Γ’ Εθνική: Ιστορική πρώτη νίκη με τριαντάρα και σχεδόν νταμπλ σκορ για τον Λεύκιππο επί της Σίνδου του Μπαλογιάννη (+photos)

Σε περίπατο μετέτρεψε τον πρώτο του εντός έδρας αγώνα με τον Αστερα Σίνδου ο Λέυκιππος Ξάνθης επικρατώντας με το εντυπωσιακό 70-37 του Αστερα Σίνδου του αλλοτε διεθνή παίκτη ΠΑΟΚ και Παναθηναικού Γιώργου Μπαλογιάννη.

Ο Λέυκιππος δυσκολέυτηκε καπως στο πρώτο δεκάλεπτο (18-11) και κατόπιν πάτησε γκαζι παίζοντας πολύ καλή άμυνα μετά το 15΄περιόρισε τον Αστέρα στους 37 πόντους. Μάλιστα δέχτηκε τρεις μόλις πόντοι στο τρίτο δεκάλεπτο. Πρώτος σκορερ ο Παλλακης με 13 και ο Κουμπάνης με 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-11, 40-20 (ημίχρονο), 54-23, 70-37 (τελικό αποτέλεσμα)
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης 12, Νταβουλτζόπουλος 3, Δώδος 7 (1), Στεργίου 4 (1), Δάτσης, Χατζηαντωνίου 2, Σταμπουλής 9 (1), Παλάκης 13 (1τρ., 10ρ.), Στασινόπουλος 7, Κάλφας 3 (1), Σταματέλος 9 (1).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης, Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 5, Πετρίδης 9 (2), Ιατρίδης Α. 1, Καλαϊτζίδης 2, Ιατρίδης Ζ. , Μπακάλης 2, Δημητριάδης 2, Μέλλιος 7, Τσίγκας 5, Μισίλογλου .

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΛΥΦΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ THRAKISPORTS ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