ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε Α’ και Β’ Κατηγορία

 

Έναρξη είχαμε το Σαββατοκύριακο στον μαραθώνιο των πρωταθλημάτων στην Α’ αλλά και στους δυο ομίλους της Β’ Κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου.

Στην ανάρτηση αυτή θα βρείτε συγκεντρωμένα ανά πρωτάθλημα τα αποτελέσματα των αγώνων που είχαμε το περασμένο Σαββατοκύριακο και τις διαμορφωθείσες βαθμολογίες.

Βέβαια είμαστε ακόμα στην 1η αγωνιστική αλλά όσο θα προχωράμε, θα είναι μια πυξίδα για την συνέχεια. Πάμε να δούμε αναλυτικά τι έγινε το Σαββατοκύριακο και τι περιμένουμε το επόμενο:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Θράκη Φερών – Ορφέας Σοφικού 0-0
Έβρος Σουφλίου – Άρδας Καστανεών 1-3
ΑΕ Διδυμοτείχου – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 1-3
ΑΕΚ Έβρου – Ορέστης Ορεστιάδας 2-1
Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – ΑΟ Νεοχωρίου 3-0
ΡΕΠΟ: Ποντιακός Αλεξανδρούπολης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Ενωση Ανθειας Αρίστεινου 3 (3-0)
2. Αρδας Καστανεών 3 (3-1)
-. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης  3 (3-1)
4. ΑΕΚ Έβρου 3 (2-1)
5. Ορφέας Σοφικού 1 (0-0)
6. Θράκη Φερών 1 (0-0)
7. Ποντιακός Αλεξανδρούπολης 0 (0-0) *
8. Ορέστης Ορεστιάδας 0 (1-2)
9. Εβρος Σουφλίου  0 (1-3)
-. ΑΕ Διδυμοτείχου 0  (1-3)
11. ΑΟ Νεοχωρίου 0  (0-3)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

ΑΕ Διδυμοτείχου – ΠΑΕ Νίψας
ΑΟ Νεοχωρίου – Θράκη Φερών
ΑΟ Ποντιακός – Ένωση Άνθειας Αρίστεινου
Άρδας Καστανεών – ΑΕΚ Έβρου
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – Έβρος Σουφλίου
Ορέστης Ορεστιάδας – Ορφέας Σοφικού

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ακρίτας Νέας Βύσσας– Θύελλα Κυπρίνου 4-1
Δόξα Στέρνας – Ομόνοια Φυλακίου 4-0   
Ηρακλής Σαγήνης – Ένωση Οινόης 0-3  
Ακρίτας Ορμενίου – Δόξα Ελληνοχωρίου 0-0
Ασπίδα Θουρίου Δόξα Ορεστιάδας 2-1  
ΠΑΕ Ριζίων – Ατρόμητος Ασπρονερίου 0-5
ΡΕΠΟ: Δόξα Δόξας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Ατρόμητος Ασπρονερίου 3 (5-0)
2. Δόξα Στέρνας 3 (4-0)
3. Ακρίτας Νέας Βύσσας  3 (4-1)
4. Ενωση Οινόης 3 (3-0)
5. Ασπίδα Θουρίου 3 (2-1)
6. Δόξα Δόξας 0 (0-0)  *
7. Δόξα Ελληνοχωρίου 0 (0-0)
-. Ακρίτας Ορμενίου 0 (0-0)
9. Δόξα Ορεστιάδας  0 (1-2)
10. Θύελλα Κυπρίνου  0  (1-4)
11. Ηρακλής Σαγήνης 0  (0-3)
12. Ομόνοια Φυλακίου 0 (0-4)
13. ΠΑΕ Ριζίων  0  (0-5)
*  Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

Ατρόμητος Ασπρονερίου – Ασπίδα Θουρίου
Δόξα Δόξας – Δόξα Στέρνας
Δόξα Ελληνοχωρίου – Ακρίτας Νέας Βύσσας
Δόξα Ορεστιάδας – Θύελλα Κυπρίνου
Ένωση Οινόης – Ακρίτας Ορμενίου
Ομόνοια Φυλακίου – Ηρακλής Σαγήνης
ΡΕΠΟ: ΠΑΕ Ριζίων

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΑΕ Νέας Χηλής – Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 5-0
ΑΟ Θράκης Αλεξ – ΑΟ Μαΐστρου 1-2
ΑΟ Μάκρης – ΑΟ Δορίσκου 1-3
ΑΟ Μοναστηρακίου – Πυρσός Σιδηρούς 1-4
ΑΣ Πέπλου – ΑΟ Αγνάντιας (Εθνικός Κ20) 2-0
Ατρόμητος Άβαντα – Ακρίτας Δαδιάς  5-1
Νίκη Απαλού – ΑΟ Αρίστεινου 3-3
Φουρτούνα – ΑΟ Καππαδοκών  2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. ΑΕ Νέας Χηλής 3 (5-0)
2. Ατρόμητος Άβαντα 3 (5-1)
3. Πυρσός Σιδηρούς 3 (4-1)
4. ΑΟ Δορίσκου 3 (3-1)
5. ΑΣ Πέπλου 3 (2-0)
6. ΑΟ Μαΐστρου 3 (2-1)
7. ΑΟ Αρίστεινου 1 (3-3)
-. Νίκη Απαλού 1 (3-3)
9. ΑΟ Καππαδοκών 1 (2-2)
-. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 1  (2-2)
11. ΑΟ Θράκης Αλεξ 0  (1-2)
12. Εθνικός Αλεξανδρούπολης Κ20  0 (0-2)
13. ΑΟ Μάκρης 0  (1-3)
14. ΑΟ Μοναστηρακίου  0  (1-4)
15. Ακρίτας Δαδιάς 0 (1-5)
16. Ενωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 0 (0-5)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ):

Α.Ο. Αγνάντιας (Εθνικός Κ20) – Φουρτούνα
Α.Ο. Αρίστεινου – Ατρόμητος Άβαντα
Α.Ο. Δορίσκου – Ακρίτας Δαδιάς
Α.Ο. Καππαδοκών – Α.Ο. Μάκρης
Α.Ο. Μαΐστρου – Νίκη Απαλού
Α.Σ. Πέπλου – Α.Ο. Μοναστηρακίου
Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης – Α.Ο. Θράκης
Πυρσός Σιδηρού – Α.Ε. Νέας Χηλής

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here