Football League: Σκόραρε δις ο Κομοτηναίος Θανάσης Ντίνας και πάτησε ξανά κορυφή ο ΟΦΗ

Εις διπλούν σκόρερ χρίστηκε ο Κομοτηναίος Θανάσης Ντίνας στην επιβλητική νίκη του ΟΦΗ επί του Παναιγιάλειου στο Ηράκλειο, με το ένα εξ’αυτών να είναι και πολύ όμορφο.

Συγκεκριμένα ο Θανάσης Ντίνας  κέρδισε στο 25′ ένα φάουλ με το σκορ στο 1-0, λίγο έξω από την περιοχή του Παναιγιάλειου και ήταν αυτός που ανέλαβε την εκτέλεση, για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του αντιπάλου πορτιέρο, με μια εξαιρετική εκτέλεση και τη μπάλα να καταλήγει λίγο κάτω από τη συμβολή των δοκών.

Το «πάρτι» για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου είχε, όμως ξεκινήσει νωρίτερα, όταν μόλις στο 3’, όταν ο Κοέλιο ελίχθηκε με ωραίο τρόπο στην περιοχή και ευστόχησε στο σουτ, ανοίγοντας το σκορ. Ο Ντίνας ήταν αυτός που ανέβασε και τον πήχη του σκορ στο 3-0, έξι λεπτά αργότερα μετά το πρώτο του γκολ στο ματς, με ένα ωραίο «μπάσιμο» και διαγώνιο σουτ από δεξιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο το «έργο» όχι απλά δεν άλλαξε, αλλά ο ΟΦΗ ήταν ακόμα πιο εύστοχος στην κατάληξη της δημιουργίας του. Στο 54’ ήρθε η ώρα του Δημήτρη Μάνου να βρει δίχτυα (4-0) και στο 59’ ξανά ο Κοέλιο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Ντίνας και Μαχαίρας αντικαταστάθηκαν και αποθεώθηκαν, αλλά οι υπόλοιποι συνέχισαν με το «γκάζι» στο πάτωμα! Στο 72’ ο Μάνος σκόραρε για δεύτερη φορά κι ένα λεπτό αργότερα ξανά για το 7-0, μέσα σε κλίμα ενθουσιασμού για τη μοναδική επιθετική παράσταση των Κρητικών!

Έτσι, η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας δεν άλλαξε, με τον ΟΦΗ να παραμένει πρώτος με 68 βαθμούς, στο +1 από τον Άρη και μια «ανάσα» από τον μαθηματικό προβιβασμό στη Super League.

Αντίθετα, η ομάδα του Αιγίου παραμένει βυθισμένη στην προτελευταία θέση με 24 βαθμούς, ψάχνοντας ένα θαύμα για να παραμείνει στην κατηγορία.