Φιλική ήττα για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης στη Δράμα

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Ζαχαρίας Μπαλτζής

– Η Νίκη Αλεξανδρούπολης στα πλαίσια της προετοιμασίας ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΘΡ γνώρισε την ήττα με 3-0 στη Δράμα από την ομώνυμη ομάδα σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 12/10.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα δύο πρώτα σετ με τη Νίκη να χάνει δύσκολα και στα δύο, ενώ στο τρίτο σετ η Δραμινή ομάδα επικράτησε εύκολα, με τον προπονητή του Εβρίτικου συλλόγου Ιπποκράτη Δήμητσα να πραγματοποιεί αρκετές αλλαγές, καθώς έδωσε την ευκαιρία σε όλες τις παίκτριες του να αγωνιστούν, ώστε να βρίσκονται σε ετοιμότητα για τους επίσημους αγώνες που ακολουθούν.

Για την ομάδα της Νίκης αγωνίστηκαν οι εξής αθλήτριες: Λαμπρίδου, Καραμπαλή, Καλογεροπούλου, Νικολαΐδου, Μαρκίδου, Αργύρη, Λυμπεροπούλου (λ) / Δεδούση, Τσιακίρη, Κωνσταντινίδου