LIVE από την Πυλαία για το League Cup: ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης (3-0 σετ τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την 2η αγωνιστική του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να πληροφορηθείτε για τον αγώνα ΠΑΟΚ – Εθνικός, που συνιστά και την επίσημη φετινή πρεμιέρα των Εβριτών.

Ωρα 16:28  Υπενθυμίζεται ότι χθες ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-0 σετ εύκολα την ΑΕ Κομοτηνής

Ωρα 16:31 Υπενθυμίζεται επίσης ότι η ΑΕ Κομοτηνής θα φιλοξενήσει τον Εθνικό την Τετάρτη.

Ωρα 16:39 Ο αγώνας θα ξεκινήσει σε μισή ώρα και ο ΠΑΟΚ που προετοιμάζεται για το Τσάμπιονς Λιγκ είναι το φαβορί

Ωρα 16:42  Μεταξύ άλλων ο ΠΑΟΚ θέλει να πάρει εκδίκηση και για τον περσινό του αποκλεισμό από τον Εθνικό στο Αιγίνιο

Ωρα 16:46  Πάντως και η ήττα μετράει πως θα έρθει αφού υπάρχει αυξημένη πιθανότητα να προκριθεί και ο δεύτερος του ομίλου

Ωρα 16:49  Στον ομιλο μετέχει ακόμα και ο Ηρακλής που θα παίξει εκτός έδρας με τον ΠΑΟΚ την Τρίτη και θα φιλοξενήσει Εθνικό και ΑΕ Κομοτηνής το άλλο Σαββατοκύριακο

Ωρα 16:58  Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

1ο Σετ: 1-0 (άσος Σαφράνοβιτς), 1-1 (παράβαση φιλέ Μάρκεζ), 2-1 (Γκόρτσανιουκ), 2-2 (άουτ σερβίς Μάρκεζ), 3-2 (μπλοκ Τζούριτς), 3-3 (Στίγγας), 3-4 (άσος Φρίεσεν), 4-4 (επίθεση άουτ), 4-5 (φιλέ από τους παίκτες του ΠΑΟΚ), 5-5 (παράβαση από πλευράς Εθνικού), 6-5 (άουτ επίθεση των φιλοξενούμενων), 7-5 (νέο λάθος για την Εβρίτικη ομάδα), 7-6 (μπροστά 2 πόντους οι Θεσσαλονικείς), 8-6 (Σαφράνοβιτς), 9-6 (λάθος των φιλοξενούμενων), 9-7 (μειώνει με πρώτο χρόνο ο Εθνικός), 10-7 (Μάρκεζ), 10-8 (μπλοκ άουτ ΠΑΟΚ), 10-9 (νέο μπλοκ άουτ για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης), 11-9 (Μάρκεζ), 11-10 (μείωνει στον πόντο ο Εθνικός), 11-11 (παράβαση Γκόρτσανιουκ), 11-12 (άσος για τους φιλοξενούμενους), 12-12 (Τζούριτς), 12-13 (μπροστά και πάλι η Εβρίτικη ομάδα), 13-13 (καρφί Γκόρτσανιουκ),13-14 (Ριζόπουλος), 14-14 (σερβίς άουτ για τον Εθνικό), 15-14 (καρφί Τζούριτς), 15-15 (μπλοκ άουτ για τους φιλοξενούμενους), 16-15 (σερβίς άουτ του Εθνικού), 16-16 (ισοπαλία και πάλι στον αγώνα), 17-16 (σερβίς άουτ για τον Εθνικό), 18-16 (άσος Σαφράνοβιτς), 19-16 (Γκόρτσανιουκ), 19-17 (δύο πόντους μπροστά ο ΠΑΟΚ), 19-18 (πλησιάζει στον πόντο ο Εθνικός), 20-18 (Τζούριτς), 21-18 (πρώτος χρόνος Τακουρίδης), 22-18 (επίθεση άουτ για τους φιλοξενούμενους), 22-19 (μειώνει στο σκορ ο Εθνικός), 23-19 (σερβίς άουτ από τους Εβρίτες), 23-20 (παράβαση φιλέ για τη φιλοξενούμενη ομάδα), 23-21 (άουτ Γκόρτσανιουκ), 24-21 (σερβίς άουτ Εθνικός), 24-22 (λάθος από τους παίκτες του ΠΑΟΚ), 25-22 με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί στο πρώτο σετ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης. ΠΑΟΚ-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0 σετ

