LIVE η Γ’ Εθνική: Ασπίδα – Άβατο, Κόσμιο – Αετός Ορφανού, Ορφέας – Αλέξανδρος Κιλκίς και Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Α’ Ομίλου της Γ’ Εθνικής, στον οποίο συμμετέχουν οι ομάδες της Θράκης.

Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορείτε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη στα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής για τον Α’ Όμιλο, όπου μετέχουν και οι ομάδες της Θράκης οι οποίες είναι χαρακτηριστικό ότι σήμερα παίζουν όλες στο γεωγραφικό μας διαμέρισμα, μεταξύ των ποταμών Έβρου και Νέστου.

Ωρα 14:40  Πριν πουμε οτιδήποτε άλλο να θυμίζουμε ότι οι αγώνες ξεκινούν στις 16:00 και συνοπτικά το πρόγραμμα έχει ως εξης: Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου, ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αετός Ορφανού, Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός, Καβάλα – Κεραυνός Πέρνης, Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου και Εθνικός Σιδηροκάστρου – Απόλλων Παραλιμνίου

Ωρα 14:45  Ουσιαστικά σήμερα έχουμε το πρώτο από τα έξι συνολικά ξανθιώτικα ντέρμπι στο φετινό πρωτάθλημα, με την Ασπίδα να φιλοξενεί τον Άρη Αβάτου. Ενα ντέρμπι που έχει πάρει ξεχωριστό χρώμα από την στιγμή που και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με νίκη την περασμένη εβδομάδα.

Ωρα 14:49  Η άλλη ομάδα της Ξάνθης, ο Ορφέας που επίσης προέρχεται από νίκη στην πρεμιέρα, φιλοξενεί στο γήπεδο του ΑΟΞ τον Αλέξανδρο Κιλκίς που μπήκε την τελευταία στιγμή στον Α’ Όμιλο εξαιτίας της αποχώρησης προς… Βέροια της Ελπίδας Σκουτάρεως. Αρχικά επρόκειτο να συμμετάσχει στον Β/ Όμιλο με ομάδες της Κεντρικής και Δυτικής Μακεδονίας.

Ωρα 14:53  Από τα μεγάλα παιχνίδια του απογεύματος και αυτό της Αλεξανδρούπολης με τον Εθνικό να φιλοξενεί στο Φώτης Κοσμάς τον Πανσερραϊκό, μια ομάδα που έχουμε ζήσει σε μεγαλύτερες κατηγορίες

Ωρα 14:57  Ο Εθνικός επιδιώκει τους πρώτους του βαθμούς στο πρωτάθλημα όπως και ο ΠΑΟΚ Κοσμίου που υποδέχεται στο ΔΑΚ Κομοτηνής τον επίσης άποντο Αετό Ορφανού

Ωρα 15:01  Πλέον απομένει λιγότερη από μια ώρα για την έναρξη των αγωνων, με το πρόγραμμα να έχει επίσης άλλα τρία παιχνίδια εκ των οποίων δύο τοπικά ντέρμπι

Ωρα 15:05  Στο Ανθή Καραγιάννη παίζουν Καβάλα – Κεραυνός Πέρνης, στην Χρυσούπολη ο Νέστος Χρυσούπολης με την ΑΕ Καλαμπακίου και στο ντέρμπι των Σερρών έχουμε Εθνικός Σιδηροκάστρου – Απόλλων Παραλιμνίου

Ωρα 15:13  Για όλα τα παιχνίδια θα έχετε ενημέρωση από το ThrakiSportS μέσα από αυτό το live που μέχρι και τουλάχιστον το τέλος της χρονιάς σας προσφέρει η Avance, η ελληνική εταιρεια αυτοκινήτων.

Ωρα 15:20 H Avance διαθέτει την πιο πλούσια συλλογή με την οποία έχει την δυνατότητα να προσφέρει λύσεις σε κάθε ανάγκη που προκύπτει για την κίνηση των πελατών της. Διαθέτει πολυτελή, καθώς και μικρά αυτοκίνητα πόλης, μεσαίου και μεγάλου κυβισμού. Θα την βρείτε στην Αλεξανδρούπολη στο αεροδρόμιο Δημόκριτος (τηλέφωνο 25510-45403 και με ένα κλικ ΕΔΩ) αλλά και στην Καβάλα, μέσα στην πόλη στην οδό Ελ. Βενιζέλου 37 (τηλέφωνο 2510-231231 και με ένα κλικ ΕΔΩ) και στο αεροδρόμιο Μέγας Αλέξανδρος της Χρυσούπολης, (τηλέφωνο 25910-53250 και με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 15:24  Στις επόμενες μεταδόσεις θα μπορούν να προστεθούν και οι μικρότεροι τοπικοί χορηγοί που επιθυμούν να συμβάλουν στην προσπάθειά μας.

