Αδιάφορη ήττα για την Εθνική Νέων του Μελισσόπουλου από την Πορτογαλία!

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η Εθνική Νέων από την οικοδέσποινα του 7ου προκριματικού ομίλου του Euro u19 Πορτογαλία, με τον Ξανθιώτη μεσοεπιθετικό Ραφαήλ Μελισσόπουλο να ξεκινά βασικός και να αντικαθίσταται στο ημίχρονο.

Η Εθνική μας που μετά τις δύο νίκες με Μολδαβία και Λιθουανία είχε εξασφαλίσει με τους Πορτογάλους την πρόκριση στην Elite Round και έτσι το μεταξύ τους ματς ήταν περισσότερο γοήτρου. Οι Ίβηρες είχαν από την αρχή τα ηνία του αγώνα και με τα τέρματα των Γκονζάλο Ροντρίγκες στο 15′ και Ρούμπεν Ντίας στο 33′  πήγε στο ημίχρονο με 2-0 μπροστά στο σκορ. Όπως στο πρώτο μέρος έτσι και στο δεύτερο οι Πορτογάλοι ήταν καλύτεροι και με τα τέρματα των Ρενάτο Σάντσες στο 70′ και του Αλεσάντρε Σίλβα στο 87′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΕΛΛΑΔΑ(Γ. Γκούμας): Ντούνης, Τοπαλίδης, Κατράνης, Σβαρνάς, Πατράλης, Μανθάτης, Αγγελόπουλος Β.(69′ Μεγαρίτης), Μελισσόπουλος(46′ Ανδρούτσος), Νικολάου, Σταθόπουλος(76′ Ρεγκάκος), Λάμπρου.