Εντός έδρας ήττα για την Κ17 της Skoda Ξάνθη από τον Παναιτωλικό

Ήττα αυτοκτονία για τη Ξάνθη στα Πηγάδια που απομακρύνεται ολοένα και περισσότερο από την πρώτη δυάδα και την τελική φάση του πρωταθλήματος το οποίο και πέρισυ κατέκτησε. Ο Παναιτωλικός πέρασε νικηφόρα από το αθλητικό κέντρο των Πηγαδίων επί της Skoda Ξάνθη με σκορ 1-3.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, οι παίκτες του Κώστα Τερζανίδη άνοιξαν στο σκορ στο 25’ με το πέναλτι του Καπτέλι κάνοντας το 1-0 όμως ο Μπελεβώνης Ε. του Γερ. στο 43’ ισοφάρισε σε 1-1.

Ωστόσο προς το τέλος του αγώνα (85’) με αυτογκόλ του Σταυρινάκη έγινε το 1-2 και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκασούμης διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Κουναλάκης με βοηθούς τους Ανεστίδη και Φραγκουλίδη.

Με την ήττα της αυτή η Ξάνθη έμεινε επτά βαθμούς πίσω από τον ΠΑΣ Γιάννενα αν και έχει δυο αγώνες λιγότερο, και βλέπει το όνειρο να επαναλάμβάμει την περσινή επιτυχία να απομακρύνεται.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σαββίδης, Σπυριντόνοβ (75’ Χασάν Φεϊζή), Δράμπαλης, Μπάτζιος, Σταυρινάκης, Καλογιάννης Δ. του Π. (70’ Παπαδόπουλος Λ.), Καλογιάννης Δ. του Β. (68’ Σαμπατζής), Δοξάκης 983’ Τζιτζιφάκος), Σαμπανίδης, Καπτέλι, Σκαρλάτος (46’ Παπάζογλου).