2ο Σετ: 1-0 (Μάρκεζ), 1-1 (άουτ σερβίς Μάρκεζ), 1-2 (μπροστά ο Εθνικός), 2-2 (μπλοκ άουτ Τζούριτς), 2-3 (Γκμίτροβιτς), 3-3 (πλασέ Γκόρτσανιουκ), 3-4 (Στρούγκαρ), 3-5 (άουτ Τακουρίδης), 4-5 (Τζούριτς), 4-6 (Φρίεσεν), 4-7 (μπλοκ σε Τζούριτς), 5-7 (Σαφράνοβιτς), 5-8 (μπλοκ άουτ, πόντος για τον Εθνικό), 6-8 (σερβίς φιλέ από τους φιλοξενούμενους), 7-8 (διπλό μπλοκ από Τζούριτς – Μάρκεζ), 7-9 (δύο πόντους μπροστά η ομάδα από την Αλεξανδρούπολη), 8-9 (πρώτος χρόνος Μάρκεζ), 8-10 (Φριέσεν), 9-10 (Γκόρτσανιουκ), 10-10 (επίθεση άουτ από πλευράς Εθνικού), 11-10 (παράβαση των φιλοξενούμενων), 12-10 (πρώτος χρόνος Τακουρίδης), 12-11 (Γκμίτροβιτς), 12-12 (Γκμίτροβιτς), 13-12 (πρώτος χρόνος Τακουρίδης), 14-12 (Τζούριτς), 14-13 (παράβαση από τους παίκτες του ΠΑΟΚ), 15-13 (σερβίς άουτ για τον Εθνικό), 15-14 (Γκμίτροβιτς), 15-15 (άουτ Σαφράνοβιτς), 16-15 (σερβίς φιλέ από τους Εβρίτες), 17-15 (μπλοκ Μάρκεζ), 18-15 (πρώτος χρόνος Μάρκεζ), 18-16 (δύο πόντους μπροστά ο ΠΑΟΚ), 19-16 (Μάρκεζ), 19-17 (προηγούνται σταθερά οι Θεσσαλονικείς), 20-17 (Μάρκεζ), 20-18 (σερβίς φιλέ Μάρκεζ), 21-18 (σερβίς φιλέ από τον Εθνικό), 22-18 (λάθος των φιλοξενούμενων), 22-19 (στους τρεις πόντους η διαφορά υπέρ του ΠΑΟΚ), 23-19 (φιλέ από την ομάδα της Αλεξανδρούπολης), 24-19 (τριπλό μπλοκ για τους γηπεδούχους), 24-20 (κοντά στην κατάκτηση του σετ η ομάδα από την Θεσσαλονίκη), 25-20 με τον ΠΑΟΚ να κατακτά και το δεύτερο σετ απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. ΠΑΟΚ-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-0 σετ

3ο Σετ: 1-0 (άσος Σαφράνοβιτς), 2-0 (νέος άσος από τον Σαφράνοβιτς), 3-0 (Τζούριτς), 3-1 (σερβίς άουτ Σαφράνοβιτς), 4-1 (σερβίς φιλέ από τους παίκτες του Εθνικού), 4-2 (λάθος για τον ΠΑΟΚ), 5-2 (Τακουρίδης), 6-2 (άσος Τζούριτς), 7-2 (παράβαση φιλέ από τους Εβρίτες), 7-3 (μειώνουν οι φιλοξενούμενοι), 8-3 (σερβίς φιλέ για τον Εθνικό), 8-4 (πόντος για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης), 8-5 (άουτ Τακουρίδης), 8-6 (πλησιάζει στους δύο πόντους ο Εθνικός), 9-6 (πλασέ Τζούριτς), 9-7 (Ριζόπουλος), 10-7 (σερβίς φιλέ από τον Εθνικό), 11-7 (μπλοκ Σαφράνοβιτς), 11-8 (πόντος για τους Εβρίτες), 12-8 (Γκόρτσανιουκ), 13-8 (πρώτος χρόνος Μάρκεζ), 14-8 (Μάρκεζ), 15-8 (μπλοκ Γκόρτσανιουκ), 16-8 (Τζούριτς), 17-8 (Μάρκεζ), 18-8 (λάθος των φιλοξενούμενων), 18-9 (πόντος μετά από αρκετή ώρα για τον Εθνικό), 19-9 (Γκόρτσανιουκ), 20-9 (Τζούριτς), 21-9 (Τακουρίδης), 21-10 (πόντος για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης), 22-10 (Σαφράνοβιτς), 23-10 (μπλοκ Καπετανίδης), 23-11 (μειώνει ο Εθνικός), 24-11 (λάθος των φιλοξενούμενων), 24-12 (παράβαση από πλευράς ΠΑΟΚ), 24-13 (άουτ Μπούτος), 24-14 (μπλοκ στον Μπούτο), 25-14 με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει μετά την ΑΕ Κομοτηνής και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά του θεσμού, ενώ αντίθετα η Εβρίτικη ομάδα γνώρισε την ήττα στο πρώτο της επίσημο παιχνίδι για τη φετινή σεζόν. Τελικό αποτέλεσμα: ΠΑΟΚ- Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0 σετ