ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

Με τους αγώνες της 5ης αγωνιστικής για την Α’ Κατηγορία και ένα εξ’ αναβολής παιχνίδι για την Β’ Κατηγορία συνεχίστηκαν το Σάββατο τα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ξάνθης (Κυριακή δεν έγιναν αγώνες λόγω εθνικής επετείου).

Ήταν μια αγωνιστική με πολλές ανακατατάξεις. Η πιο σημαντική ήταν η γκέλα της Θαλασσιάς με τον Απόλλωνα Ξάνθης που μετά τον Πετεινό έκοψε βαθμούς και από την Αναγέννηση, που είχε ως αποτέλεσμα να την πιάσει στην κορυφή ξανά ο Άρης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε κάθε Κατηγορία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ηρακλής Ζυγού – Κεντητή 3-0
Κεσσάνη Ερασμίου – Βιστωνίδα 0-2
Άρης Πετεινού – ΑΕ Ξάνθης 2-0
Φίλιππος Δροσερού – Ερμής Μάνδρας 1-2
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Απόλλων Ξάνθης 1-1
Απόλλων Διομηδείας – Εχίνος Σπορ 0-1
ΡΕΠΟ: Άτλας Σελίνου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 5 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 13 (17-3)
————————————
-. Αρης Πετεινού 13 (12-4)
3. Ηρακλής Νέου Ζυγού 12 (18-1)
4. Εχίνος Σπορ 10 (7-5)
5. Ερμής Μάνδρας 8 (6-6)
6. ΑΟ Βιστωνίδας 7 (4-4)*
-. Κεντητή Ξάνθης 7 (7-8)
8. Απόλλων Ξάνθης 5 (10-11)
9. Ατλας Σελίνου 4 (5-8)*
10. Φίλιππος Δροσερού 3 (5-9)*
-. Απόλλων Διομήδειας 3 (2-6)*
12. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (3-13)*
————————————
-. ΑΕ Ξάνθης 0 (3-22)
14. Αστέρας Μαγικού (αποχώρησε)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (6η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κεσσάνη Ερασμίου – Ηρακλής Ν. Ζυγού
Κεντητή – Άρης Πετεινού
ΑΟ Βιστωνίδας – Φίλιππος Δροσερού
ΑΕ Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Ερμής Μάνδρας – Απόλλων Διομήδειας
Εχίνος Σπορ – Άτλας Σελίνου
ΡΕΠΟ: Απόλλων Ξάνθης

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Π. Μελάς Κουτσού – Αναγέννηση Π. Χρύσας 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 4 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ελπίδα Γενησέας 10 (7-1)
-. Ασπίδα Πηγαδίων 10 (7-2)
3. Αετός Τοξοτών 9 (11-6)
-. Αετός Γοργόνας 9 (10-6)
5. Σμίνθη Ξάνθης 7 (6-6)
6. Κεραυνός Π. Κατραμίου 6 (3-4)
7. ΑΠΟ Ξάνθης 4 (2-4)
-. Αναγέννηση Π. Χρύσας 4 (3-3)
-. Παύλος Μελάς Κουτσού 4 (5-7)
9. Ατρόμητος Χρύσας 3 (5-7)
-. Δόξα Μυρωδάτου 3 (2-9)
12. Δόξα Σταυρούπολης 0 (2-8)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (5η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Δόξα Μυρωδάτου – Κεραυνός Π. Κατραμίου
Ελπίδα Γενισέας – Αετός Γοργόνας
Αετός Τοξοτών – Ασπίδα Πηγαδίων
Αναγέννηση Π. Χρύσας – Ατρόμητος Χρύσας
Α.ΠΟ. Ξάνθης – Δόξα Σταυρούπολης
Σμίνθη – Παύλος Μελάς Κουτσού

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here