορα ασφαλείας στην ομάδα της Κομοτηνής.

Ωρα 19:30  Πιέζει σε όλο το γήπεδο πλέον η ομάδα της Δράμας, αλλά δύσκολα γυρίζει το παιχνίδι. Τρία λεπτά πριν το τέλος το σκορ είναι 67-54

Ωρα 19:35 Προβάδισμα πέντε πόντων για την Ασπίδα, πέντε λεπτά πριν το τέλος. Με ξέσπασμα του Δενδρινού, ξεκόλησε η ομάδα και ενώ στις αρχές του δεκαλέπτου το ματς πήγαινε πόντο – πόντο

Ωρα 19:40 Τελικό αποτέλεσμα στην Κομοτηνή: ΓΑΣ Κομοτηνή – Τιτάνες Δράμας 73-61. Διατηρεί το αήττητο η ομάδα της Ροδόπης.

Ωρα 19:45 Στους τέσσερις πόντους η διαφορά υπέρ της Ασπίδας στην Ξάνθη, μπήκαμε ήδη στο τελευταίο και δραματικό όπως εξελίσσεται δίλεπτο

Ωρα 19:48  Απομένουν 50 δευτερόλεπτα και το παιχνίδι είναι στο πόντο. 72-71 μπροστά η Ασπίδα, που έχει και την μπάλα.

Ωρα 19:52 Τέλος του αγώνα στο Εύμοιρο. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Ιωνικός Ιωνίας 72-72 (ισοφάρισαν με μια βολή οι φιλοξενούμενοι) και πάμε σε πεντάλεπτη παράταση!

Ωρα 20:00  Ξεκίνησε η παράταση. Μετά το πρώτο δίλεπτο,πόντο – πόντο το παιχνιδι. Αυτή τη στιγμή προβάδισμα με ένα καλάι για την Ασπίδα

Ωρα 20:08  Στους τέσσερις μπροστά η Ασπίδα, ένα λεπτό πριν το τέλος και ενώ νωρίτερα μια τεχνική ποινή στον πάγκο της έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να μείνουν στο παιχνίδι

Ωρα 20:11  Τρίποντο του Γιαχανατζή και στον πόντο το ματς – θρίλερ. 83-82 μπροστά η Ασπιδα

Ωρα 20:13  Τέλος του αγώνα! Μεγάλη νίκη για την Ασπίδα στην παράταση. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Ιωνικός Ιωνίας 86-82 (κ.α. 72-72)!

Συνεπώς, κάπου εδώ ολοκληρώνεται το live αυτό. Νίκες για ΓΑΣ Κομοτηνή και Ασπίδα Ξάνθης, ήττα για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, είναι η σύνοψη της αγωνιστικής για τις ομάδες της Θράκης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, αλλά και αναλυτικά ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ για κάθε αγώνα σε λίγο…