Α2 Ανδρών: Όσα έγιναν στον αγώνα Αίας Ευόσμου – ΑΟ Ορεστιάδας

Ανταπόκριση από Ορεστιάδα: Γιάννης Βαβαλικούδης

–  Άλλους τρεις βαθμούς στο σακούλι του πρόσθεσε ο Νίκος Αντωνιάδης βλέποντας τους παίκτες του να κάνουν το 0-3 στο τελευταίο ματς για του 2013 στον Έυοσμο και πλέον η προσοχή στρέφεται στον αγώνα κυπέλλου στις αρχές του 2014 με αντίπαλο τον Ηρακλή.

Στα αγωνιστικά οι πράσινοι κατάφεραν να κατακτήσουν άνετα το πρώτο σετ με 14-25. Στο δεύτερο σετ ήρθε η αντίδραση των γηπεδούχων, που ανέβασαν απόδοση, πίεσαν τους παίκτες του Νίκου Αντωνιάδη αλλά οι τελευταίοι αναδείχθηκαν νικητές με 24-26. Το τελευταίο σετ έκλεισε με 20-25.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγώνας καθυστέρησε να ξεκινήσει περίπου μία ώρα, καθώς προηγούνταν στο γήπεδο του Ευόσμου αγώνας μπάσκετ που πήγε στην παράταση και άργησε να τελειώσει. Για ακόμα μια φφορά σε αγώνα στην Θεσσαλονίκη υπάρχει καθυστέρηση, με αποτέλεσμα η ομάδα ταλαιπωρημένη να αναχωρεί σχεδόν μεσάνυχτα για την επιστροφή στον Β. ¨Εβρο.

A.O.OΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Αντωνιάδης): Κεμανετζής, Βλασακίδης, Χουσίδης, Δημητρούδης, Καρδαμανίδης, Ποτολίδης, Κων/νιδης (λ), Προδρομίδης, Διαμαντίδης, Νένογλου, Πεντίδης