Football League: Ντεμπούτο Τοπούζη και «βράχοι» Κομεσίδης-Ποτουρίδης στη νίκη του ΟΦΗ επί της ΑΕ Καραϊσκάκης

Ντεμπούτο με τη φανέλα του ΟΦΗ πραγματοποίησε ο Εβρίτης Θάνος Τοπούζης στη σημερινή εντός έδρας νίκη της ομάδας του με την ΑΕ Καραϊσκάκης.

Ο ΟΦΗ έκανε επίδειξη δύναμης στο «Γεντί Κουλέ» κερδίζοντας με 3-0 και πλέον βρίσκεται σε απόσταση… αναπνοής από τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο για τη Super League.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου ευτύχησε να πετύχει δυο γκολ, το πρώτο στο 9΄ με την προβολή του Βουό και με το δεύτερο στο 33΄ με σουτ από τον Κουτσιανικούλη σε ισάριθμες επιθέσεις στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 59΄ πέρασε ως αλλαγή κάνοντας το ντεμπούτο του ο πρώην επιθετικός του Έβρου Σουφλίου Θάνος Τοπούζης στη θέση του Πορτουλίδη και μάλιστα με την παρουσία του άλλαξε όλο το σύστημα της ομάδας της Κρήτης, αλλά η απόδοσή της διατηρήθηκε σε υψηλά επίπεδα και έτσι λίγο αργότερα ήρθε και το τρίτο γκολ που σημείωσε  ο Μάνος στο 74΄ μετά από ένα εξαιρετικό σουτ.

Βασικοί σε όλο τον αγώνα με την ομάδα του ΟΦΗ ήταν ο Αλεξανδρουπολίτης πρώην αμυντικός της Ξάνθης Δημήτρης Κομεσίδης που είχε εξαιρετική απόδοση όπως και ο πρώην αμυντικός του Πανθρακικού Γιάννης Ποτουρίδης.

Από την πλευρά της ΑΕ Καραϊσκάκης έπαιξαν δύο πρώην παίκτες του Πανθρακικού ο μεσοεπιθετικός Αλέξανδρος Μπεκατώρος σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και ο μεσοεπιθετικός Νίκος Κουσίδης που πέρασε ως αλλαγή στο 55΄.