Ωρα 15:28 Περνάμε σιγά σιγά σε συνθέσεις και ξεκινάμε από τα δυο παιχνίδια της Ξάνθης και πρώτα από το τοπικό ντερμπι

Ωρα 15:32 Στο ΔΑΚ ο Χρηστος Σαμαράς ξεκινά με τους εξής έντεκα: Χατζηγεωργίου, σαμαράς, Κοντογιαννίδης, Χιώτης, Χριστοφορίδης, Νταμπανλής, Σαββογλου, Θεοφυλάκης, κατσής, Παπαδόπουλος και Ζώτος.

Ωρα 15:35 Ο Γιώργος Μαραντάς ξεκινά για τον Άρη Αβάτου τους Αμουτζάκη, Κούτρα, Μπουνταγκίδη, Μίλλερ, Κουτσούμπα, Ταχτσίδη, Ζωσιμίδη, Δόντσο, Κοτόπουλο, Σαρηγιαννίδη και Λαζαρίδη.

Ωρα 15:39 Συνθέσεις από το γήπεδο του ΑΟΞ με τον Μπάμπη Χατζημεστή να ξεκινά για τον Ορφέα με τους Ρούφο, Χακή Τζαμπάζ, Κατρανίτσα, Χαχάνογλου, Μαρκάκη, Μαυρόπουλο, Χιντ Ιμέρ, Τορομανίδη, ξαντινίδη, Χαλήλ Ιμπράμ τανζού και Πασχαλάκη.

Ωρα 15:42 Ο Αλέξανδρος Κιλκίς ξεκινά με τους Αθανασίου, Μπουλγουρίδη, Παπαδόπουλο Κ, Κοτσιά, Τερζη, παπαδόπουλο Σ, Φούρτζιου, Τσολακίδη, τζεβελέκη, προβατίδη και Βασιλειάδη.

Ωρα 15:46 Πάμε στο ΔΑΚ Κομοτηνής, σύνθεση για το Κόσμιο: Δεληγιάννης, Νάνος, Τζατζανάς, Πλασταράς, Ζάγγουλος, Λεβεντέλης, Μαυράκης, Χατζητουλούσης, Ρουμπιές, Κυριακόπουλος και Στοϊνοβιτς

Ωρα 15:49 Για τους φιλοξενούμενους του Αετού Ορφανού ξεκινούν οι εξής: Ορφανού: Κυφωνίδης, Καζατζίδης, Κάπατζης, Κωνσταντινίδης, Παυλίδης Ν, Καραγιαννίδης, Έλεζι, Δραγούλης, Παυλίδης Γ, Δουμάνης, Σαββατιανός

Ωρα 15:52 Πάμε τέλος στο Φώτης Κοσμάς όπου στο πρώτο εντός έδρας ματς του Εθνικού οι Παπαράδης και Φλώρος ξεκινούν με την εξής ενδεκάδαα:Μπαμπλής, Δορουγιδένης, Μαλτέζος, Λίτσιος, Τσαπάνης, Πατσιώρας, Γκαβανόζης, Κούπας, Γεωργατζόπουλος, Καρακασίδης, Μαρασλής.

Ωρα 15:55 Για τον πανσερραϊκό ξεκινούν οι εξής: Γιαννακίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κούτλας, Πούφλης, Πέτρου, Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαζόπουλος, Ομπόσου.

Ωρα 16:00 Ξεκινούν αυτήν την ώρα τα παιχνίδια.

Ωρα 16:05 Γκοοοοοοοοοοοοοολ για το Κόσμιο. Σκόρερ ο Μαυράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ μόλις στο 2ο λεπτό. ΩΠΑΟΚ Κοσμίου – Αετός Ορφανού 1-0

Ωρα 16:09 Στο ντέρμπι της Ξανθης φοβερή ευκαιρία με τον Δοντσο στο υψος της μικρής περιοχης, η μπαλα με γυριστο δυσκολο σουτ μολις πανω απο τα δοκαρια

Ωρα 16:15 Στην Αλεξανδρούπολη δείχνει να έχει μπει κάπως πιο δυνατά ο Πανσερραϊκός αλλά δεν υπάρχει κάποια αξιομνημόνευτη ευκαιρία πέρα από ένα σουτ που μπλόκαρε εύκολα ο Μπαμπλής στο ξεκίνημα

