LIVE από την Λιβαδειά για το Κύπελλο Ελλάδος: Λεβαδειακός – Άρης Αβάτου 4-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Λεβαδειακός – Άρης Αβάτου για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στον αγώνα Λεβαδειακός – Άρης Αβάτου για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος που θα ξεκινήσει σε κάτι λιγότερο από μια ωρα.

Ωρα 16:25 Το παιχνίδι έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 17:15 και με αυτό θα ανοίξει η 2η αγωνιστική του Κυπέλλου στον συγκεκριμένο όμιλο, για τον οποίο θα παίξουν ακόμα την Πέμπτη η Παναχαϊκή με τον Ολυμπιακό.

Ωρα 16:29 Η 2η αγωνιστική των ομίλων ξεκίνησε ήδη πάντως από τις 15:00 με το παιχνίδι ΟΦΗ – Νίκη Βόλου για τον όμιλο της Ξάνθης που βρίσκεταθ στο 70ο λεπτό με τους Κρητικούς να προηγούνται με 2-0

Ωρα 16:33 Την ίδια ώρα με το παιχνίδι Λεβαδειακός – Αρης Αβατου θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση ΑΕΛ – Ηρόδοτος στη Λάρισα, ενώ στις 19:30 για το Κύπελλο έχουμε σήμερα και την αναμέτρηση Λαμία – ΝΠΣ Βόλος.

Ωρα 16:37 Στον όμιλο του Αρη Αβάτου θυμίζουμε ότι στγην πρεμιέρα είχαμε νίκες της Παναχαϊκής επί του Αρη στην Ξάνθη και του Ολυμπιακού επί του Λεβαδειακού.

Ωρα 16:40 Συνεπώς στη Λιβαδειά, όπου έχουν νέο προπονητή μετά την απόλυση την περασμένη εβδομάδα του Άκη Μάντζιου, καίγονται για τους βαθμούς και μια καλή εμφάνιση.

Ωρα 16:44 Από την πλευρά του το Άβατο δεν έχει απολύτως να χάσει τίποτα και φυσικά περιμένει τον Ολυμπιακό στην Ξάνθη στις αρχές Δεκέμβρη στο μεγάλο ματς για τους ερασιτέχνες παίκτες του.

Ωρα 16:47 Το Άβατο βέβαια έχει ως βασικό στόχο το πρωτάθλημα. Μόλις το περασμένο Σάββατο ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από το Παραλίμνιο ενώ την προσεχή Κυριακή φιλοξενεί τον Πανσερραϊκό.

Ωρα 16:51 Ληξη του αγώνα στην Κρήτη, ο ΟΦΗ πέτυχε και άλλο γκολ και επικράτησε με 3-0 της Νίκης Βόλου για τον όμιλο της Ξάνθης. Την Πέμπτη το άλλο ματς της αγωνιστικής ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον ΑΟΞ.

Ωρα 16:55 Πάμε στις ενδεκάδες των δυο ομάδων, εικοσι λεπτά πριν την εναρξη της αναμέτρησης.

Ωρα 16:59 Για τον Αρη Αβάτου ο Γιώργος Μαραντάς ξεκινά με τους Αμουτζάκη, Μίλερ, Παπαδιώτη, Κουτσούμπα, Μπουνταγκίδη, Ταχτσίδη, Δόντσο, Σαρηγιαννίδη, Κρασώνη, Γκέκα και Σιχλοιμίρη.

Ωρα 17:03 Ο Λεβαδειακός αρχιζει το ματς με τους εξής έντεκα: Μπάγιτς, Χατζηλάμπρο, Κρνέτα, Φαβάρο, Παντελιάδη, Όμο, Καθάριος, Σαβατόνγκο, Στανόγεβιτς, Νανγκίς, Ιωαννίδης

Ωρα 17:07 Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τζοβάρας (Φθιώτιδας) με βοηθούς τους Σπυρόπουλο (Ανατ. Αττικής) και Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας), ενώ τέταρτος είναι ο Μπακογιάννης (Αθηνών).

Ωρα 17:11 Σε σχέση με τον αγώνα ΟΦΗ – Νίκη Βόλου για τον όμιλο της Ξάνθης έχει ήδη αναρτηθεί ρεπορτάζ στο ThrakiSportS και μπορείτε να το διαβάσετε με ενα κλικ ΕΔΩ

Ωρα 17:14 Σε λίγο η επίσημη είσδος των δυο ομάδων και πάμε σε έναρξη.

1′ Εναρξη του αγωνα με τον Λεβαδειακό στην σεντρα.

