LIVE η πρεμιέρα της Γ’ Εθνική: Άβατο – Εθνικός Αλεξ, Πέρνη – Ασπίδα, Ορφάνι – Ορφέας και Σιδηρόκαστρο – Κόσμιο

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες της πρεμιέρας του πρωταθλήματος του Α’ Ομίλου της Γ’ Εθνικής, στον οποίο συμμετέχουν οι ομάδες της Θράκης.

Καλησπέρα και καλή ποδοσφαιρική σεζόν να έχουμε. Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορείτε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη στα παιχνίδια τη πρεμιέρας του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής για τον Α’ Όμιλο, όπου μετέχουν και οι ομάδες της Θράκης.

Ωρα 14:40  Πριν πουμε οτιδήποτε άλλο να θυμίζουμε ότι οι αγώνες ξεκινούν στις 16:00 και συνοπτικά το πρόγραμμα έχει ως εξης: Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα, Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου, Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης, Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης καιΠανσερραϊκός – Α.Ε. Καλαμπακίου

Ωρα 14.45  Ασφαλώς το ματς που κεντρίζει το ενδιαφέρον είναι αυτό του περσινου πρωταθλητή Απόλλωνα Παραλιμνίου με την Καβάλα, αλλά εμείς ως θρακιώτες θα δώσουμε έμφαση στα άλλα παιχνίδια που μετέχουν οι ομάδες μας.

Ωρα 14:51  Από αυτά τα ματς της πρεμιέρας ξεχωρίζει το θρακιώτικο ντέρμπι του Άρη Αβάτου με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης στο γήπεδο του ΑΟΞ.

Ωρα 14:54 Το Άβατο θα παίξει τέταρτο συνεχόμενο επίσημο παιχνίδι στην έδρα του, μετά τα τρία για το Κύπελλο Ελλάδος, υποδεχόμενος τον πρωταθλητή της ΕΠΣ Έβρου με τον οποίο κοντραρίστηκαν και στην διάρκεια της προετοιμασίας σε φιλικό παιχνίδι.

Ωρα 14:58  Στο συγκεκριμένο παιχνίδι ο Αρης Αβάτου νίκησε μέσα στην Αλεξανδρούπολη με 3-0 με δυο γκολ του Κοσμά Γκέκα στο πρώτο ημίχρονο και ένα του Πάρη Κοτόπουλου λίγο πριν το τέλος.

Ωρα 15:01  Πάντως και ο  Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει επίσημο ματς στα πόδια του, το Σούπερ Καπ με την Θράκη Φερών το οποίο και κατέκτησε.

Ωρα 15:05  Ενδιαφέρον παρουσιάζει και η αναμέτρηση των νεοφώτιστων πρωταθλητών Καβάλας και Ξάνθης, του Κεραυνού Πέρνης με την Ασπίδα δηλαδή, στο Δημοτικό Στάδιο της Χρυσούπολης.

Ωρα 15:09  Ο επίσης νεοφώτιστος πρωταθλητής Ροδόπης ΠΑΟΚ Κοσμίου αγωνίζεται στο Σιδηρόκαστρο κόντρα στον τοπικό Εθνικό, ενώ ο Ορφέας Ξάνθης δοκιμάζεται στο Οφρύνιο Καβάλας κόντρα στον Αετό Ορφανού.

Ωρα 15:13  Από αυτά τα πέντε ματς θα έχουμε κυρίως ενημέρωση αλλά θα ρίχνουμε κλεφτές ματιές αι στη μεγάλη αναμέτρηση Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καβάλα καθώς και στην αναμέτρηση Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης.

Ωρα 15:17  Όλα τα παιχνίδια ξεκινούν στις 16:00 και όπως κάνει εδώ και έξι χρόνια το ThrakiSportS, θα υπάρχει live ενημέρωση λεπτό προς λεπτο για την εξέλιξη των παιχνιδιών όλη την χρονιά

Ωρα 15:20  Οπως και πέρυσι έτσι και φέτος μεγάλος μας χορηγός στις μεταδόσεις της Γ’ Εθνικής μέχρι τουλάχιστον και το τέλος του 2018 είναι η ελληνική εταιρεία ενοικιάσεως αυτοκινήτων Avance.

Ώρα 15:25  Avance διαθέτει την πιο πλούσια συλλογή με την οποία έχει την δυνατότητα να προσφέρει λύσεις σε κάθε ανάγκη που προκύπτει για την κίνηση των πελατών της. Διαθέτει πολυτελή, καθώς και μικρά αυτοκίνητα πόλης, μεσαίου και μεγάλου κυβισμού. Θα την βρείτε στην Αλεξανδρούπολη στο αεροδρόμιο Δημόκριτος (τηλέφωνο 25510-45403 και με ένα κλικ ΕΔΩ) αλλά και στην Καβάλα, μέσα στην πόλη στην οδό Ελ. Βενιζέλου 37 (τηλέφωνο 2510-231231 και με ένα κλικ ΕΔΩ) και στο αεροδρόμιο Μέγας Αλέξανδρος της Χρυσούπολης, (τηλέφωνο 25910-53250 και με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 15:29  Στις επόμενες μεταδόσεις θα μπορούν να προστεθούν και οι μικρότεροι τοπικοί χορηγοί που επιθυμούν να συμβάλουν στην προσπάθειά μας.