Ωρα 16:19 Γκολ στο ΔΑΚ Ξάνθης για τον ΑΑρη Αβάτου. Πολυ ωραια έσπασε το οφ Σαιντ ο Λαζαρίδης και άνοιξε το σκορ για την φιλοξενούμενη ομάδα. Ασπίδα Ξανθης- Αρης Αβατου 0-1

Ωρα 16:21 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη για τον Πανσερραϊκό. Σκόρερ ο Πέτρου με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 17ο λεπτό. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 0-1

Ωρα 16:23 Εκπληκτική ευκαιρία για Αβατο στο 20ο λεπτο της αναμέτρησης αλλα ο Χατζηγεωργίου διώχνει δύσκολα το σουτ του αμαρκαριστου Λαζαριδη

Ωρα 16:25 Χωρίς κάτι συγκλονιστικό στο γήπεδο του ΑΠΟΞ, παραμένουν ισόπαλοι χωρίς τέρματα Ορφέας και Αλέξανδρος Κιλκίς

Ωρα 16:28 Στην Κομοτηνή δύο μαζεμένες υποψίες ευκαιρίες για τις δυο ομάδες, στο 22′ ο Κυριακόπουλος του Κοσμίου έπιασε ένα σουτ αλλά η μπάλα βγήκε άουτ, αμέσως μετά ο Δουμάνης προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά με κόντρα η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

Ωρα 16:31 Στην Χρυσούπολη έχουμε δυο γκολ, από ένα για την κάθε ομάδα. Άνοιξε το σκορ η ΑΕ Καλαμπακίου στο 19′, ισοφάρισε στο 25′ η γηπεδούχος ομάδα και έτσι έχουμε Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου 1-1

Ωρα 16:35 Εχουμε γκολ και στις Σέρρες, με τον Εθνικό Σιδηροκάστρου να έχει ανοίξει το σκορ απέναντι στον περσινό πρωταθλητή Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Ωρα 16:38 Στο γήπεδο του ΑΟΞ ο Ορφέας προσπαθεί αλλά και ο Αλέξανδρος Κιλκίς είναι επικίνδυνος, δεν υπάρχει γκολ μέχρι στιγμής στην αναμέτρηση

Ωρα 16:42 Γκολ στο ΔΑΚ Ξάνθης για τον Άρη Αβάτου. Σκόρερ ο Κουτσιούμπας με κεφαλιά από πάσα κεφαλιά του Κοτόπουλου σε κόρνερ του Ζωσιμίδη. Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου 0-2

Ωρα 16:45 Γκοοοοοολ για τον Ορφέα Ξάνθης! Σκόρερ ο ξαντινίδης που εκμεταλλεύθηκε την αναμπουμπούλα μετά από φάουλ του Πασχαλάκη. Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-0

Ωρα 16:49 Ευκαιρία για τον ¨Αρη Αβάτου να κάνει το 3-0 λίγο πριν το ημίχρονο, στο 45′ με κεφαλιά του Κοτόπουλου που πέρασε μόλις άουτ από το δεξί δοκάρι

Ωρα 16:51 Γκολ για τον Αετό Ορφανού στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Σκόρερ ο Γ. Παυλίδης. Ο Σαββατιανός έκανε την σεντρα, ο Ελεζλι έπιασε το σουτ, η μπάλα βρήκε το οριζοντιο δοκάρι, στην επιστροφη ο Παυλίδης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αετός Ορφανού 1-1

Ωρα 16:52 Ημίχρονο στο γήπεδο του ΑΟΞ με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-0

Ωρα 16:53 Ημίχρονο και στο ΔΑΚ Ξάνθης. Εχει βάλει τις βάσεις της νίκης το Άβατο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου 0-2

Ωρα 16:55 Ημίχρονο και στο Φώτης Κοσμάς. Δυστυχώς είναι πίσω στο σκορ οι Εβρίτες. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 0-1

Ωρα 16:56 Ημίχρονο και στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Ισοφαρίστηκε στο τέλος το Κόσμιο. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άετός Ορφανού 1-1

