Γ Εθνική Γυναικών: Όσα έγιναν στον αγώνα Ροδόπη 87 – Νεφέλες

Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

–  Δύσκολη νίκη με 2-0 πέτυχε η Ροδόπη ’87 επί της ομάδας ΑΠΣ Νεφέλες για την τέταρτη αγωνιστική του βορείου ομίλου της Γ’ Εθνικής του Γυναικείου Πρωταθλήματος. Η ομάδα της Κομοτηνής παρέμεινε πρώτη και αήττητη στην βαθμολογία, χάρη σε δυο τέρματα της Παρμαξή και της Κακουλίδου.

Βέβαια, για να έρθει αυτό το αποτέλεσμα που φαινομενικά δείχνει καθαρό, χρειάστηκε η τελευταία να σκοράρει στις καθυστερήσεις του αγώνα. Πιο πριν, στο 55ο λεπτό, είχε ανοίξει το σκορ η Παρμαξή, μόνιμη σκόρερ στα τελευταία παιχνίδια για την Ροδόπη.

Η θρακιώτικη ομάδα ήταν σαφώς καλύτερη. Πολλές ευκαιρίες χάθηκαν από τις Μανέτα, Κακουλίδου, Παρμαξή, Τσουκαλά, Συμεωνίδη, Λαζαρίδου, Περιβολοπούλου. Οι παίκτριες ήταν βιαστικές στην τελική προσπάθεια και οι φιλοξενούμενες άντεξαν ένα ημίχρονο .

Όταν ωστόσο πέρασε και η Περιβολοπούλου μέσα στον αγωνιστικό χώρο, οι παίκτριες της Ροδόπης έκλεισαν τις αντιπάλους τους, έπαιζαν μονότερμα και “βομβάρδιζαν” την αντίπαλη εστία και τα είχαν με τη ατυχία τους, που δεν μπορούσαν να σκοράρουν και να καθαρίσουν το ματς νωρίτερα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι στο γήπεδο του Κάλχαντα ξεκίνησε με αρκεςτή καθυστέρηση, καθώς η φιλοξενούμενη ομάδα καθυστέρησε να βρεί το γήπεδο!!!

ΡΟΔΟΠΗ 87: Θεοδωροπούλου, Κουφού, Παρμαξή (85′ Ψαρίδου), Φλώρου, Γεωργαντά, Γιαμπούρη, Κακουλίδου, Λαζαρίδου, Τσουκαλά (46′ Περιβολοπούλου), Συμεωνίδου, Μανέτα

ΑΠΣ ΝΕΦΕΛΕΣ: Γρεβενίτη, Πατσιοδήμου, Μιχαηλίδου, Τσιαπαλμπά, Μετενίδου, Λατά, Λαζαρίδου, Χατζηλίδου, Κουκου, Τσιγόντζη, Παραστρατίδου