Γ’ Εθνική: Επιστρέφει με σπουδαίο διπλό ο ΓΑΣ Κομοτηνή από την Χαλκιδική

Μια ακόμη νίκη την έβδομη συνολικά στο πρωτάθλημα πέτυχε στην Χαλκιδική ο ΓΑΣ Κομοτηνή που έκανε ωστόσο τα εύκολα δύσκολα επικρατώντας τελικά με 65-69.

Ο ΓΑΣ ήταν μπροστά από την αρχή του αγώνα έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 14-20 και έφτασε τη διαφορά στο +11 στο 12′ του αγώνα προηγούμενος 16-27. Κακές επιλογές στην επίθεση και ολιγωρία στην άμυνα έφερα τους γηπεδούχους κοντά στο σκορ που μείωσαν στο ημίχρονο σε 30-33. Ο ΓΑΣ ξέφυγε 43-55 στο 30′ και παρόλο που τα Γαλάτιστα μείωσαν σε 65-68 δώδεκα δεύτερα από το τέλος πήραν τελικά την νίκη με 65-69.

Από την ομάδα του ΓΑΣ Κομοτηνής ο Καραμπέκης είχε 21 πόντους, ενώ βοήθησαν οι καλαντζής και Μπεκρής με 16 και 14 αντίστοιχα. Διαιτητές της ασναμέτρησης ήταν οι Φουτζήλας και Δημάδης.

Δεκάλεπτα: 14-20, 30-33 (ημίχρονο), 43-55, 65-69 (τελικό αποτέλεσμα)

ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ (Καραμουσαλίδης): Ρίζος 6, Κουλαξής 8 (1), Γρηγορίου 15, Ματσούκης 2, Δάγκας 4, Γιαχανατζής 4(1), Ακριτίδης, Καρανώτας 10 (1), Τσακίρης, Πέτρουλας, Καραϊσκος 16 (3), Τσιόκανος.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 21 (2), Μπεκρής 14 (4), Στασινόπουλος 2, Λεχούδης 5, Μαγκώνης 2, Χαλίλ 7, Καλαντζής 16 (3), Διαμαντίδης 2, Μπούντας, Μπιταντζής.