Ωρα 15:33 Καταρχήν παρά τις προβλέψεις της ΕΜΥ δεν υπάρχει πρόβλημα διεξαγωγής με κάποιο ματς, όλα θα ξεκινήσουν κανονικά στην ώρα τους αφού ο Κυκλώνας Ζορμπάς θα επηρεάσει την Θράκη και την Ανατολική Μακεδονία μάλλον προς το βράδυ. Ο καιρός πάντως είναι στις περισσότερες περιοχές βροχερός – μουντός.

Ωρα 15:37  Συνθέσεις από την Ξάνθη. Ο Γιώργος Μαραντάς ξεκινά για τον Άρη Αβάτου τους Αμουτζάκη, Κούτρα, Ψεμματά, Παπαδιώτη, Κουτσούμπα, Ταχτσίδη, Ζωσιμίδη, Κοτόπουλο, Λαζαρίδη και Σιχλιμοίρη.

Ωρα 15:40 Για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης οι 11 που επέλεξαν οι Φλώρος και Παπαράδης είναι οι Μπαμπλής, Δορουγιδένης, Μαλτέζος, Λιτσιός, Τσαπάνης, Πατσιώρας, Γκαβανόζης, Κούπας, Γκαϊδατζής, Καρακασίδης και Μαρασλής.

Ωρα 15:43 Στο Δημοτικό Στάδιο Χρυσούπολης ο Χρήστος Σαμαράς σε αυτό το ιστορικό παιχνίδι επιστροφής της Ασπίδας στα εθνικά πρωταθλήματα ξεκινά με τους Χατζηγεωργίου, Σαμαρά, Κοντογιαννίδη, Ζώτο, Θεοφιλάκη, Κυριαζίδη, Κατσή, Παπαδόπουλο, Δογανίδη, Χριστοφορίδη και Χιώτη.

Ωρα 15:45 Οι γηπεδούχοι του Κεραυνού Πέρνης ξεκινοπύν τον αγώνα με Ρίζο, Μπαντάνη, Μπουλγούρα, Λεγάτο, Κωνσταντάρα, Τσάκωνα, Γεωργιάδη, Λάσπατζη, Μαλακό, Τσανακτσόγλου και Κωστόπουλο.

Ωρα 15:49  Μένουμε στην Καβάλα αλλά πάμε στο Οφρύνιο, όπου ο Μπάμπης Χατζημεστής δήλωσε τους εξής έντεκα για τον αγώνα: Ρούφος, Χιντ Ιμέρ, Χασάνογλου, Κατρανίτσας, Ξαντινίδης, Μακράκης, Μαυρόπουλος, Πασχαλάκης, Τζαμπάζ Χακή, Τορομανίδης, Χαλήλ Τανζού.

Ωρα 15:53  Τέλος στο Σιδηρόκαστρο ο Σάββας Αϊβάζης επέλεξε τους εξής έντεκα για να ξεκινήσει ο ΠΑΟΚ Κοσμίου:  Δεληγιάννης, Νάνος, Τζατζανάς, Τριάντος, Τάτσιος, Ζάγγουλος, Χατζητουλούσης, Ρουμπιές, Μαυράκης, Κυριακόπουλος, Στοΐνοβιτς.

Ωρα 15:57  Ξεκινουν σε τρία λεπτά τα παιχνιδια, καλή επιτυχία στις ομάδες μας

Ωρα 16:02  Εναρξη στους αγώνες

Ωρα 16:05  Στις Σέρρες ξεκινά με το δεξί την παρουσία του στο πρωτάθλημα ο πανσερραϊκός,αφού ανοίγει το σκορ με τον Πέτρου με γκολ από τα αποδυτήρια. Πανσερραϊκός – ΑΕ καλαμπακίου 1-0

Ωρα 16:09  Χωρίς σκορ και τα τέσσερα τα παιχνιδια των ομαδων της Θράκης

Ωρα 16:13 Στο Οφρύνιο ο Ορφέας Ξάνθης ξεκινά δυνατά, πετυχαίνει τέρμα με τον Ξαντινίδη αλλά υποδεικνύει επιθετικό φάουλ ο διαιτητής και ακυρώνεται

Ωρα 16:16  Συμπληρώνεται το πρώτο τέταρτο στα ματς, μόνο ένα τέρμα μέχρι στιγμής και αυτό σε αγώνα που δεν μετέχει ομάδα της Θράκης

Ωρα 16:18  Νέο γκολ για τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες, πάλι με τον ίδιο σκόρερ με την συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα. Πανσερραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου 2-0

Ωρα 16:22  Γκολ στο Οφρύνιο για τους γηπεδούχους. Κακή εξέλιξη για την ομάδα του Μπάμπη Χατζημεστή. Αετός Ορφανού -Ορφέας Ξάνθης 1-0

