Έδειξαν τον δρόμο στους άνδρες οι Νέοι της Skoda Ξάνθη! Μεγάλη νίκη επι του Παναθηναϊκού

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσαν οι Νέοι της Skoda Ξάνθη, που επικράτησαν με 3-1 του Παναθηναϊκού στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20.

Ή ομάδα το Νίκου Κεχαγιά άνοιξε το σκορ στο 19′ με τον Μπουνταγκίδη, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν στο 41′ με τον Αγγελόπουλο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και στο 66′ πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τέρμα του Πέτρου Ορφανίδη, για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Χατζής και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Περικλής Παρχαρίδης (Τσακίρης – Χασιώτης) της ΕΠΣ Δράμας.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Ζώτος, Ψεμματάς, Χατζητερζόγλου, Πουλουκτσής, Μπουνταγκίδης, Χατζής, Ορφανίδης, Λαζαρίδης (46′ Χατζηχασάνογλου), Δημητριάδης (58′ Κώστας), Φασίδης (89′ Σαμπανίδης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βασίλας, Τριανταφυλλόπουλος (80′ Παπανικολάου), Μαυρομμάτης, Ευαγγέλου, Τζανουλίνος, Στάικος, Αγγελόπουλος Β., Αγγελόπουλος Γ., Νιούμαν (62′ Χατζηγιοβανούδης), Λάμπρου, Μίγγος.