ΕΠΣ Θράκης: Με δυο γκολ στο τέλος ο Πανθρακικός έφυγε αλώβητος από τον Μίσχο

Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι της 28ης αγωνιστικής της Β’ ΕΠΣ Θράκης ανάμεσα στον Αετό Μίσχου και τον Πανθρακικό με τους αδιάφορους βαθμολογικά φιλοξενούμενους αν και βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 2-0 κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο φιναλε.

Το παιχνίδι σύμφωνα με τον Παρατηρητή  ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν δυνατά και στο 5′ να ανοίγουν το σκορ χάρη στο πολύ όμορφο τελείωμα του Σεμερτζή έπειτα από ασίστ του Γιασάρ. Δύο λεπτά αργότερα ο Πανθρακικός έχασε πολύ καλή ευκαιρία για την ισοφάριση με τον Παπαθέο να στέλνει με ωραίο σουτ την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και τους γηπεδούχους να απαντάνε στο 20′ με γκολ, χάρη στην πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια του Μουσταφά που πέρασε δύο αμυντικούς και πλασαρε όμορφα τον Ματθαίου. Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα του Μίσχου έφτασε κοντά σε τρίτο τέρμα όμως το όμορφο σουτ του Σεμερτζή πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ματθαίου. Στη συνέχεια ο Πανθρακικός αντέδρασε όμως η κεφαλιά του Δελή στο 40′ και το σουτ του Χατζηιωαννίδη στο 44′ δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Αρήφ.

Στο δεύτερο μέρος ο Πανθρακικός μπήκε εμφανώς βελτιωμένος και στο 50΄ έχασε τρομερή ευκαιρία για να μειώσει με τον Δελή να πιάνει πολύ ωραία κεφαλιά όμως τον Φιλιππόπουλο να απομακρύνει σωτήρια πάνω στην γραμμή και στην συνέχεια η μπάλα να “βρίσκει” στον πορτιέρο των γηπεδούχων και να καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων. Εξίσου καλή στιγμή ήταν αυτή στο 68′ με τον Αρήφ να πραγματοποιεί διπλή επέμβαση νικώντας τον Δελή στα σουτ που επιχείρησε. Και φτανουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν αρχικά στο 83′ ο Δελής έπειτα από ασίστ του Τσάμι μείωσε για τον Πανθρακικό σε 2-1 και κατόπιν στο 90΄οταν ο Παπαθέος ισοφάρισε σε 2-2 “παγώνοντας” τους 60 περίπου φίλους του Αετού που βρέθηκαν στο γήπεδο του Μίσχου.

ΑΕΤΟΣ ΜΙΣΧΟΥ : Αριη, Σιώμος, Ίσκος, Χαμζά, Φιλιππόπουλος, Κατσικάρης, Μουσταφά, Πάνος, Γιλτίδης(80′ Οζγίτ), Σεμερτζή(88′ Μεμέτ), Γιασάρ.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Ματθαίου, Κατσαβός(74′ Τσάμι), Γρηγοριάδης, Τσιπλακίδης(74′ Τσιακλίδης), Μπαξεβανίδης, Δημόπουλος, Χατζηιωαννίδης(74′ Αφεντουλίδης), Αλεξόπουλος, Δελής, Γιάζος, Παπαθέος.