Ωρα 17:00  Θυμίζουμε ότι χορηγός της μετάδοσης είναι η Avance που διαθέτει την πιο πλούσια συλλογή με την οποία έχει την δυνατότητα να προσφέρει λύσεις σε κάθε ανάγκη που προκύπτει για την κίνηση των πελατών της. Διαθέτει πολυτελή, καθώς και μικρά αυτοκίνητα πόλης, μεσαίου και μεγάλου κυβισμού. Θα την βρείτε στην Αλεξανδρούπολη στο αεροδρόμιο Δημόκριτος (τηλέφωνο 25510-45403 και με ένα κλικ ΕΔΩ) αλλά και στην Καβάλα, μέσα στην πόλη στην οδό Ελ. Βενιζέλου 37 (τηλέφωνο 2510-231231 και με ένα κλικ ΕΔΩ) και στο αεροδρόμιο Μέγας Αλέξανδρος της Χρυσούπολης, (τηλέφωνο 25910-53250 και με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 17:05 Εναρξη του β’ ημιχρόνου στα παιχνίδια

Ωρα 17:08 Στα άλλα ματς έχουμε Καβάλα – Πέρνη 0-0, Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Καλαμπακίου 1-1 και Εθνικό Σιδηροκάστρου – Παραλίμνι 1-0

Ωρα 17:11 Γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνής για τον Αετό Ορφανού. Σκόρερ με εύστοχο χτυπημα πέναλτι ο Δουμάνης, στο οποίο αποβλήθηκε και ο Ζαγγουλος. Ο Δουμάνης στο 48′ έπιασε στο σουτ, εδιωξε το τερμα, ο Γ. Παυλίδης νεο σουτ, η μπάλα στο χέρι του Ζαγγουλου, πεναλτι και κόκκινη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Δουμάνης. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άετός Ορφανού 1-2

Ωρα 17:29 Γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνής για τον Αετό Ορφανού. Σκόρερ ξανά ο Δουμάνης που αφύλακτος έπιασε το σουτ στο 61′ η μπάλα πρώτα βρήκ στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα των Κομοτηναίων. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άετός Ορφανού 1-3

Ωρα 17:32 Γκολ στο γήπεδο του ΑΠΟΞ για τον Αλέξανδρο Κιλκίς. Οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν στο 68ο λεπτό με τον Τσολακίδη. Ορφέας Ξάνθης – Άλέξανδρος Κιλκίς 1-1

Ωρα 17:35 Γκολ στο ΔΑΚ Ξάνθης για τον Αρη Αβάτου. Τριπλασιάζουν τα τέρματα οι φιλοξενούμενοι με τον Κοτόπουλο αυτή τη φορά, που έχασε και πιο πριν μεγάλη ευκαιρία. Ασπίδα Ξάνθης – Αρης Αβάτου 1-3

Ωρα 17:39 Στο γήπεδο του ΑΟΞ μεγάλη ευκαιρία στο 74 με Μακράκη από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά σημαδεύει άουτ

Ωρα 17:42 Νέα ευκαιρία για Ορφέα Ξάνθης στο 77′ με όμορφη ενέργεια του τανζού, αλλά ο γκολκίπερ έδιωξε σε κόρνερ

Ωρα 17:45 Γκολ στο ΔΑΚ Κομοτηνής για τον Αετό Ορφανού. Σκόρερ ο Ν. παυλίδης που έπιασε την κεφαλιά από σέντρα του Δουμάνη στο 79ο λεπτό και χρήστηκε και αυτός σκόρερ. ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άετός Ορφανού 1-4

Ωρα 17:49 Δοκάρι για τον Πανσερραϊκό στην Αλεξανδρούπολη. Με λόμπα ο Παρούσης προσπαθεί να κλειδώσει τη νίκη για τους φιλοξενούμενους αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και περνά έξω.

Ωρα 17:53 Τέλος του αγώνα στο ΔΑΚ Ξάνθης. Ανετη επικράτηση για τον Άρη Αβάτου, πρώτη ήττα για την γηπεδούχο. Τελικό αποτέλεσμα: Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου 0-3

Ωρα 17:55 Τέλος του αγώνα στο ΔΑΚ Κομοτηνής. Βαριά ήττα για το Κόσμιο παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άετός Ορφανού 1-4

Ωρα 17:57 Τέλος του αγώνα και στην Αλεξανδρούπολη. δεν τα κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ντούμπλαραν τις νίκες οι φιλοξενούμενοι. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 0-1

Ωρα 18:00 Τέλος του αγώνα και στο γήπεδο του ΑΟΞ. Δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ο Ορφέας παρά την πίεση. Τελικό αποτέλεσμα: Ορφέας Ξάνθης – Άλέξανδρος Κιλκίς 1-1