ΕΠΣ Έβρου: Ντέρμπι κορυφής και αποφυγής υποβιβασμού στην 9η αγωνιστική! Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου

 

Το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Δεκεμβρίου συνεχίζεται με την 9η αγωνιστική στα πρωταθλήματα της Α’ Κατηγορίας, αλλά και του Βόρειου και του Νότιου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Στο πρόγραμμα της Α’ Κατηγορίας στα παιχνίδια που θα γίνουν το Σάββατο ξεχωρίζουν το ντέρμπι κορυφής με τον πρωτοπόρο Έβρο Σουφλίου να αγωνίζεται εκτός έδρας με την ισόβαθμη Ένωση Άνθειας Αρίστεινου, ο αγώνας του Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης με τον Ορέστη Ορεστιάδας και για την αποφυγή υποβιβασμού ο αγώνας του Ποντιακού με την ΑΕΚ Έβρου. Ενώ την Κυριακή η Θράκη Φερών έχοντας καινούργιο προπονητή θα φιλοξενηθεί στο Διδυμότειχο και το Νεοχώρι υποδέχεται στην έδρα του τον Ορφέα Σοφικού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων ανά κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (LIVE ThrakiSportS)
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Άνθειας: Ένωση Άνθειας Αριστεινου – Έβρος Σουφλίου
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Δραγάνας: Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Ορέστης Ορεστιάδας
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Παλαγίας: Ποντιακός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΚ Έβρου
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Διδυμοτείχου: ΑΕ Διδυμοτείχου – Θράκη Φερών
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Νεοχωρίου: ΑΟ Νεοχωρίου – Ορφέας Σοφικού
ΡΕΠΟ: Αρδας Καστανεών

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Ελληνοχωρίου: Δόξα Ελληνοχωρίου – Θύελλα Κυπρίνου
Κυριακή 9/12, Ώρα 11:00, Γήπεδο Στέρνας: Δόξα Στέρνας – Δόξα Ορεστιάδας
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Ασπρονερίου: Ατρόμητος Ασπρονερίου – Ακρίτας Νέας Βύσσας
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γηπεδο Ένωση Οινόης – Ασπίδα Θουρίου
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Σαγήνης: Ηρακλής Σαγήνης – Δόξα Δόξας
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Φυλακίου: Ομόνοια Φυλακίου – ΠΑΕ Ριζίων
ΡΕΠΟ: Ακρίτας Ορμενίου

Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Δορίσκου: ΑΟ Δορίσκου – Νίκη Απαλού
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Μαΐστρου: ΑΟ Μαΐστρου – ΑΟ Μάκρης
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Μοναστηρακίου: AO Μοναστηρακίου – Ατρόμητος Άβαντα
Σάββατο 8/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Σιδηρούν: Πυρσός Σιδηρούς – ΑΣ Πέπλου
Κυριακή 9/12, Ώρα 11:00, Γήπεδο Καππαδοκών: ΑΟ Καππαδοκών – ΑΟ Θράκης Άλεξ
Κυριακή 9/12, Ώρα 11:00, Γήπεδο Μαρακάνα: ΑΟ Αγνάντια (Εθνικός Κ20) – ΑΕ Νέας Χηλής
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Αρίστεινου: ΑΟ Αρίστεινου – Ακρίτας Δαδιάς
Κυριακή 9/12, Ώρα 14:45, Γήπεδο Κορνοφωλιάς: Ένωση Κορνοφωλιας Λυκόφης – Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Σχόλια

comments

Comments are closed.