5′ Ο Κρνέτα είναι εκτός αγωνιστικού χώρου, καθώς τραυματίστηκε στο φρύδι και έχει ματώσει αλλά επιστρέφει χωρίς να είναι κ΄τι ανησυχητικό

9′ Κίτρινη κάρτα στον αρχηγό του Αρη Αβατου Βασίλη Δόντσο για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον χωρο του κέντρου

13′ Περνά ανεκμετάλλευτο για τον Λεβαδειακό το πρώτο κόρνερ που κερδίζει στο παιχνίδι

16′ Δοκάρι για τον Λεβαδειακό και αμέσως μετά τεράστια ευκαιρία. Ο Στανόγεβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθερο του Αμουντζακη που έπεσε σωστά, ο Σαβατόγκο που πήρε το ριμπάουντ πλάσαρε ελάχιστα άουτ. Μεγάληβ ευκαιρία για τους γηπεδούχους

18′ Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Καθάριος γύρισε μέσα στην περιοχή με τακουνάκι στον Νανγκίς που σούταρε άουτ

22′ Μακρινό αλλά καλο σουτ ο Στανόγεβιτς με καλή τοποθέτηση μπλοκάρει σταθερά την μπάλα ο Αμουτζάκης

25′ Σε παθητικό ρόλο στο πρώτο μισό του ημιχρόνου ο Αρης Αβατου αλλά έχουν κλείσει εξαιρετικά τους διαδρόμους οι παίκτες του Μαραντά

28′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς σκορερ, με κεφαλιά μέσα στην περιοχή από σέντρα του Νανγκίς από τα δεξιά, η μπάλα πήγε στα δίχτυα του Αμουντζάκη που ηταν από την άλλη πλευρά και δεν μ΄πορούσε να κάνει τίποτα. Λεβαδειακός – Αρης Αβατου 1-0

30′ Στο 1-0 ειναι το σκορ και στην αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Ηρόδοτο

32′ Νέα ευκαιρια για Λεβαδειακό. Εξαιρετική σέντρα από τον Νανγκίς, στην κίνηση το σουτ του Σαβατόνγκο άουτ η μπάλα

35′ Προσπαθεί να συνέλθει το Άβατο από το τέρμα που πέτυχε, κάνουν καλή προσπάθεια οι Ξανθιώτες

40′ Παίρνει στα τελευταία λεπτά την κατοχή το Άβατο, αλλά χωρίς αξιόλογη ευκαιρία

44′ Ευκαιρία για τον Άρη Αβάτου με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αλλά πέρασε λίγο αουτ

45′ Χωρίς καθυστερήσεις λήξη του ημιχρόνου. Αποτέλεσμα πρώτου 45λεπτου: Λεβαδειακός – Αρης Αβατου 1-0

Ωρα 18:03 Μολις εληξε και το ημιχρονο στην Λάρισα με την ΑΕΛ να είναι μπροστά 1-0

Ωρα 18:14 Πάμε στην έναρξη του δευτερου ημιχρονου

46′ Εναρξη του δευτερου ημιχρονου

48′ Αλλαγη για το Αβατο. Βγαίνει ο Κρασώνης και μπαίνει ο Αλή Ογλού Γκιουνγκιόρ

55′ Δεν εχει ιδιαιτερο ρυθμο το ματς δτο πρωτο δεκαλεπτο του δευτερου μερους

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, αλλά πλασάρει άουτ ο Ιωαννίδης

63′ Ιδιαιτερα δραστηριος ο Ιωαννίδης στα τελευταία λεπτά

66΄ Διπλη αλλαγη για τον Λεβαδειακό. Ο Στανόγεβιτς δίνει τη θέση του στον Μητρόπουλο και ο Νανγκίς δίνει τη θέση του στον Μαρκόφσκι

72′ Αλλαγη για την Ξάνθη. Βγαίνεi ο Δοντσος και μπαίνει ο Ζωσιμίδης

76′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Σκορερ ο νεαρός Φωτης Ιωαννίδης που δέχθηκε την μπαλιά που τρύπησε την άμυνα του Αρη Αβάτου και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Λεβαδειακός – Αρης Αβατου 2-0

80′ Αλλαγη για τον Αρη Αβατου. Ο Κοτόπουλος πήρε τη θέση του Γκέκα

82′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Λιάγκας μπήκε με το που μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο σκοράρει για να διαμορφώσει το Λεβαδειακός – Αρης Αβατου 3-0

86′ Μεγάλη ευκαιρία χάνει το Άβατο, φατσα με το τέρμα σουταρει αουτ

88′ Γκολ για τον Λεβαδειακό. Ο Μητρόπουλος σκορερ, πιανει την κεφαλιά από την σεντρα που έγινε, ο Αμουτζάκης προσπάθησε να διώξει αλλά μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα όπως έδειξε ο επόπτης δείχνοντας σεντρα. Λεβαδειακός – Αρης Αβάτου 4-0

90′ Τρια τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+4′ Τέλος του αγώνα. Αδικει το τελικο αποτέλεσμα την ξανθιωτικη ομάδα αλλά η ουσία είναι το σκορ. Τελικό αποτέλεσμα: Λεβαδειακός – Αρης Αβάτου 4-0