Γ’ Εθνική: Το καταστροφικό 27-48 του δεύτερου μέρους οδήγησε τον ΓΑΣ σε ήττα στην Κομοτηνή από την πρωτοπόρο Ελευθερούπολη

Το κακό δεύετρο ημίχρονο και κυρίως το καταστροφικό πρώτο τετράλεπτο του δεύτερου μέρους οδήγησε τον ΓΑΣ Κομοτηνή στηνβαριά ήττα με 57-77 από την πρωτοπόρο και μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ομάδα της Ελευθερούπολης  στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής.

Ο ΓΑΣ έπαιζε πάρα πολύ καλή άμυνα τον αντίπαλό του σε όλο το πρώτο ημίχρονο, με την πρωτο δεκάλεπτο  να λήγει μόλις με 11-11 και το  ημίχρονο 30-29 υπέρ της ομάδας της Κομοτηνής. Στην επανάληψη ένα σερί 0-11 διαμόρφωσε στο 24′ το σκορ 30-40 που από έκει και πέρα δεν δυσκολεύτηκαν και επικρατησαν με 57-77 με επιμέρους σκορ 27-48 στο δευτερο μέρος.

Δεκάλεπτα: 11-11, 30-29, 42-52, 57-77

ΓΑΣ Κομοτηνή: Σαββίδης, Μαρκογιαννάκης, Σκεμπή 7 (2), Αθανασίου, Λεχούδης 16 (1), Χατζηδημητρίου 3 (1), Γιωτόπουλος 9 (1), Καρκατσέλης 1, Μπορμπίδης, Πίτατζης, Χαλήλ 2

Ελευθερούπολη: Παπαγεωργίου, Μελαϊδάκης, Στυλίδης 15, Γαϊτανίδης 3 (1), Μασάδης 3, Κωνσταντάρας, Θεοδωράκος 12 (4), Απαζίδης 7 (1), Μανάκας 18 (1), Ιωάννου 12 (2), Λογοθέτης, Βοϊβοτόπουλος 7