Ωρα 16:26  Στο Σιδηρόκαστρο ο τοπικός Εθνικός έχει την κατοχή, καθώς το Κόσμιο επιλέγει να παίξει παιχνίδι αντεπιθέσεων, είχε μάλιστα και δυο σχετικά καλές υποψίες ευκαιριών αλλά δεν υπάρχει σκορ

Ωρα 16:29  Χωρίς σκορ και το ματς στην Χρυσούπολη ανάμεσα στον Κεραυνό Πέρνης και την Ασπίδα Ξάνθης

Ωρα 16:32  Στο 0-0 μετά από μισή ώρα και το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Παραλίμνι και Καβάλα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα

Ωρα 16:37  Στην Ξάνθη το Άβατο κάνει παιχνίδι κατοχής και έχει τις σημαντικότερες ευκαιρίες μέχρι στιγμής, αλλά η υπεροχή του είναι φλύαρη.

Ωρα 16:46 Γκοοοοοολ για τον Ορφέα Ξάνθης. Σκόρερ ο Τανζού που πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση στο σουτ του Ξαντινίδη και ισοφάρισε. Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης 1-1

Ωρα 16:49  Ημίχρονο στην Χρυσούπολη. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης 0-0

Ωρα 16:50  Ημίχρονο στην Ξάνθη. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-0

Ωρα 16:52 Ημίχρονο στο Σιδηρόκαστρο. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 0-0

Ωρα 16:54  Ημίχρονο και στο Οφρύνιο. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης 1-1

Ωρα 16:58  Στα άλλα ματς στις Σέρρες ο Πανσερραϊκός κερδίζει 2-0 την ΑΕ Καλαμπακίου και στο Κιλκίς ο Αλέξανδρος είναι στο 0-0 με τον Νέστο Χρυσούπολης

Ωρα 17:03  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Ωρα 17:09 Γκολ στο Σιδηρόκαστρο για τον Εθνικό. Σκόρερ ο Τσάτμας για τους γηπεδούχους μετά από κόρνερ του Γεράκη στο 50ο λεπτο. Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0

Ωρα 17:14 Στην Χρυσούπολη παραμένει 0-0 το ματς ανάμεσα σε Κεραυνό και Ασπίδα

Ωρα 17:18 Γκοοοοοοοοοολ για τον Ορφέα Ξάνθης. Σκόρερ ο Χιντ Ιμέρ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τορομανίδη. Μπροστά σε ένα μεγάλο διπλό με ανατροπή ο Ορφέας. Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης 1-2

Ωρα 17:26 Γκολ για τον Άρη Αβάτου!Απίστευτο σουτ από τον Σαρηγιαννίδη εκτός περιοχής βρίσκει δίχτυα και ανοίγει το σκορ στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης. Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0.

Ωρα 17:29  Γκοοοοοοοοολ για τον Ορφέα Ξάνθης. Σκόρερ ο Τορομανίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ κλειδώνει την πρώτη νίκη για τους κίτρινους. Αετός ορφανού – ορφέας Ξάνθης 1-3

Ωρα 17:34  Γκολ για τον Άρη Αβάτου! Σκόρερ ο Ζωσιμίδης στο 70′ με νέο σουτ από το ύψος της περιοχής. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-0.

Ωρα 17:39  Γκοοοοοοοοοολ για την Ασπίδα Ξάνθης! Σκόρερ ο Παπαδόπουλος που ανοίγει το σκορ για τους πρωτεθλητές της ΕΠΣ Ξάνθης στο 82ο λεπτο. Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης 0-1

Ωρα 17:40  Σε μαγικό απόγευμα για τις ομάδες της Ξάνθης εξελίσσεται η πρεμιέρα

Ώρα 17:51 Γκολ για τον Αρη Αβατου! Τραγικό λάθος του Μπαμπλή που αντι να διώξει πήγενα τριπλαρει τον Ταχτίσδη ο οποιος με δυο προσπαθειες παρα την αντιδρασητου εμπειρου πορτιερο σκοραρε και πάλι για το Άβατο. Αρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0.

Ωρα 17:46  Γκολ για τον Αετό Ορφανού. Μειώνει με πέναλτι η γηπεδούχος ομάδα. Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης 2-3

Ωρα 17:53  Τελος του αγωνα στην Ξάνθη. Νίκη για την ομάδα του Αβάτου, με το αριστερό ο Εθνικός. Τελικό αποτέλεσμα: Αρης Αβατου – Εθνικος Αλεξανδρούπολης 3-0

Ωρα 17:55  Τέλος του αγώνα στο Οφρύνιο. Μεγάλη νίκη για τον Ορφέα. Τελικό αποτέλεσμα: Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης 2-3

Ωρα 17:57  Τέλος του αγώνα και στην Χρυσούπολη. Τρίτη ξανθιώτικη επιτυχία. Τελικό αποτέλεσμα: Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης 0-1

Ωρα 17:59  Τέλος του αγώνα και στο Σιδηρόκαστρο. Ηττα για τους πρωταθλητές της ΕΠΣ Θράκης. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-0