Απίστευτη ανατροπή για την Κ20 του Πανθρακικού με δυο γκολ Μιχαηλίδη στο τελευταίο δεκάλεπτο!

Παρόλο που ως το 80ο λεπτό ήταν πίσω στο σκορ με 2-0, η ομάδα του Νίκου Μπαχαρίδη απέδειξε ότι διαθέτει μεγάλες δυνατότητες και προσωπικότητα ταυτόχρονα, με τον Γιώργο Μιχαηλίδη να σκοράρει δύο φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο και να διαμορφώνει το τελικό 2-2 για τον Πανθρακικό, στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Super League K20, στην Αργυρούπολη.

Η κακή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου είχε σαν αποτέλεσμα η ομάδα της Κομοτηνής να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη η εικόνα του Πανθρακικού βελτιώθηκε και οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Μπαχαρίδη έδειξαν μεγάλη θέληση για την ανατροπή ως το φινάλε.

Έτσι, στο 80′ ο Μιχαηλίδης με κεφαλιά πέτυχε το 2-1, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κούτρα, ενώ στο 87′ ο ίδιος παίκτης με σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από σέντρα του Πότση, χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην Κ20, που έχει συγκεντρώσει 5 βαθμούς ως τώρα, έχοντας κι αγώνα λιγότερο.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Μπαχαρίδης): Γκέκας, Θωμάς, Κουτσουκανίδης, Αχμέτ Φουρκάν (66′ Κοσμίδης), Μουτζούρης, Παντελίδης (46’ Καλαϊτζίδης), Φαρμάκης, Ψάλτης (46’ Κούτρας), Πότσης, Μιχαηλίδης, Μανδήλας.