Super League: Έμειναν στην ισοπαλία οι Νέοι της Skoda Ξάνθη με Αστέρα Τρίπολης

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση των Νέων της Skoda Ξάνθη με αυτή του Αστέρα Τρίπολης στην αναμέτρηση που διεξήχθη στα στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι με το γκολ του Ίγκορ στο 33ο λεπτό πήραν προβάδισμα στο σκορ ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με αυτογκόλ στο 60′ καθώς μετά τη σέντρα του Μελισσόπουλου αμυντικός προσπάθησε να διώξει την μπάλα στέλνοντάς την στα δίχτυα του Αστέρα για να γίνει το 1-1. Η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά είχε δοκάρι στο β’ μέρος με τον Σαμπανίδη, ευκαιρίες κι ένα ακυρωθέν γκολ του Μελισσόπουλου στις καθυστερήσεις. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης με βοηθούς τους Τζεβελεκίδη και  Βαμβακίδη  της ΕΠΣ Ξάνθης.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Ζώτος, Ψεμματάς, Θεοδωρίδης, Βαφειάδης, Μπουνταγκίδης, Μελισσόπουλος, Καπτέλι (52′ Σαμπανίδης), Λαζαρίδης (73′ Δοξάκης), Φασίδης, Δημητριάδης (86′ Μπάτζιος).