Α2 Κατηγορία Live: ΓΕΑ – ΑΟ Σερρών και Ηρακλής Ιωαννίνων – Νίκη Αλεξανδρούπολης

Μεταδίδει από την Αλεξανδρούπολη ο Ζαχαρίας Μπαλτζής

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ανάμεσα στον Ηρακλή Ιωαννίνων και τη Νίκη Αλεξανδρούπολης για την Α2 Γυναικών καθώς και την ΓΕΑ με τον ΑΟ Σερρών για την Α2 Κατηγορία των Ανδρών. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής βρίσκεται στο κλειστό γυμναστήριο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” και μεταδίδει…

Ωρα 15:25  Καλησπέρα. Θα παρακολουθήσουμε μαζί τους αγώνες των δύο ομάδων της Αλέξανδρούπολης. Η Νίκη παίζει εκτός έδρας, η ΓΕΑ εντός. Το ματς της Νίκης στα Γιάννενα έχει προγραμματιστεί για τις τέσσερις το απόγευμα, αυτό της ΓΕΑ για τις πέντε αλλά δύσκολα θα ξεκινήσει στην ώρα του, αφού στις τέσσερις παίζει στο κλειστό αγώνα μπάσκετ και ο Εθνικός.

Ωρα 15:40  Αξίζει να σημειωθεί ότι η Νίκη προέρχεται από άλλον αγώνα με ομάδα των Ιωαννίνων, τον ΑΓΣΙ. Η αναμέτρηση ήταν εξ αναβολής για την πρώτη αγωνιστική, έγινε το απόγευμα της Παρασκευής και η Νίκη ηττήθηκε. Ακόμα δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα

Ωρα 16:00 Εναρξη του αγώνα στα Γιάννενα. θα σας κρατάμε ενήμερους με το τέλος κάθε σετ.

Ωρα 16:30  Τέλος πρώτου σετ. Το πάλεψε η Νίκη, αλλά το κατέκτησε ο Ηρακλής με 25-23.

Ωρα 16:55 Δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκινήσει στην ώρα του το ματς της ΓΕΑ, που έχει προγραμματιστεί για τις πέντε. Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα μπάσκετ Εθνικού – Ευκαρπίας, υπολογίστε άρα μια ώρα καθυστέρηση μίνιμουμ

Ωρα 17:05  Κακά μαντάτα από τα Γιάννενα. Η Νίκη έχασε σχεδόν με κατεβασμένα τα χέρια και το δεύτερο σετ με 25-12 και ήδη χάνει και στο τρίτο

Ωρα 17:20  Τέλος του τρίτου σετ με 25-17 και τέλος του αγώνα με Ηρακλή Ιωαννίνων – Νίκης Αλεξανδρούπολης με 3-0 σετ. Χωρίς νίκη παραμένει η Νίκη.

Ωρα 17:45 Μόλις τελείωσε ο αγώνας μπάσκετ στο κλειστό και αρχίζουν ζέσταμα οι δυο ομάδες της ΓΕΑ και του ΑΟ Σερρών

Ωρα 18:20  Ακόμα δεν έχει ξεκινήσει το παιχνίδι της ΓΕΑ. Λογικά πάμε για έναρξη στις εξίμισι

Ωρα 18:30  Τώρα ξεκινά ο αγώνας ΓΕΑ – ΑΟ Σερρών, με μιάμισι ώρα καθυστέρηση σε σχέση με τον προγραμματισμό

Ωρα 18:55  Τέλος πρώτου σετ στην Αλεξανδρούπολη. Το κατακτά η ΓΕΑ με 25-22 και προηγείται των Σερρών με 1-0 σετ

Ωρα 19:15 Τέλος του δεύτερου σετ στην Αλεξανδρούπολη. Το κατακτά και αυτό η ΓΕΑ πολύ πιο εύκολα με 25-11 και προηγείται 2-0

Ωρα 19:45  Τέλος και του τρίτου σετ στο Μιχάλης Παρασκευόπουλος. Το κατακτά και αυτό η ΓΕΑ με 25-16 και εύκολα φτάνει στη νίκη επί του ΑΟ Σερρών με 3-0 σετ