Εφιάλτης για Γκιντίδη! Βασικός ο Εβρίτης στόπερ στην… εξαναβολής επτάρα του Ατρομήτου επί των νέων του ΠΑΟΚ

Μια πολύ βαριά ήττα γνώρισε στο πρωτάθλημα Νέων για την εξ’ αναβολής 27η αγωνιστική ο ΠΑΟΚ του Πάμπλο Γκαρσία και του εβρίτη στόπερ Κώστα Γκιντίδη, που αγωνίστηκε ως βασικός στην αναμέτρηση, καθώς ηττήθηκε με το απίστευτο 7-0 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και το σκορ στο ημίχρονο ήταν στο 6-0 (!!!) με τους Περιστεριώτες να ρίχνουν ρυθμούς στο δεύτερο 45λεπτο και να σημειώνουν ένα ακόμη γκολ. Δεν αγωνίστηκε ο πρωην μπακ χαφ του Πανθρακικού Θανάσης Κυριαλάνης που είχε έναν μικροτραυματισμό στο πόδι.

Σε αλλο εξ’ αναβολής παιχνίδι είχαμε Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα 1-4. Από τα αποτελέσματα αυτά έμεινε ανεπηρέαστη η βαθμολογική συγκομιδή της Ξάνθης, που παίζε μεταξύ 10ης και 12ης θέσης στην τελική βαθμολογία, ια αγωνιστική πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.