Α2 Κατηγορία Live: Οι αγώνες της ΓΕΑ και της Νίκης Αλεξανδρούπολης

Μεταδίδει από την Αλεξανδρούπολη ο Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη στους αγώνες της ανδρικής ομάδας της ΓΕΑ και της γυναικείας της Νίκης Αλεξανδρούπολης απέναντι στον ΑΣ Ελπίδα για τις εμβόλιμες αναβληθείσες αγωνιστικές στην Α2 Κατηγορία Ανδρών και Γυναικών. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής από το κλειστό γυμναστήριο “Μιχάνης Παρασκευόπουλος” μεταδίδει…

Καλησπέρα. Ο αγώνας των γυναικών ξεκινά στις 18:15 στην Θεσσαλονίκη. Στις 19:30 ξεκινά η αναμέτρηση των ανδρών της ΓΕΑ, εντός έδρας. Αντίπαλος και των δύο ομάδων του Έβρου είναι ο ΑΣ Ελπίς.

Ωρα 18:15  Έναρξη του αγώνα των γυναικών στην Θεσσαλονίκη. Ελπίζουμε να έχουμε ενημέρωση το συντομότερον δυνατόν για την εξέλιξή του

Ωρα 18:44  Τέλος πρώτου σετ στην Θεσσαλονίκη, το κατακτά η γηπεδούχος ομάδα με 25-18. Ελπίς – Νίκη Αλεξανδρούπολης 1-0

Ωρα 19:10  Δυστυχώς έχουμε χάσει επαφή με Θεσσαλονίκη. Σε λίγο αρχίζει και ο αγώνας της ΓΕΑ εδώ, στην Αλεξανδρούπολη

Ωρα 19:30  Εναρξη του αγώνα ΓΕΑ – Ελπίς για την Α2 Ανδρών. Θα έχουμε ενημέρωση με το τέλος κάθε σετ, παράλληλα με τη Νίκη.

Ωρα 19:54  Τέλος πρώτου σετ στην Αλεξανδρούπολη, Το κατακτά η φιλοξενούμενη ομάδα με 13-25. ΓΕΑ – Ελπίς 0-1

Ωρα 20:10  Τέλος του αγώνα στους Αμπελόκηπους της Θεσσαλονίκης. Όπως μάθαμε, η Νίκη ηττήθηκε με 3-0. Τελικό αποτέλεσμα: Ελπίς Αμπελοκήπων – Νίκη 3-0

Ωρα 20:25  Τέλος δεύτερου σετ στην Αλεξανδρούπολη. Το κατακτά και αυτό η φιλοξενούμενη ομάδα με 16-25. ΓΕΑ – Ελπίς 0-2

Ωρα 20:44  Τέλος τρίτου σετ στην Αλεξανδρούπολη. Το κατακτά και αυτό η Ελπίδα πολύ πιο εύκολα με 9-25. Κατά συνέπεια ολοκληρώνεται και εδώ ο αγώνας. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΕΑ – Ελπίδα 0-3

Συνοψη: δύο ήττες με 3-0 σετ γνώρισαν η ΓΕΑ και η Νίκη Αλεξανδρούπολης από την ανδρική και γυναικεία ομάδα αντίστοιχα της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για τους εξαναβολής αγώνες της Α2 Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών. Η ΓΕΑ ηττήθηκε στην Αλεξανδρούπολη, η Νίκη στην Θεσσαλονίκη. Αναλυτικά ρεπορτάζ σε λίγο…