ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Συνεχίζει φορτσάτος από πέρσι ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νικώντας και την Αγία Βαρβάρας

Έστω και δύσκολα ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έκανε το τρία στα τρία επικρατώντας εντός έδρας της Αγίας Βαρβάρας στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος”.

Για κάτι περισσότερο από τρία δεκάλεπτα η ομάδα της Αλεξανδρούπολης ήταν πίσω στο σκορ, όμως οι παίχτες του κόουτς Τελούδη έδειξαν το καλό τους πρόσωπο στο τέλος, και ήταν αυτοί που κατάφεραν να εξασφαλίσουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Η ομάδα του Έβρου ήταν αρκετά νευρική και άστοχη στην αρχή του παιχνιδιού αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο απέδειξε γιατί θεωρείται από τα φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 29-37 (ημίχρονο), 46-50, 69-63 (τελικό αποτέλεσμα). Ήδη ο Εθνικός προηγείται στον βαθμολογικό πίνακα και ισοβαθμεί μαζί με την Ολυμπιάδα στους έξι βαθμούς, έχοντας τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς.